Burza show i wygrana juniorów młodszych Pogoni ze Śląskiem

Dwa oblicza miał mecz 2. kolejki Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych. Do przerwy najmłodsza drużyna Pogoni Oleśnica przegrywała po słabej grze 1:2, ale w drugiej połowie zaaplikowała 4 bramki Śląskowi II Wrocław i zanotowała drugie zwycięstwo. Autorem wszystkich goli dla MKS-u był Rafał Burzyński!

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy Śląsk wyszedł na prowadzenie, w 3. minucie za sprawą Konrada Żygadły. Pogoń nie zdołała się otrząsnąć i w 25. minucie Mateusz Korzeniowski skapitulował po raz drugi, tym razem po strzale Michała Jakubczyka.  Sygnał do ataku dał jeszcze przed przerwą Rafał Burzyński, zdobywając kontaktową bramkę minutę przed zejściem do szatni.

W drugiej połowie miał miejsce istny „Burza show”. Napastnik MKS-u pokonał jeszcze cztery razy bramkarza na przestrzeni 20 minut i Pogoń Oleśnica wywiozła z Wrocławia komplet punktów.

W pierwszej połowie meczu można było dopatrzeć się wielu błędów w wykonaniu naszego zespołu, co skutkowało utratą 2 bramek. Od pierwszej minuty drugiej połowy to my dominowaliśmy na boisku pod każdym względem. Zespół złapał rytm gry i dominował fizycznie, dzięki temu zdobyliśmy 4 bramki.Wynik mógł być jeszcze większy na korzyść Pogoni,  jednak nie udało się wykorzystać wszystkich dogodnych sytuacji strzeleckich. Brawa dla zespołu za postawę w drugiej połowie meczu! – relacjonuje trener naszych młodych zawodników Paweł Ulatowski.

Pogoń: Korzeniowski – Palma, Mazur, Surma, Ciszewski- Pietrzak (56′ Karczyński), Hajdasz, Dużyński-Warzecha (77′ Wawrzyniak), Wierzchowski, Burzyński.