B-klasa: kolejna dwucyfrówka Perły, derby Gromu i Dębu, Zbytowa w ósemkę

Przekonująca wygrana Perły Węgrów, zwycięstwo Gromu Szczodrów z Sokołem Sokołowice w derbowym starciu oraz wygrana Dębu Dobroszyce i KS-u Poniatowice. Tak przedstawiają się najlepsze wyniki naszych drużyn, a jak poszło reszcie?

Po czterech kolejkach w grupie II z kompletem punktów na czele jest Perła Węgrów, która może popisać się nieprawdopodobnym bilansem bramek 35:1. Znacznie go poprawiła w niedzielę, pokonując 13:0 LKS Krościnę Wielką. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Dawid Basta, a aż trzech zawodników dwukrotnie wpisało się na listę strzelców. Byli to Brajan Batog, Kamil Dulnik oraz Mateusz Łaskawski. Po jednym trafieniu dołożyli Wiesław Kozioł, Adrian Lipka oraz Adrian Wrona.

Start Strzeszów 1-2 Sparta Skarszyn

Gorzej wypadli grający w grupie IX piłkarze Polonii Grabowno Wielkie, którzy ulegli 0:1 KS-owi Łazy Wielkie. Jedyna bramka padła w 32 minucie, kiedy to Mariusza Wójciaka pokonał Kamil Domagała. Minutę przed przerwą z boiska wyleciał Łukasz Skowroński. Gracze z Grabowno Wielkiego do 83 minuty grali w przewadze, póki Daniel Krzywański nie obejrzał czerwonej kartki. Jedna przewaga jednego zawodnika nie pomogła na wywalczenie choćby jednego punktu. Polonia w tabeli zajmuje siódmą pozycję z czterema punktami w dorobku.

Sokół Ujeździec Mały 3-3 Dąb Kuraszków

W grupie VIII okupowanej przez zespoły z naszego powiatu wygraną 2:0 odnotowali podopieczni Waldemara Michalca ogrywając Długołękę 2000. Obie bramki kibice ujrzeli dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Lisa na bramkę powinien zamienić Paweł Kotwa, ale piłka po jego strzale została zablokowana i po rykoszecie trafiła pod nogi Przemka Kucharskiego, który dopełnił formalności. W kolejnej akcji zrehabilitował się Kotwa, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na nim samym. Dariusz Tabaczuk i spółka w tabeli są na szóstej pozycji.

Pełen bramek i emocji był mecz pomiędzy Gromem Siekierowice, a Dębem Dobroszyce. Ostatecznie 4:2 zwyciężyli ci drudzy. Po ponad kwadransie gry padła pierwsza bramka, a nieporozumienie obrońców wykorzystał Krzysztof Wasek. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry pierwszej połowy Dąb doprowadził do remisu. Na listę strzelców wpisał się Jarosław Klimkowski, dobijając strzał Maksymiliana Krowickiego.

Tuż po zmianie stron znów na prowadzeniu był Grom, a bramkę zdobył Michał Maziarz. W dalszej fazie tego starcia gole zdobywali już tylko piłkarze z Dobroszyc. Na remis trafił Łukasz Iwaszko. Chwilę później składną akcję bramką zakończył Dawid Konica, a wynik sześć minut przed końcem meczu ustalił Klimkowski, dla którego była to druga bramka w tym meczu. Niespełna piętnaście minut Dąb musiał sobie radzić bez Szymona Sikory, który został ukarany czerwoną kartką. Taki sam los spotkał Łukasza Karkulowskiego, który czerwony kartonik zobaczył za dyskusje z sędzią będąc zawodnikiem rezerwowym.

W tej kolejce w derbach powiatu oleśnickiego Sokół Sokołowice podejmował Grom Szczodrów. Lepsi okazali się goście, wygrywając 3:1. Prowadzenie podopiecznym Dariusza Dymarczyka dał Józef Paszkowski, który skierował piłkę do własnej bramki. Bramkę na remis zdobył Arkadiusz Joniec. W siedem minut gracze ze Szczodrowa zapewnili sobie komplet punktów. Najpierw Marcina Trzópka pokonał Mariusz Bartosik, a bramkę na wagę wygranej zdobył Łukasz Sobol.

Jedyny remis z udziałem naszej drużyny to pojedynek KS-u Zbytowa z WKS-em Wilczyce. Nic dziwnego w nim nie byłoby, gdyby nie fakt, że zbytowianie wystąpili w ośmioosobowym składzie. Zespół Jacka Klata przegrywał już od 4 minuty. Piotra Balickiego pokonał Krystian Zielonka. Do wyrównania w 28 minucie doprowadził Paweł Jurkiewicz. Reszta bramek padła w drugiej odsłonie. W 52 minucie znów na prowadzeniu byli goście, a trafienie zaliczył Waldemar Łokczewski. Osiem minut później ponownie na tabli pojawił się remis za sprawą Patryka Grada. W następnej akcji gospodarze już prowadzili, a drugi raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Jurkiewicz. Jeden punkt zespół z Wilczyc uratował w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Nie do obrony uderzył Sebastian Piotrowski.