B-klasa: Grom Szczodrów i Dąb Dobroszyce z wysokimi zwycięstwami, remis Poniatowic, Zbytowa ulega outsiderowi

Po zakończeniu 17. kolejki w „Bundeslidze” najwięcej powodów do radości mają Grom Szczodrów, Dąb Dobroszyce i Polonia Grabowno Wielkie, którzy wygrali swoje spotkania.

Szczodrowianie nie dali żadnych szans Sokołowi Sokolowice, ogrywając go aż 9:0. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Jakub Wlazło. Ten zawodnik otworzył wynik spotkania już w siódmej minucie. Trzy minuty później było 2:0, bo do bramki rywali trafił Paweł Kontek.

Chwilę później znów dał o sobie znać Wlazło i Grom prowadził już różnicą trzech bramek. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Łukasz Górny. Po zmianie strom podopieczni Dariusza Dymarczyka nie zamierzali przestać strzelać, a grający trener sam wpisał się na listę strzelców w 78 minucie.

Kilka chwil wcześniej bramkarza Sokoła do kapitulacji zmusili Grzegorz Ligęza i Sławomir Ziemiański. Na pięć minut przed końcem po raz trzeci trafił Wlazło, a wynik ustalił Janusz Kaczmarek. Grom jest wiceliderem, a do lidera z Dobroszowa traci cztery punkty. Z kolei zespół z Sokołowic zajmuje przedostatnią pozycję.

Grom: Larwiński – Dymarczyk, Ł.Górny(70 Martosik), P.Górny, K.Kontek, M.Kontek(76 Kaczmarek), P.Kontek(76 Sobol), Ligęza(70 Ziemiański), Płuciennik(46 Łoń), Siodłowski, Wlazło.

Sokół: Kumejko – Bełza, Borysław, Konpka, Kulka(70 K.Paszkowski), J.Paszkowski, Trzópek, Weigner, Wiewiór(76 Fit), Wrzesiak, Zięba.

Wysokie zwycięstwo zanotowali także piłkarze Dębu Dobroszyce, którzy 6:0 ograli Grom Siekierowice. Do przerwy dobroszyczanie prowadzili 2:0 po golach Maksymiliana Krowickiego i Jarosława Klimkowskiego. Tuż po zmianie stron Klimkowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 61 minucie gospodarzom pomógł Dawid Sobieraj, który skierował piłkę do własnej bramki. W kolejnych minutach bramki zdobywał już tylko Cezary Grab, a jego dwa trafienia ustaliły rezultat spotkania i dały Dębowi komplet punktów. Zawodnicy Dawida Domino to trzecia siła w tabeli z 36 „oczkami” w dorobku.

Dąb: Wabik – Łacny(55 Surma), Iwaszko, Kasina, Raczkowski(70 Rutka), Koksztys, Jachowicz(55 Grab), Zięba(78 Chochół), Pydymowski, Klimkowski(65 Karkulowski), Krowicki(62 Konica).

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie KS-Poniatowice z Długołęką 2000. Zespół z Poniatowic został ukarany dwoma walkowerami za zwycięskie mecze z KS-em Dobroszów i Gromem Siekierowice. Przed walkowerami KS był na czele ligi, ale do meczu z Długołęką przystępował z piątego miejsca.

Wszystkie bramki niedzielnego pojedynku padły w drugich czterdziestu pięciu minutach. Jako pierwszy do siatki trafił Dariusz Tabaczuk, dwukrotnie pokonując bramkarza gości. W odpowiedzi bramkę zdobył Jakub Lewalski oraz Wojciech Budzowski i zespoły musiały podzielić się punktami. Zespół Marcina Machnika nadal jest piąty.

Poniatowice: Białas – Dwojak, Foluszczyk(57 Wojtasiński), Kazimierowicz, Kotwa, Kowalski(55 Tabaczuk), Kucharski, Lis(68 Kaszubkiewicz), Morawski, Pach(77 Makulski), Warszawski.

Nie pomyśli KS-u Zbytowa przebiegło starcie z ostatnim w tabeli WKS-em Wilczyce. Drużyna prowadzona przez Jacka Klata, uległa 1:2. Premierową bramkę tego pojedynku w 18 minucie strzelił Marcin Klat. Później trafiali już tylko gospodarze.

Kontaktowe trafienie było autorstwa Mateusza Mazurka, a bramkę na wagę zwycięstwa ze Zbytową zdobył na początku drugiej odsłony Krzysztof Mandecki. Zbytowianie w tabeli sklasyfikowani są na dziesiątej pozycji, a na koncie mają 20 punktów.

Zbytowa: Grad – Ł.Ciszewski, P.Ciszewski, Hołda, Jurkiewicz, Klat, Koperniak, Lisiak, Tyczyński(60 Kowalski), Zbylut, Zwiernik.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

KS Byków 1-4 KS Dobroszów
Piast Dobrzeń 1-0 Borowianka Borowa
KP 99 Śliwice 7-1 Sami Swoi Nadolice Wielkie

Grająca w grupie IX Polonia Grabowno Wielkie skromnie 1:0 pokonała KS Łazy Wielkie. Jedyne trafienie dające wygraną w tym spotkaniu zdobył w 52 minucie Piotr Pieczarka. Po tej wygranej podopieczni Waldemara Lizaka awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Obecnie mają 29 punktów, o dziewięć mniej od wicelidera, którym jest Orzeł Biedaszków Wielki.

Polonia: Wójciak – Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Krzywański, Lewoniuk, Piotr Pieczarka, Przemysław Pieczarka, P.Skafarek, R.Skafarek, Surma.