B-klasa: porażki Węgrowa i Poniatowic, zwycięstwa Bystrego i Grabowna Wielkiego

Jak zaprezentowały się nasze drużyny w 22 kolejce „bundesligi”?

Porażkę zanotowała Perla Węgrów, która uległa 0:3 MKS-owi Sołtysowice. Wszystkie bramki padły po zmianie stron. W 48 minucie po raz pierwszy do bramki strzeżonej przez Damiana Stanisza trafił Michał Kaleta. Dwadzieścia minut później prowadzenie podwyższył Krzysztof Motak, a wynik na osiem minut przed końcem spotkania ustalił Patryk Erd. Perla w tabeli jest jedenasta, a do dziesiątego miejsca traci zaledwie punkt.

Pozostałe wyniki w grupie II:

Tomtex Widawa Wrocław 2-1 Silesia Szymanów
SKS Głuchów Górny 3-0 Start Strzeszów
Różanka Wrocław 8-1 Sparta Będkowo
Avia Ozorowice – Malinka Malin 24 maja, 14:00 w pierwotnym terminie (22 maja, 14:00) odwołany
Błyskawica Szewce 1-4 LKS Krzyżanowice
Grom Ligota Piękna 2-1 Kometa Kryniczno

W grupie VIII powody do zadowolenia maja tylko piłkarze LZS-u Bystre, którzy ograli 4:1 WKS Wilczyce. Wynik w 25 minucie otworzył Mateusz Kielkiewicz. Piec minut po wznowieniu drugiej polowy ten sam zawodnik strzelił swoja druga bramkę w tym spotkaniu. Dziesięć minut później trzecie trafienie dla LZS-u zdobył Dawid Konica. Dziesięć minut przed końcem tego spotkania Konica cieszył się ze swojej drugiej bramki. Rezultat ustalił w 87 minucie Hassan Hussein, ratując honor WKS-u Wilczyce. Zespół z Bystrego zajmuje trzecia pozycje w tabeli.

LZS Bystre: Ratusznik- Domino, Grab, Karas, M.Kielkiewicz, Kolodziej, Konica(87 Trzciński), Skiba, Szpulak(75 K.Kielkiewicz), Wiergowski, Zińczuk.

W tej samej grupie z porażką musieli pogodzić się podopieczni Waldemara Michalca, ulegając 0:4 zespołowi Filipa Potycza. Po pierwszym kwadransie gry Widawa Stradomia prowadziła 1:0 po bramce Mateusza Jendrycy. Piętnaście minut później było 2:0, bo Pawła Kuświka pokonał Damian Wojtasik. Niespełna dwie minuty potem swoja druga bramkę zdobył Jendryca. Wynik trzy minuty przed końcem pojedynku ustalił Tomasz Lempert. Zespół z Poniatowic obecnie plasuje się na siódmym miejscu.

KS Poniatowice: Kuświk- Białas, Foluszczyk(46 Makulski), Kapka, P.Kotwa, Lis(75 Wojtasiński), Morawski, Stochla(20 S.Warszawski), L.Warszawski(70 D.Kotwa), Tabaczuk.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Pauza – Sokół Sokołowice.
Tęcza Brzezia Łąka 0-3 Piast Dobrzeń  (wo)
WKS Miłowice 0-3 KS Byków  (wo)
Borowianka Borowa 4-4 Grom Siekierowice
Długołęka 2000 1-1 KS Dobroszów

Komplet punktów dopisali do swojego dorobku piłkarze Polonii Grabowno Wielkie, zwyciężając 3:0 z Olimpia Bukowinka. Po czterech minutach gry drużyna Anetty Adamczuk prowadziła 1:0 po bramce Piotra Pieczarki. Dziesięć minut przed przerwa rezultat podwyższył Dariusz Karga. Wynik na dwadzieścia minut przed końcem spotkania ustalił Rafał Skafarek. Zespół z Grabowna Wielkiego ostatnie pół godziny grał w przewadze, ponieważ czerwona kartka został ukarany Krzysztof Kowalski. Polonia w tabeli jest trzecia, a do liderującego Błysku Kuzniczyszko traci trzy „oczka”.

Polonia Grabowno Wielkie: Wojciak- Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Krzywański, Lewoniuk, Piotr Pieczarka(70 Konarzewski), Przemyslaw Pieczarka(80 Słowiński), J.Skafarek, R.Skafarek(88 P.Skafarek),S.Skafarek.

1. aaa

Poniatowice słabo w tym sezonie, ale gracie fajną piłkę. Mimo porażek staracie się rozgrywać piłkę ziemią i macie niezłe kombinacje, fajnie się na to patrzy a nie jak każdy inny zespół lage do przodu i gramy mimo, że jest to skuteczne. Oby w przyszłym sezonie było lepiej! Powodzonka !

(0)
  2. grom

Grom Siekierowice grając cały mecz w 9 remisuje 4-4 z grającą w pełnym składzie borową. Hej Grom!