B-klasa: zwycięstwa Perły i Polonii, porażki Bystrego i Poniatowic

W „bundeslidze” rozkład naszych drużyn w 24 kolejce wyniósł po równo. Dwie ekipy cieszyły się ze zwycięstwa, a dwa zespoły musiały przełknąć gorycz porażki. 


REKLAMA

Pierwszy zespół, który zainkasował komplet punktów to Perla Węgrów. Węgrowianie pokonali 2:0 Silesię Szymanów. Obie bramki padły w drugiej połowie i oba te trafienia były autorstwa Daniela Krasinkiewicza. Pierwsza bramkę Krasinkiwicz zdobył w 59 minucie, a po raz drugi do siatki w trafił na dwie minuty przed zakończeniem spotkania. W tabeli Perla ma 27 punktów na koncie i jest na dziewiątej pozycji.

Perla Węgrów: Stanisz- Banach, D.Basta, P.Basta, Batog, Kozioł(60 Piątkowski), Krasinkiewicz, Mszyca, Olszewski, Staroń, Wrona(17 Malski).

Pozostałe wyniki grupy II: 

Tomtex Widawa Wrocław 17-2 Start Strzeszów
SKS Głuchów Górny 5-2 Sparta Będkowo
MKS Sołtysowice 3-6 Malinka Malin
Różanka Wrocław 4-2 LKS Krzyżanowice
Avia Ozorowice 0-7 Kometa Kryniczno
Błyskawica Szewce 2-2 Grom Ligota Piękna

Drużyny, które nie wywalczyły żadnego dorobku punktowego zmagają się w grupie VIII. LZS Bystre przegrał 2:3 z liderującą Widawa Stradomia. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 23 minucie, a zdobył ja Damian Wojtasik. Niespełna dziesięć minut później drugie trafienie dla Widawy zanotował Marcin Jaskuła. Tuz przed przerwa kontaktowego gola zdobył Rafał Rutka. Po zmianie stron do remisu w 76 minucie doprowadził Mateusz Urbaniak. Jednak końcówka meczu należała do gospodarzy, co potwierdzili w 83 minucie. Zwycięska bramkę zdobył Mateusz Strug. Warto dodać, ze od 40 minuty zawodnicy z Bystrego grali w przewadze, bo czerwona kartka został ukarany Tomasz Lempert. LZS w tabeli jest na trzecim miejscu. Liderem jest własnie Widawa Stradomia.

LZS Bystre: Gugulski(46 Krakowiak), Domino, Karas, K.Kiełkiewicz(59 Trzciński), M.Kielkiewicz, Kołodziej, Konica, Rutka, Skiba, Szpulak, Urbaniak.

Nie zalicza do udanych tej kolejki także podopieczni Waldemara Michalca, którzy ulegli 0:2 Sokolowi Sokolowice. Juz w drugiej minucie strzelanie dla gospodarzy rozpoczął Przemysław Trzopek. Druga i ostania bramka w tym spotkaniu padła w drugich czterdziestu pięciu minutach. W 56 minucie Dominika Lusiaka pokonał Arkadiusz Joniec i tym samym ustalił wynik. Zespół z Poniatowic w tabeli plasuje się na siódmej pozycji.

KS Poniatowice: Lusiak- Białas, Foluszczyk(75 Krzak), Kapka, P.Kotwa, D.Kotwa, Morawski, Pach(46 Kazimierowicz), Stochla, Tabaczuk(50 Kuświk), Warszawski.

Pozostałe wyniki grupy VIII: 

Pauza – Piast Dobrzeń.
Tęcza Brzezia Łąka 0-3 KS Byków  (wo)
WKS Miłowice 0-3 Grom Siekierowice (wo)
WKS Wilczyce 3-5 KS Dobroszów 5 czerwca, 17:00
Borowianka Borowa 2-1 Długołęka 2000

Skromne zwycięstwo odnieśli podopieczni Anetty Adamczuk, wygrywając 1:0 z LZS-em Kaszyce Wielkie. Jedyna bramka jaka zdobyła Polonia Grabowno Wielkie padła w 33 minucie, a autorem tego trafienia okazał się Paweł Lewoniuk. Zespół z Grabowna Wielkiego w tabeli okupuje trzecia lokatę, ze strata czterech punktów do liderującej Baryczy Milicz oraz trzech „oczek” do drugiego Błysku Kuźniczysko.

Polonia Grabowno Wielkie: Wojciak- Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Konarzewski, Krzywański, Kuras, Lewoniuk(84 P.Skafarek), Pieczarka, J.Skafarek(54 Oszczygiel), R.Skafarek.

Pozostałe wyniki grupy IX: 

Pauza – Pogoń Cieszków.
KS Łazy Wielkie 2-3 Orzeł Biedaszków Wielki
Płomień Krośnice 1-7 Olimpia Bukowinka
Sokół Ujeździec Wielki 3-3 KS Komorów
Sparta Wszemirów 2-0 Dąb Kuraszków
Barycz Milicz 4-1 Błysk Kuźniczysko

REKLAMA
  1. Kibic Bystrego...

    Słyszałem że w Stradomii sędziowanie było na tragicznym poziomie,kto wysyła takich miernych sędziów? Wiem że są problemy z sędziami na poziomie B klasy.Po co Stradomia pcha się do A klasy? To nie jej poziom…

    (0)
  2. KP Bystre

    Drugą bramkę dla Bystrego strzelil Mati a pierwszą Maro. A Urbaniak nie grał w tym meczu

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony