B-klasa: niedziela bez porażek, Dąb i Sokół na remis, pozostali ze zwycięstwem

Każda z naszych drużyn w „Bundeslidze” zapunktowała w 18. kolejce.

Z wysokiej wygranej cieszyli się podopieczni Jacka Klata, którzy na własnym boisku rozgromili 8:0 Piast Dobrzeń. Zbytowianie prowadzili od 12 minuty, bo piłkę do własnej bramki skierował Krystian Burzyński. Kwadrans później było 3:0, bo na listę strzelców wpisali się Przemysław Ciszewski i Dawid Zwiernik.

W pierwszej połowie gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo i bramkarz gości ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem skuteczną interwencję uniemożliwili mu po raz drugi w tym meczu Ciszewski oraz Marcin Klat. Po zmianie stron nadal bramki zdobywał zespół ze Zbytowej.

Kolejne trafienie dołożył Łukasz Mazgaj, a wynik ustalił Paweł Jurkiewicz. W tabeli KS Zbytowa zaliczyła awans na ósme miejsce. Obecnie zbytowianie na swoim koncie mają 23 punkty.

KS Zbytowa: Grad – B.Ciszewski, Ł.Ciszewski, P.Ciszewski, Klat, Koperniak, Jurkiewicz(70 Pończocha), Lisiak(46 Mazgaj), Mazur, Zbylut(63 Jarosik), Zwiernik.

Wysoko wygrał także Grom Szczodrów, pokonując 8:3 Grom Siekierowice. Już w pierwszej minucie prowadzenie szczodrowianom dał Łukasz Sobol. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Paweł Burzyński, a chwilę później to gospodarze byli na prowadzeniu, bo nie do obrony uderzył Michał Maziarz.

W kolejnych minutach zdecydowanie lepiej grali zawodnicy ze Szczodrowa i to oni w odstępie dziesięciu minut trafili trzykrotnie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jakub Wlazło, a później Piotr Górny i ponownie Sobol. Przy takim wyniku obie drużyny schodziły na przerwę.

W drugiej połowie Grom Szczodrów nie przestał strzelać. Dwie bramki zanotował Grzegorz Ligęza, a po jednej dołożyli Paweł Kontek i Michał Kontek. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry wynik ustalił Mateusz Burzyński. Zespół ze Szczodrowa zajmuje drugą pozycję, a do lidera traci dwa punkty.

Grom: Larwiński – Dymarczyk, Ł.Górny(60 Ziemiański), P.Górny, K.Kontek(65 Ligęza), P.Kontek(68 Łoń), Płuciennik, Siodłowski, Sobol(70 Bartosik), Wlazło(73 Kaczmarek).

Komplet punktów KS-owi Poniatowice w starciu z Borowianką Borowa zapewnił Mateusz Kazimierowicz, który zanotował hattricka w tym spotkaniu i jego zespół mógł cieszyć się z wygranej 3:0. Pierwsze trafienie Kazimierowicz zdobył w 41 minucie.

Trzy minuty po zmianie stron znów dał o sobie znać, pewnie pokonując bramkarza gospodarzy. Po raz trzeci Kazimierowicz powędrował do protokołu w doliczonym czasie gry, tym samym ustalając rezultat spotkania. Ekipa z Pozniatowic to piąta drużyna z tabeli, mająca 35 „oczek” w dorobku, tyle samo co czwarty KS Byków.

KS Poniatowice: Dwojak – Białas, Foluszczyk, Kapka, Kazimierowicz, P.Kotwa, D.Kotwa(58 Kuświk), Kucharski(75 Kaszubkiewicz), Lis(72 Morawski), Wojtasiński, Tabaczuk.

Jedno „oczko” wywalczyli zawodnicy Dębu Dobroszyce przeciwko liderowi, jakim jest KS Dobroszów. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik brzmiał 3:3. Pierwszy kwadrans przyniósł trafienie dla zawodników z Dobroszyc, a jej autorem okazał się Jarosław Klimkowski. Jeszcze przed przerwą bramkę zdobyli gospodarze za sprawą Artura Śliwki i tak zakończyła się pierwsza część.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. Na dziesięć minut przed końcem Mateusz Surma strzelił na 2:1, a pięć minut później po zabójczej kontrze dobroszyczanie podwyższyli wynik, a gola zdobył Dawid Konica. Jednak ostatnie minuty należały do gospodarzy, którzy ten mecz nawet mogli wygrać.

Dwa kontrataki zespołu z Dobroszówa zakończyły się bramkami autorstwa Daniela Świerada i Mateusza Kosińskiego, a w następnej akcji także padła bramka dla gospodarzy, lecz sędzina dopatrzyła się pozycji spalonej, której zdaniem zawodników obu zespołów nie było. W tabeli Dąb jest trzeci i ma 37 punktów.

Dąb: Wabik – Bodzioch, Iwaszko, Jachowicz, Kasina, Klimkowski(70 Konica), Koksztys(75 Jakubowski), Krowicki(80 Chochół), Łacny(60 Surma), Pydymowski(68 Grab), Zięba.

Również podziałem punktów zakończyło się spotkanie Sokoła Sokołowice z KP Śliwice. Kibice w tym pojedynku ujrzeli dwa trafienia. Obie bramki zawodnicy zdobyli w drugich czterdziestu pięciu minutach. Od 40 minuty prowadzili goście ze Śliwic, bo Łukasza Kumejko pokonał Mateusz Paczka.

Na bramkę wyrównującą Sokół musiał czekać aż do 87 minuty. Wówczas bramkarz gości nie zdołał obronić strzału Grzegorza Wrzesiaka. Sokół to jedenasta drużyna w tabeli. Na swoim koncie zgromadził 16 punktówm.

Sokół: Kumejko – Borysław, A.Joniec, R.Joniec(46 Bełza), Konpka, Paszkowski(46 Kulka), Trzópek(80 Wrzesiak), Uba(72 Fit), Weigner, Wiewiór, Zięba.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Sami Swoi Nadolice Wielkie 4-3 WKS Wilczyce
Długołęka 2000 2-3 KS Byków 23 kwietnia

Wygraną zaliczyli też piłkarze Polonii Grabowno Wielkie, ogrywając na wyjeździe 4:1 Spartę Wszemirów. Po 16 minutach zespół z Grabowna Wielkiego prowadził 2:1. Najpierw wynik otworzył Dariusz Karga, ale dwie minuty później Robert Fornal sprawił, że znów był remis. Polonię ponownie na prowadzenie wyprowadził Przemysław Pieczarka.

W 37 minucie wynik podwyższył Adrian Bogusławski, a dziesięć minut przed zakończeniem meczu zwycięstwo drużynie prowadzonej przez Waldemara Lizaka zapewnił Denis Pieczarka. Polonia w tabeli sklasyfikowana jest na trzeciej lokacie z 32 punktami i sześcioma „krokami” straty do wicelidera.

Polonia: Wójciak – A.Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Kuraś, Lewoniuk, Piotr Pieczarka, Przemysław Pieczarka, P.Skafarek(65 M.Bogusławski), R.Skafarek, Surma(80 D.Pieczarka).