B-klasa: wygrana Dębu, tuzin goli Perły, Grom ograł Poniatowice

poniatowicegrom_011

Wygraną zainaugurował rozgrywki klasy B dobroszycki Dąb, który na wyjeździe mierzył się z KS-em Byków.

Goście wygrali 3:2. Worek z bramkami rozwiązali dobroszyczanie, po tym jak do siatki rywali trafił po półgodzinie gry Łukasz Iwaszko. Jeszcze przed przerwą wyrównał Mateusz Frej, ale tuż po zmianie stron znów na prowadzeniu był Dąb. Bramkę zdobył Maksymilian Krowicki. W 65. minucie ponownie był remis, bo na listę strzelców wpisał się Michał Poznański. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Bramka Cezarego Graba w 82. minucie dała jego drużynie komplet punktów.

Efektowne zwycięstwo odniósł Piast Dobrzeń, pokonując 6:3 Grom Siekierowice. Katem zespołu goście został Jakub Jureczko, który czterokrotnie pokonywał bramkarza. Pozostałe bramki w wygranym zespole zdobyli Jan Perucki i Damian Burzyński. Dla Gromu strzelali Paweł Burzyński (2) i Mateusz Gudra. Ani jednej bramki nie doczekali się za to widzowie meczu KS Zbytowa – Sokół Sokołowice. Gorycz przegranej musiały przełknąć Poniatowice, które po golu Rafała Białasa prowadziły z Gromem Szczodrów, ale ostatecznie po trafieniach Piotra i Łukasza Górnego z wygranej 2:1 cieszyli się goście.

Okazałym zwycięstwem popisali się piłkarze Perły Węgrów, którzy aż 12:0 ograli Odrę Uraz. W zespole z Węgrowa najlepszym strzelcem okazali się Adrian Wrona i jego imiennik Adrian Lipka, autory trzech trafień. Dwie bramki zdobył Kamil Dulnik, a po jednym golu dołożyli Daniel Jarzębiński, Michał Banach, Michał Mszyca oraz Dawid Basta. Z kolei w meczu Polonii Grabowno Wielkie z LZS-em Kaszyce Wielkie żaden z zawodników obu drużyn nie wpisał się na listę strzelców i ten pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.