B-klasa: Perła z wiceliderem, wyjazdy Bystrego i Poniatowic

W B-klasie czas na 18. kolejkę. Jak zapowiada się ona w wykonaniu naszych drużyn?


REKLAMA

Najcięższy orzech do zgryzienia będzie miała grająca w II grupie Perła Węgrów, która zmierzy się z wiceliderem tabeli Gromem Ligota Piękna. Perła zajmuje dziewiątą pozycję. W ubiegłym tygodniu węgrowianie ulegli 0:4 Komecie Kryniczno, a Grom przegrał 1:2 ze Startem Strzeszów. W pierwszym meczu tych drużyn po końcowym gwizdku sędziego było 3:1 dla Perły, lecz ten wynik został zmieniony na walkower do Gromu, ponieważ w zespole z Węgrowa wystąpił nieuprawniony zawodnik. Jak będzie tym razem? Początek meczu o 11 na boisku w Ligocie Pięknej.

Ciekawie zapowiadają się pojedynki zespołów z powiatu oleśnickiego w grupie VIII. Szósty KS Poniatowice uda się na wyjazd, a za przeciwnika będzie miał zajmujący pozycję niżej zespół z Długołęki. Paweł Kotwa i jego koledzy nad niedzielnym rywalem mają punkt przewagi. Kolejkę temu KS Poniatowice przegrał 0:2 z KS-em Dobrószów, a Długołęka 2000 uległa 1:2 Piastowi Dobrzeń. Pierwsze starcie tych ekip przyniosło zwycięstwo 2:0 ekipie z Poniatowic. Czy tym razem będzie tak samo? Przekonamy się w niedzielę o 11.

Na boisku rywala zagrają także piłkarze LZS-u Bystre, którzy są na czwartej pozycji w tabeli. Rywalem LZS-u będzie piąty Grom Siekierowice. Kamil Kiełkiewicz i spół wyprzedzają Grom o pięć „oczek”. W minioną niedzielę zespół Michała Karasia odbywał pauzę, a przyszły rywal zespołu z Bystrego ograł 4:2 KS Byków. Jesienią lepsi okazali się zawodnicy LZS-u, którzy wygrali 4:2. Czy taki sam rezultat padnie w niedzielę? Pierwszy gwizdek o godzinie 14.

W grupie IX Polonia Grabowno Wielkie będzie chciała po raz drugi w tym sezonie pokonać KS Łazy Wielkie. W rundzie jesiennej zawodnicy Anetty Adamczuk wygrali 3:0. Obecnie Polonia jest trzecią siłą w tabeli, a jej najbliższy rywal plasuje się na piątym miejscu. Przed tygodniem zespół z Grabowna Wielkiego zwyciężył 4:1 nad Sokołem Ujeździec Wielki. Natomiast KS Łazy Wielkie podzielił się punktami, remisując 2:2 z LZS-em Kaszyce Wielkie. Jaki padnie wynik w tym starciu? Dowiemy się w niedzielę o godzinie 14.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony