Bambinis Akademii Piłkarskiej na Pasta eBasta Cup

Bambinis Akademii Piłkarskiej na Pasta eBasta Cup

W sobotnie południe na bocznej płycie stadionu miejskiego przy Brzozowej Akademia Piłkarska Oleśnica zorganizowała kolejny turniej Pasta eBasta Cup.


REKLAMA

Sobotę z piłką nożna spędziło łącznie około 60 zawodników z Oleśnicy i oddziału w Sycowie. Były oleśnickie grupy bambinisów prowadzone przez Wojciecha Koksztysa, Filipa Potycza i Piotra Nasiadka oraz sycowskie drużyny pod opieką Filipa Potycza i Mateusza Hanyża

– Oprócz meczów były też tradycyjnie konkursy. Tym razem ich zwycięzcy otrzymali szaliki reprezentacji Polski, oczywiście, aby wspierać naszych piłkarzy na Mistrzostwach Europy, a zawodnicy z drugich miejsc bidony, które na pewno posłużą podczas treningów – mówi nam, Mateusz Góra, koordynator rozgrywek.

Przypomnijmy, historia cyklu turniejów dla najmłodszych piłkarzy sięga 2013 roku. Wtedy właśnie wspólnie z restauracją Pasta e Basta, sponsorem turniejów, APO zorganizowało pierwszą edycję zawodów.

– W sumie to nie wiem który to nasz turniej z Pasta eBasta, ale cieszy mnie to, bo to znaczy, że było ich tak wiele. W tym sezonie już trzeci lub czwarty, lecz ten podobał mi się najbardziej. Przede wszystkim dlatego, że graliśmy na stadionie, duże bramki przełożyły się na dużo goli, a dużo miejsca dookoła pozwoliło, aby dzieci, które w danym momencie nie grały mogły poskakać na skakankach i piłkach, porzucać ringo, czy pomalować sobie buzie. Na pewno nie była to ostatnia edycja, więc już zapraszamy na kolejne. Prawdopodobnie również na stadionie, właśnie ze względu na radość dzieciaków z gry tutaj – puentuje Góra.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony