B-klasa: Grom stracił lidera, Dąb wysoko wygrywa, spotkanie Poniatowic przełożone

Kolejna piłkarska niedziela w B-klasie za nami. Czy szczęście było po stronie zespołów z powiatu oleśnickiego?

W niedzielnej kolejce nie wystąpili przedstawiciele KS-u Poniatowice. Powodem absencji w spotkaniu z Sami Swoi Nadolice Wielkie był fakt, że ten mecz został przełożony. Ta zaległość zostanie odrobiona 24 maja o godzinie 18 na boisku w Nadolicach Wielkich.

Los uśmiechnął się do zawodników Dębu Dobroszyce, który po raz kolejny rozgromił rywala. Tym razem dobroszyczanie wysoko ograli 11:1 z Borowianką Borowa. Łupem bramkowym w zespole z Dobroszyc podzielili się Jarosław Klimkowski, który pięciokrotnie pokonał bramkarza gospodarzy, Michał Zięba oraz Mateusz Surma, trafiając dwukrotnie i Piotr Chochół oraz Wojciech Koksztys, autorzy jednej bramki.

Honor Borowianki uratował Dawid Chorążkiewicz. W tabeli dobroszyczanie znajdują się na trzecim miejscu z 41 punktami na koncie. Do lidera KS-u Dobroszów tracą pięć „kroków”.

Dąb: Wabik – Bodzioch, Chochół(65 Konica), Kasina, Koksztys, Jakubowski(65 Rutka), Jachowicz, Zięba, Pydymowski, Klimkowski(80 Domino), Surma(70 Karkulowski).

Komplet punktów zgarnęli również piłkarze Sokoła Sokołowice, pokonując 3:2 WKS Wilczyce. Od siódmej minuty Sokół przegrywał z ostatnim zespołem w tabeli po trafieniu Floriana Sommera. Pięć minut później był już remis, bo nie do obrony uderzył Dawid Uba. Gospodarze nie ukończyli tego meczu w jedenastkę. W 28 czerwoną kartką został ukarany Rafał Joniec.

Reszta bramek padła po przerwie. Dwie minuty po wznowieniu gry zespół z Sokołowic na prowadzenie wyprowadził Przemysław Trzópek. Kilka chwil potem ponownie był remis. Marcina Trzópka pokonał Florian Manjak. Wynik ustalił w 66 minucie Maciej Konpka, tym samym zapewniając zwycięstwo Sokołowi. Podopieczni Moniki Biedy są sklasyfikowani na jedenastej pozycji z 22 „oczkami”.

Sokół: M.Trzópek – Borysław, A.Joniec, R.Joniec, Konpka(87 Grzesiak), K.Kumejko(46 J.Paszkowski), P.Trzópek, Uba(70 Ł.Kumejko), Weigner, Wiewiór(88 K.Paszkowski), Zięba(83 Fit).

Podziałem punktów zakończyła się rozgrywka w Zbytowej, gdzie zespół Jacka Klata podejmował KS Byków. Po ostatnim gwizdku sędziego było 1:1. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a uczynił to w 35 minucie Paweł Jurkiewicz.

Drugi i jak się później okazało ostatni gol tego meczu padł w 73 minucie. Wówczas od Piotra Balickiego skuteczniejszy okazał się Michał Poznański. Zbytowianie to dziesiąta drużyna w tabeli. Do tej pory na swoim koncie zgromadzili 24 punkty.

Zbytowa: Balicki – B.Ciszewski, Ł.Ciszewski, Jurkiewicz, Klat, Koperniak, Lisiak(62 Hołda), Mazur, Mazgaj, Zbylut, Zwiernik(75 Tyczyński).

Niespodziankę sprawiła Długołęka 2000 pokonując wicelidera, którym jest Grom Szczodrów. Ostatecznie szczodrowianie ulegli 2:3. W pierwszej połowie kibice będący na tym meczu obejrzeli jedno trafienie. Jego autorem okazał się Paweł Kontek, który wpisał się na listę strzelców w 32 minucie.

W drugich czterdziestu pięciu minutach dwukrotnie Dominika Larwińskiego pokonał Paweł Skorupa, a jednym trafieniem popisał się Bartosz Zaborek. Rozmiary porażki na dwadzieścia minut przed zakończeniem pojedynku zmniejszył Dariusz Dymarczyk. Po tej porażce Grom spadł na drugą pozycję, mając dwa punkty mniej od lidera z Dobroszowa.

Grom: Larwiński – Dymarczyk, Ł.Górny(65 Kaczmarek), P.Górny, K.Kontek, M.Kontek, P.Kontek, Siodłowski, Ligęza(68 Sobol), Płuciennik, Wlazło.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

KP 99 Śliwice 2-1 Piast Dobrzeń
Sami Swoi Nadolice Wielkie – KS Poniatowice
w pierwotnym terminie (7 maja, 11:00) odwołany
KS Dobroszów 10-2 Grom Siekierowice

Wygrana powędrowała na konto Polonii Grabowno Wielkie, która pokonała na wyjeździe 2:1 Dąb Kuraszków. Oba gole zawodnicy strzelili w ostatnie pół godziny meczu. Pierwszego z nich zdobył w 61 minucie Daniel Krzywański. Minutę wcześniej z boiska został usunięty gracz Dębu Sebastian Oczeretko.

W 72 minucie taki sam los spotkał Michała Bogusławskiego, który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Wynik na osiem minut przed zakończeniem pojedynku rozstrzygnął na korzyść gości Adrian Bogusławski, zdobywając drugą bramkę tego meczu. Zespół z Grabowna Wielkiego to nadal trzecia drużyna w tabeli, gromadząc 36 punktów.

Polonia: Wójciak – A.Bogusławski, M.Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Krzywański, Lewoniuk, Piotr Pieczarka, Przemysław Pieczarka, R.Skafarek, Surma(75 Słowiński, 90 P.Skafarek).