B-klasa: Perła w gazie, remis Dębu z Gromem w derbach, porażki Zbytowej, Polonii i Sokoła

Niezbyt udana kolejka w wykonaniu drużyn grających w B-klasie. Największe powody do zadowolenia ma Perła Węgrów, która wygrała trzecie spotkanie z rzędu.


REKLAMA

Trzy mecze i trzy zwycięstwa, takim wynikiem po trzeciej kolejce może pochwalić się węgrowska Perła, która pokonała 3:1 LKS Krzyżanowice. Wygraną Perle ułatwiła czerwona kartka Rafała Antoniaka już w piątej minucie za uderzenie barkiem w twarz Dawida Golińskiego. Pierwszą bramkę zespół z Węgrowa zdobył w Michał Banach w 23 minucie, a asystę zaliczył Wiesław Kozioł. Pięć minut przed przerwą Norbert Barański strzałem z okolicy 25 metra doprowadził do wyrównania.

Zwycięstwo Perła zapewniła sobie w ostatnim kwadransie gry. Najpierw drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Banach wykorzystując podanie Mateusza Łaskawskiego. Niespełna dziesięć minut później nazwisko Banach znów powędrowało do protokołu. Najpierw Michał Banach po samotnym rajdzie zagrał piłkę do swojego brata Jakuba, który wcześniej wszedł na boisko, a ten pokonał golkipera gości, ustalając wynik spotkania.

Pozostałe wyniki grupy II: 

Start Strzeszów 1-1 Tomtex Widawa Wrocław
Sparta Skarszyn 5-0 Błyskawica Szewce
Sparta Będkowo 1-1 Grom Ligota Piękna
SKS Głuchów Górny 0-2 Kometa Kryniczno
Płomień Wisznia Mała 14-0 LKS Krościna Wielka
Perła Węgrów 3-1 LKS Krzyżanowice
Odra Uraz 0-7 Malinka Malin

Porażkę 0:3 zanotowała Polonia Grabowno Wielkie. Podopieczni Sebastiana Skafarka musieli uznać wyższość Baryczy Sułów. Pierwsze trafienie padło w pierwszej połowie, a dokładniej w 27 minucie, kiedy to niefortunnie piłkę do własnej siatki skierował Piotr Pieczarka. Po zmianie stron Mariusz Wójciak jeszcze dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Najpierw nie do obrony strzelił Mykola Bereza, a chwilę po tym trzecią bramkę, ustalającą wynik zdobył Maciej Bachta.

Pozostałe wyniki grupy IX: 

Sokół Ujeździec Mały – Pauza
Dąb Kuraszków 2-5 Sparta Wszemirów
Sokół Kaszowo 1-0 KS Łazy
Pogoń Cieszków 0-2 Sokół Ujeździec Wielki
Orzeł Biedaszków Wielki 5-1 LZS Kaszyce Wielkie
Olimpia Bukowinka 3-1 KS Komorów

W najliczniejszej grupie pod względem naszych zespołów bezbramkowy remis padł w derbach powiatu między Dębem Dobroszyce, a Gromem Szczodrów. Zwycięzcy nie było także w pojedynku KS-u Poniatowice z KS-em Dobroszów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Goście z Dobroszówa prowadzili w tym starciu już 3:0 po bramkach Mateusza Kosińskiego, Daniela Świerada i Damiana Lisa. Jednak zabójcza końcówka w wykonaniu podopiecznych Waldemara Michalca przyniosła upragniony remis. W zaledwie siedem minut gracze z Poniatowic zdobyli trzy bramki. Dwie z nich były autorstwa Mateusza Kazimierowicza, a jedną dołożył Przemysław Kucharski.

Porażkę zanotowali zawodnicy Sokoła Sokołowice, którzy przegrali 1:5 z liderującymi Sami Swoi Nadolice Wielkie. Od samego początku mecz nie układał się po myśli Sokoła po czerwonej kartce dla Pawła Lisa. Później było już tylko gorzej, bo pięciokrotnie piłkę z siatki musiał wyciągać golkiper Sokoła. Hattrickiem popisał się Paweł Małolepszy, a po jednej bramce zdobyli Damian Sadzyński oraz Marcin Sołtyński. Honor piłkarzy Andrzeja Lachowicza uratował Maciej Konpka.

Bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej wrócili ze Śliwic piłkarze KS-u Zbytowa. Zawodnicy Jacka Klata ulegli 1:3. Minutę przed zakończeniem pierwszej odsłony Piotra Balickiego pokonał Marek Hałas. Po zmianie stron drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Białobrzeski, a siedem minut po tym trafieniu na listę strzelców wpisał się Patryk Majka. Honor zbytowian na dziesięć minut przed końcem spotkania uratował Łukasz Ciszewski.

Pozostałe wyniki grupy VIII: 

WKS Wilczyce 3-7 Borowianka Borowa 4 września, 16:00
Piast Dobrzeń 2-4 Długołęka 2000 4 września, 14:00
KS Byków 6-2 Grom Siekierowice 4 września, 14:00

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony