B-klasa: Poniatowice wysoko ograły Zbytową, grad bramek w meczach Sokoła i Dębu

W 19. kolejce B-klasy wśród naszych zespołów komplet punktów zanotował KS Poniatowice, Grom Szczodrów oraz Sokół Sokołowice. Z kolei Dąb Dobroszyce i Polonia Grabowno Wielkie odnotowały remis.

Zespół z Poniatowic pokonał w derbowym starciu KS Zbytowa 5:0. Już po pięciu minutach gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Przemysława Kucharskiego. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 70 minuty, wówczas Patryka Grada ponownie pokonał Kucharski.

Siedem minut później trzeciego gola dla KS-u dołożył Paweł Kotwa. W ostatnich dziesięciu minutach tego spotkania golkiper Zbytowej jeszcze dwukrotnie musiał wyciągać „futbolówkę” z sitaki. Obie bramki zdobył Kamil Morawski. Zbytowianie kończyli mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie czerwoną kartkę obejrzał Patryk Grad. W tabeli KS Zbytowa jest na dziewiątej pozycji i ma 23 punkty, a ekipa z Poniatowic to czwarta drużyna z 38 „oczkami”, tyle samo co zajmujący lokatę wyżej Dąb Dobroszyce.

KS Poniatowice: Dwojak – Białas, Foluszczyk, Kapka, Kaszubkiewicz, Kazimierowicz, Kucharski, Morawski, Mysiorek(60 Kotwa), Warszawski, Wojtasiński.

KS Zbytowa: Grad – B.Ciszewski, Ł.Ciszewski, P.Ciszewski(49 Kowalski), Jurkiewicz, Klat(65 Hołda), Koperniak, Lisiak(75 Tyczyński), Mazur, Mazgaj, Zwiernik.

Trzy punkty powędrowały także na konto Gromu Szczodrów, który na własnym boisku pokonał 3:1 KS Dobroszów i awansował na pozycję lidera. Po 20 minutach gry prowadzenie gospodarzom dał Paweł Kontek, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Przy takim rezultacie oba zespoły schodziły na przerwę.

Po zmianie stron Grom podwyższył prowadzenie. Swój spryt wykorzystał Grzegorz Ligęza, będąc w polu karnym zachował zimną krew i pokonał golkipera gości. Dwanaście minut później kontaktowe trafienie zdobył KS Dobroszów za sprawą Marka Partyki. Wynik pięć minut przed zakończeniem pojedynku ustalił Kontek, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu.

Strzał na bramkę gości oddał Janusz Kaczmarek, z którym poradził sobie bramkarz KS-u, lecz przy dobitce zawodnika Gromu był bezradny. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Rejak. Szczodrowianie przewodzą w tabeli z 44 punktami w dorobku, mając o jeden „krok” więcej od swojego ostatniego rywala.

Grom: Larwiński – Dymarczyk, Ł.Górny, P.Górny, K.Kontek(89 Łoń), M.Kontek(75 Bartosik), P.Kontek, Ligęza(81 Kaczmarek), Siodłowski, Płuciennik, Wlazło.

Również zwycięstwo zanotowali piłkarze Sokoła Sokołowice. W meczu Sokoła z Gromem Siekierowice padło aż dwanaście bramek, a wygrali zawodnicy z Sokołowice 7:5. Siedem goli kibice zebrani w Siekierowicach ujrzeli w pierwszej odsłonie. Jako pierwszy worek z bramkami rozwiązał Arkadiusz Joniec w 12 minucie. Dwie minuty potem był remis bo gola strzelił Paweł Burzyński, którzy w późniejszej fazie dołożył jeszcze dwa trafienie, kompletując hattricka.

Ponadto w zespole Gromu na listę strzelców wpisali się Mateusz Burzyński, Michał Maziarz i Dawid Sobieraj, trafiając do własnej bramki. Z kolei w zespole prowadzonym przez Monikę Bieda łupem bramkowym podzieli się Michał Wiewiór, Kamil Weigner, Bartosz Zięba, Maciej Konpka i Joniec, dla którego był to drugi gol w tym meczu. W tabeli Sokół sklasyfikowany jest na 11 miejscu, a do tej pory uzyskał 19 punktów.

Sokół: M.Trzópek – Borysław, A.Joniec, R.Joniec, Konpka, K.Kumejko, P.Trzópek(46 Fit), Uba(46 Bełza), Wiegner, Wiewiór, Zięba(58 Ł.Kumejko).

O dwa mniej gole padły w Dobroszycach, gdzie miejscowy Dąb zremisował 5:5 z Długołęką 2000. Pierwsza połowa to kompletna dominacja gospodarzy, która przyniosła cztery trafienia. Jako pierwszy bramkarza gości pokonał Jarosław Klimkowski. Chwilę później dołączył do niego Mateusz Łacny.

A w odstępie dwóch minut tuż przed gwizdkiem na przerwę z dwóch bramek cieszył się Maksymilian Krowicki. W drugiej odsłonie do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Długołęki i doprowadzili do remisu. Sygnał do odrabiania strat w 50 minucie dał Miłosz Krzemiński, a w sukurs przyszli mu Paweł Morawski, Łukasz Sawa i Bartosz Zaborek.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku Dawid Konica ponownie wyprowadził Dąb na prowadzenie, ale w doliczonym czasie gry znów był remis, bo Marcela Wabika po raz drugi w tym meczu pokonał Sawa. Dobroszyczanie znajdują się na trzecim miejscu w tabeli z 38 punktami w dorobku.

Dąb: Wabik – Łacny, Kasina, Bodzioch, Raczkowski(46 Grab), Kokszyts, Pydymowski(63 Iwaszko), Zięba, Jachowicz, Klimkowski(46 Surma), Krowicki(55 Konica).

Pozostałe wyniki grupy VIII:

KS Byków 1-0 Borowianka Borowa
Piast Dobrzeń 5-2 Sami Swoi Nadolice Wielkie
WKS Wilczyce 0-2 KP 99 Śliwice

Także bez zwycięzcy zakończyło się spotkanie pomiędzy Polonią Grabowno Wielkie, a Sokołem Ujeździec Mały, ostatnią drużyną w tabeli. Po dziewięćdziesięciu minutach padł bezbramkowy remis. Mimo sytuacji obu zespołów nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie bramkarzy. Polonia nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do wicelidera traci pięć „kroków”, a do liderującego zespołu z Sułowa aż osiemnaście.

Polonia: M.Bogusławski – Bielecki, A.Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Kuraś, Piotr Pieczarka, Przemysław Pieczarka, P.Skafarek, R.Skafarek, Surma.