B-klasa: wygrana Perły, Polonii, Poniatowic, Sokoła i Dębu, porażki Gromu i Zbytowej

lzszbytowa012

W 6. kolejce Bundesligi większość z naszych drużyn zdobyła komplet punktów. Przegrane zanotowali tylko Grom Szczodrów i KS Zbytowa.

Znów na zwycięską ścieżkę powróciła Perła Węgrów, która 3:1 pokonała Grom Ligota Piękna. Węgrowianie od początku spotkania musieli gonić wynik, bo już w 13 minucie Łukasz Janiga zdobył bramkę. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Brajan Batog, wykorzystując zamieszanie po dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po przerwie Perłę na prowadzenie wyprowadził Mateusz Łaskawski, który po podaniu Adriana Lipki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gromu i pewnie go pokonał. Wynik na dziesięć minut przed końcem spotkania ustalił Adrian Lipka po podaniu Kamila Dulnika. W grupie drugiej pierwsze cztery zespoły w tabeli, w tym Perła Węgrów mają po piętnaście punktów.

Sparta Skarszyn 4-0 Sparta Będkowo

Pewne zwycięstwo zanotowała Polonia Grabowno Wielkie, która wygrała 7:1 z ostatnim w tabeli Sokołem Ujeździec Wielki. Już w pierwszej połowie kibice ujrzeli aż sześć bramek. Trzy pierwsze padły dla gości z Grabowna Wielkiego, a zdobyli je Daniel Bojanowski, Michał Surma oraz Dariusz Karga. Kolejne trafienie należało do Sokoła, jak się później okazało było to honorowe trafienie, a zdobył je Dominik Garliński. Jeszcze przed przerwą w zespole Polonii na listę strzelców wpisali się Jarosław i Rafał Skafarek. Po przerwie dorobek strzelecki ekipy występującej w grupie IX poprawili Przemysław Pieczarka oraz Jarosław Bielecki. Polonia w tabeli jest siódma.

Dąb Kuraszków 0-4 Sokół Kaszowo

W grupie VIII ze zwycięstwa cieszył się Sokół Sokołowice, po ograniu 5:2 Gromu Siekierowice. Pierwsza bramka w tym meczu padała już w 3. minucie, a zdobył ją Przemysław Trzópek. Do remisu dziewięć minut później doprowadził Paweł Burzyński. Chwilę później Sokoł prowadził już 3:1, bo bramkarza Gromu pokonali Kamil Weigner oraz Arkadiusz Joniec. W drugich czterdziestu pięciu minutach swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował Joniec. Ponadto w zespole z Sokołowic gola dorzucił Bartosz Zięba. Wynik ustalił, zdobywając drugiego gola Burzyński. Sokoł zajmuje jedenaste miejsce.

Komplet punktów w derbowym starciu zanotowali piłkarze KS-u Poniatowice ogrywając 3:2 KS Zbytowa. Dwukrotnie na listę strzelców w zespole z Poniatowic wpisał się Tomasz Kapka, a uczynił to w 15 i 38 minucie. Jednego gola dołożył Rafał Białas. Z kolei dla podopiecznych Jacka Klata bramki zdobył Tymoteusz Janiak, który dwa razy zdołał pokonać Pawła Kuświka. KS Poniatowice w tabeli jest piąty, a zespół ze Zbytowej dwunasty.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisali zawodnicy Dębu Dobroszyce, pokonują 3:1 Długołękę 2000. Wynik po dziesięciu minutach gry otworzył Mateusz Łacny. W 20 minucie było 2:0 dla Dębu, bo golkipera Długołęki pokonał Michał Bodzioch. Jeszcze przed zmianą stron dobroszyczanie zdołali zanotować dwa trafienie, a dokładniej uczynił to Dawid Konica. Honor gospodarzom na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania uratował Jakub Lewalski. Dąb to czwarta siła w tabeli.

W nie najlepszych humorach po ostatnim gwizdku byli podopieczni Dariusza Dymarczyka, którzy musieli uznać wyższość drużyny z Dobroszowa, ulegając 1:2. Na boisku w Godzieszowie, gdzie rozgrywane było to spotkanie bramki dające zwycięstwo KS-owi zdobyli Mateusz Kosiński oraz Paweł Partyka. Jedyne trafienie dla zespołu ze Szczodrowa, które ustaliło wynik zdobył Sławomir Ziemiański. Grom w tabeli sklasyfikowany jest na trzecim miejscu.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Borowianka Borowa 0-4 KS Byków
Sami Swoi Nadolice Wielkie 5-0 Piast Dobrzeń
KP 99 Śliwice 8-3 WKS Wilczyce

1. bestia

Wynik po dziesięciu minutach gry otworzył Mateusz Łacny. W 20 minucie było 2:0 dla Dębu, bo golkipera Długołęki pokonał Michał Bodzioch. Jeszcze przed zmianą stron dobroszyczanie zdołali zanotować dwa trafienie, a dokładniej uczynił to Dawid Konica, czyli 4 : 1 a nie jak jest napisane 3 : 1.