B-klasa: Dąb lepszy od Zbytowej, przegrana Sokoła, pozostali z kompletem punktów

W rozgrywkach B-klasy została rozegrana 21. kolejka.

Derbowe starcie między Dębem Dobroszyce, a KS-em Zbytowa zakończyło się wygraną tych pierwszych 3:1. Zbytowianie od dziesiątej minuty musieli grać w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany Łukasz Mazgaj. Autorami bramek dla gospodarzy byli Jarosław Klimkowski, który dwukrotnie pokonał Piotra Balickiego oraz Paweł Kasina, zdobywca jednego gola.

Zespół prowadzony przez Jacka Klata swój honor uratował poprzez bramkę Piotra Mazura. W tabeli dobroszyczanie znajdują się na trzeciej pozycji z 44 punktami, do lidera z Dobroszowa tracą pięć „kroków”. Natomiast KS Zbytowa to dziesiąty zespół, mający 24 „oczka”.

Dąb: Wabik – Łacny, Kasina, Domino(65 Surma), Jakubowski(85 Rutka), Koksztys, Jachowicz, Zięba, Pydymowski, Klimkowski(80 Karkulowski), Krowicki.

Zbytowa: Balicki – B.Ciszewski, P.Ciszewski, Ł.Ciszewski, Jurkiewicz(1 Jarosik), Klat(78 Hołda), Lisiak, Mazgaj, Mazur, Zbylut, Zwiernik.

Wygrana powędrowała również na konto wicelidera, którym jest Grom Szczodrów. Szczodrowianie ograli 6:2 Borowiankę Borowa. Po pięciu minutach gry Grom prowadził 2:0, po dwóch trafieniach Grzegorza Ligęzy. Jeszcze przed przerwą rezultat spotkania podwyższył Łukasz Sobol.

Po zmianie stron kontakt załapali zawodnicy z Borowej, bo dwukrotnie Dominika Larwińskiego pokonali Grzegorz Bakunowicz oraz Krzysztof Szczepański. Od 63 minuty oba zespoły grały w dziesiątkę. W zespole ze Szczodrowa czerwony kartonik obejrzał grający trener Dariusz Dymarczyk, a wśród Borowianki taki sam los spotkał Mateusza Skórę.

Chwilę później na placu gry zameldował się Janusz Kaczmarek i nie przeszkodziła mu gra swojego zespołu w osłabieniu, a w przeciągu siedmiu minut skompletował hattricka, tym samym ustalił wynik. Grom jest na drugiej pozycji. Do tej pory zgromadził 47 punktów, o dwa mniej niż lider.

Grom: Larwiński – Dymarczyk, Ł.Górny(60 Płuciennik), P.Górny, K.Kontek, M.Kontek, P.Kontek(55 Łoń), Ligęza(65 Kaczmarek), Siodłowski, Sobol(55 Wlazło), Ziemiański.

Identyczny rezultat padł w spotkaniu KS-u Poniatowice ze Śliwicami. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gracze z Poniatowic. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił w siódmej minucie Eugeniusz Kaszubkiewicz. Pięć minut później w sukurs przyszedł mu Paweł Kotwa.

Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę na 2:1 zdobył Piotr Lech. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Dariusz Tabaczuk, a zaraz po nim ponownie Kotwa. W 78 minucie drugi raz bramkarza KS-u pokonał Lech.

W ostatnich dziesięciu minutach bramkarz Śliwic jeszcze dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Najpierw po strzale Łukasza Mysiorka, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu Przemysława Kucharskiego. Poniatowiczanie to piąta siła w tabeli. W swoim dorobku mają 41 „oczek”.

Poniatowice: D.Kotwa – Białas, Foluszczyk(70 Mysiorek), Kapka, Kaszubkiewicz(46 Kowalski), Kazimierowicz, Kotwa, Kucharski, Morawski(59 Lis), Tabaczuk(65 Makulski), Wojtasiński(46 Stochła).

Wyższość lidera, jakim jest KS Dobroszów musieli uznać zawodnicy Sokoła Sokołowice, którzy przegrali 3:5. Katem Sokoła okazał się Mateusz Kosiński, autor czterech trafień. Jednego gola dołożył Daniel Świerad. Dla podopiecznych Moniki Biedy bramki strzelali Arkadiusz Joniec, Szymon Bełza oraz Maciej Konpka. W tabeli drużyna z Sokołowic jest na jedenastym miejscu z 22 punktami.

Sokół: M.Trzópek – Bełza(84 K.Paszkowski), Borysław, Joniec, Konpka, Kulka(55 Wiewiór), Kumejko, J.Paszkowski, Uba(46 P.Trzópek), Weigner, Zięba(75 Fit).

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Grom Siekierowice 3-9 Długołęka 2000
KS Byków 5-1 Sami Swoi Nadolice Wielkie
Piast Dobrzeń 1-3 WKS Wilczyce

Występująca w grupie dziewiątej Polonia Grabowno Wielkie także cieszyła się z wygranej. Piłkarze Wademara Lizaka 5:0 pokonali Sokoła Kaszowo. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Adrian Bogusławski, a po jednym golu zdobyli Michał Surma oraz Przemysław Pieczarka. Zespół z Grabowna Wielkiego w tabeli jest wciąż trzeci. Na swoim koncie ma 39 punktów, do wicelidera z Biedaszkowa Wielkiego traci pięć „oczek”.

Polonia: Wójciak – A.Bogusławski(85 Bielecki), M.Bogusławski(65 P.Skafarek), D.Karga, M.Karga, Krzywański, Lewoniuk, Kuraś, Pieczarka, R.Skafarek, Surma(75 Słowiński).