B-klasa: wygrana Grabowna Wielkiego, pauza Poniatowic, przegrane Bystrego i Perły na koniec sezonu

W B-klasie także zakończono rozgrywki. Która z naszych drużyn spisała się najlepiej?


REKLAMA

Najwyżej sezon zakończył LZS Bystre razem z Polonią Grabowno Wielkie, grająca w grupie IX znalazła się na trzecim miejscu w tabeli z 55 punktami na koncie, o dwa mniej niż drugi zespół z Milicza, a o trzy mniej od mistrza- Błysku Kuźniczysko. Zespół z Grabowna Wielkiego osiemnaście razy zwyciężał- co jest najlepszym wynikiem w sezonie (ex aequo z Błyskiem i Baryczą), raz zremisował i doznał pięciu porażek. Bilans bramkowy to: 63:30. Na koniec sezonu podopieczni Anetty Adamczuk pokonali 4:1 Dąb Kuraszków. Bohaterem Polonii został Daniel Krzywański, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po jednej bramce dorzucili Daniel Bojanowski oraz Przemysław Pieczarka, honorową bramkę dla Dębu zdobył Mateusz Stelmaszyk.

Polonia Grabowno Wielkie: Wójciak- Bogusławski, Bojanowski, D.Karga, Krzywański, Lewoniuk, Pieczarka, J.Skafarek, P.Skafarek(46 Słowiński), R.Skafarek(75 M.Karga), S.Skafarek.

Pozostałe wyniki grupy IX: 

Pauza – Orzeł Biedaszków Wielki.
KS Łazy Wielkie 2-0 Olimpia Bukowinka
Płomień Krośnice 1-3 LZS Kaszyce Wielkie
Pogoń Cieszków 6-2 KS Komorów
Sokół Ujeździec Wielki 2-4 Błysk Kuźniczysko
Sparta Wszemirów 2-8 Barycz Milicz

W grupie VIII z powodu pauzy swojego meczu nie rozegrali podopieczni Waldemara Michalca, a na zakończenie sezonu zajęli ósmą pozycję, zdobywając 34 „oczka”. Dariusz Tabaczuk i spółka dziesięć razy zdobywali komplet punktów i tyle samo razy schodzili z boiska w roli przegranego, a odnieśli cztery remisy, Strzelili 50 bramek, a stracili 47.

Porażkę na zakończenie sezonu odnieśli piłkarze LZS-u Bystre, ulegając 1:4 Sokołowi Sokołowice. Dla Sokoła dwie bramki zdobył Szymon Bełza, a po jednym trafieniu dołożyli Kamil Weigner oraz Karol Paszkowski. Honor LZS-u uratował Dawid Konica. W tabeli zespół Michała Karasia rozgrywki skończył na trzecim miejscu z 43 punktami. Na ten dorobek złożyło się trzynaście wygranych, remis oraz dziewięć porażek, strzelając 68 goli, a tracąc 51.

LZS Bystre: M.Kiełkiewicz- Grab, K.Kiełkiewicz(55 Leśniowski), Kołodziej, Konica, Krakowiak, Rutka, Skiba, Szpulak(46 Kozioł), Trzciński(60 Zińczuk), Wiergowski.

Pozostałe wyniki grupy VIII: 

Pauza – KS Poniatowice.
Piast Dobrzeń 1-2 KS Byków
Tęcza Brzezia Łąka 0-3 Grom Siekierowice (wo)
Widawa Stradomia 3-2 KS Dobroszów
WKS Miłowice 0-3 Długołęka 2000 (wo)
WKS Wilczyce 2-5 Borowianka Borowa

Z przegraną musieli pogodzić się także zawodnicy Perły Węgrów, przegrywając 0:4 z KS-em Tomtex Widawą Wrocław. W szeregach Widawy hattrick zanotował Tomasz Pondel, a jedno trafienie dołożył Tomasz Słowiński. Na koniec sezonu Michał Mszyca i jego Perła zajęła dziewiątą pozycję, a zdobyła 30 punktów. Co ciekawe Perła ani razu w zakończonym sezonie nie podzieliła się punktami, dziesięć razy zwyciężając i doznając szesnaście porażek. Ekipa z Węgrowa zdobyła 63 bramki, a straciła 61.

Pozostałe wyniki grupy II: 

Start Strzeszów 3-3 Sparta Będkowo
Silesia Szymanów 4-5 Malinka Malin
SKS Głuchów Górny 2-5 LKS Krzyżanowice
MKS Sołtysowice 1-3 Kometa Kryniczno
Różanka Wrocław 2-1 Grom Ligota Piękna
Avia Ozorowice 2-0 Błyskawica Szewce

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony