B-klasa: zwycięstwa Perły, Poniatowic, Polonii, Dębu, Gromu i Sokoła

bystreponiatpowice_028

Znakomita kolejka w wykonaniu naszych drużyn w B-klasie.

Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisała Perła Węgrów, ogrywając 4:0 Spartę Będkowo. Węgrowianie idealnie weszli w to spotkanie, bo już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, po tym, jak Adrian Lipka po podaniu Dawida Basty z bliskiej odległości pokonał golkipera Sparty. Po zmianie stron znów na listę strzelców wpisał się Lipka, tym razem asystę zaliczył Adrian Wrona.

W dalszej części meczu gospodarze pomogli Perle, bo piłkę do własnej bramki skierował Maciej Świdziński, a Kamil Mazij obejrzał czerwoną kartkę. Chwilę wcześniej wynik spotkania pięknym strzałem w samo okienko ustalił Wiesław Kozioł. Zespół z Węgrowa zrównał się punktami z liderującą w tabeli Kometą Kryniczno.

SKS Głuchów Górny 3-0 Płomień Wisznia Mała (wo) goście nie dojechali

W grupie VIII przewodzi KS Poniatowice, który w tej kolejce pokonał 3:2 Piasta Dobrzeń. Wynik został otwarty po dwunastu minutach gry, gdy Jakub Jureczko pokonał Przemysława Dwojaka. Do remisu w 33 minucie doprowadził Dariusz Tabaczuk. Cztery minuty po wznowieniu drugiej połowy Poniatowice były na prowadzeniu, bo podanie Tabaczuka wykorzystał Przemysław Kucharski.

W 63 minucie znów widniał remis. Bramkę dla Piasta zdobył Piotr Gajda. Trzy punkty zespołowi prowadzonemu przez Marcina Machnika w 74 minucie zapewnił Tomasz Kapka. Co ciekawe drugą asystę w tym meczu zanotował Tabaczuk.

Dwa punkty straty do Poniatowic ma Dąb Dobroszyce. Dobroszyczanie rozbili 5:1 KP Śliwice. Wszystkie bramki padły w drugich czterdziestu pięciu minutach gry. Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy pierwszą bramkę dla Dębu zdobył Jarosław Klimkowski. W 65 minucie na 2:0 trafił Cezary Grab.

Trzy minuty później było już 3:0, bo golkipera Śliwic strzałem z rzutu karnego pokonał Arkadiusz Jachowicz, a w międzyczasie, jak się później okazało jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Paczka. W końcówce jeszcze dwie bramki zdobyli piłkarze z Dobroszyc. Na kwadrans przed końcem do siatki rywali trafił Łukasz Raczkowski, a wynik na pięć minut przed końcem ustalił Dawid Domian.

Tuż za Dębem w tabeli znajduje się Grom Szczodrów, który także po tej kolejce cieszył się z wygranej. Drużyna prowadzona przez Dariusza Dymarczyka zwyciężyła 3:2 z Sami Swoi Nadolice Wielkie. Grom prowadzenie objął po bramce strzelonej przez Kamila Łonia, który wykorzystał podanie Grzegorza Ligęzy. W drugiej połowie sam Ligęza wpisał się na listę strzelców, po asyście Łukasza Sobola.

Na pięć minut przed końcem meczu kontaktowe trafienie dla Nadolic zdobył Damian Piszczałka, a trzy minuty później ten sam zawodnik doprowadził do remisu, pewnie wykorzystując rzut karny. Zwycięstwo w doliczonym czasie gry Gromowi zapewnił Łukasz Sobol, lobując bramkarza gospodarzy po asyście Ligęzy.

Aż dziewięć bramek padło w starciu Sokoła Sokołowice z Długołęką 2000. Ostatecznie w lepszych nastrojach po końcowym gwizdku byli ci pierwsi, wygrywając 5:4. Już po sześciu minutach Sokół prowadził 2:0 po dwóch bramkach zdobytych przez Grzegorza Wrzesiaka. Dwie minuty później kontaktową bramkę zdobył Rafał Kluska, a w 22 minucie do wyrównania doprowadził Daniel Kowalski.

30 minuta to trzecia bramka dla Długołęki, a jej autorem został Paweł Skorupa. W tej samej minucie z boiska wyleciał Zbigniew Marczak, a minutę później bramkę na remis zdobył Maciej Konpka. Na kwadrans przed końcem ekipa z Sokołowic prowadziła po trafieniu Kamila Weignera. Z tego prowadzenia Sokół cieszył się zaledwie dwie minuty, bo Pawła Lisa pokonał Patryk Aleksandrowicz. Bramkę na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie podstawowego czasu gry zdobył Przemysław Trzópek. Zespół z Sokołowic w tabeli jest dziewiąty.

Nie najlepiej radzi sobie KS Zbytowa, który w tabeli jest przedostatni i tylko on w tej kolejce, z naszych zespołów kończył w roli pokonanego. Podopieczni Jacka Klata ulegli 1:2 Gromowi Siekierowice. Pierwsza bramka należała do gości z Siekierowic, bo w 12 minucie Piotr Balicki wyciągał piłkę z siatki po strzale Wojciecha Łuczaka.

Bramkarz drużyny ze Zbytowej został pokonany po raz drugi w 65 minucie, kiedy to nie do obrony strzelił Maciej Dąbrówka. Honor zbytowian uratował w 90 minucie Paweł Jurkiewicz.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Borowianka Borowa 1-5 KS Dobroszów
WKS Wilczyce 1-4 KS Byków

W roli zwycięzców swoje spotkanie kończyli także piłkarze Polonii Grabowno Wielkie, którzy pokonali 2:0 Pogoń Cieszków. Obie bramki podopieczni Sebastiana Skafarka zdobyli w ostatnich trzech minutach meczu. Najpierw bramkarza Pogoni pokonał Adrian Bogusławski, a tuż po nim do siatki drużyny z Cieszkowa trafił Rafał Skafarek. Polonia przez dwadzieścia pięć minut grała w przewadze, bo z boiska został usunięty Bartłomiej Matela. Zespół z Grabowna Wielkiego w tabeli plasuje się na czwartym miejscu. Następna kolejka na B-klasowych boiskach zostanie rozegrana 6 listopada.