B-klasa: Grom liderem, wygrane Dębu i Poniatowic, pierwsza porażka Perły

Podsumowanie szóstej kolejki na B-klasowych boiskach.


REKLAMA

W grupie II pierwszą porażkę w tym sezonie ponieśli piłkarze Perły Węgrów, ulegając 3:7 Komecie Kryniczno. Bohaterem w drużynie z Kryniczna został Marcin Synowiec, który na listę strzelców wpisał się czterokrotnie. Po jednym trafieniu dołożyli Michał Gmyrek, Michał Swazdargo oraz Damian Leśniowski. Bramki dla ekipy z Węgrowa zdobyli Dawid Goliński, który bramkarza Komety pokonał dwukrotnie oraz Michał Mszyca, autor jednego trafienia. Perła w tabeli jest czwarta.

Pozostałe wyniki grupy II:

Sparta Skarszyn 2-3 Tomtex Widawa Wrocław
Sparta Będkowo 2-2 Start Strzeszów
SKS Głuchów Górny 1-0 Błyskawica Szewce
Płomień Wisznia Mała 1-2 Grom Ligota Piękna
Odra Uraz 9-0 LKS Krościna Wielka
Malinka Malin 2-3 LKS Krzyżanowice

W grupie IX także mamy jednego przedstawiciela, który podobnie jak Perła musiał przełknąć gorycz porażki. Polonia Grabowno Wielkie uległa 2:3 Sparcie Wszemirów. Wszystkie trzy bramki dla Sparty zdobył Adrian Rabijak. Z kolei dla zespołu z Grabowna Wielkiego strzelali Przemysław Pieczarka oraz Adrian Bogusławki. Podopieczni Sebastiana Skafarka w tabeli znajdują się na ósmym miejscu.

Pozostałe wyniki grupy IX: 

Pauza – Dąb Kuraszków.
Sokół Kaszowo 3-1 Sokół Ujeździec Mały
Pogoń Cieszków 1-4 KS Łazy Wielkie
Orzeł Biedaszków Wielki 0-5 Barycz Sułów
Olimpia Bukowinka 0-3 Sokół Ujeździec Wielki
KS Komorów 2-2 LZS Kaszyce Wielkie

W grupie VIII najwięcej powodów do zadowolenia mieli Dariusz Dymarczyk i jego Grom Szczodrów, bo po wygranej 6:0 nad Gromem Siekierowice przewodzą w tabeli. Dwie bramki dla ekipy ze Szczodrowa zdobył Grzegorz Ligęza. Kolejną bramkę dołożył Piotr Górny. Następnie na listę strzelców wpisał się Mariusz Bartosik. Ponadto do siatki rywali trafili Łukasz Sobol i Dariusz Dymarczyk. Grom jest jedyną nie pokonaną drużyną w tej grupie.

Z wysokiego zwycięstwa cieszyli się także podopieczni Marcina Michnika, którzy ograli 6:1 Borowiankę Borowa. Warto dodać, że wszystkie siedem bramek zdobyli zwodnicy KS-u. Strzelanie rozpoczął Rafał Białas, a chwilę później bramkę dołożył Paweł Kotwa. W 38 minucie przyszło, jak się później okazało honorowe trafienie dla Borowianki, a zdobył je… Tomasz Kapka, piłkarz Poniatowic, kierując piłkę do własnej siatki. Jeszcze przed przerwą czwarte trafienie dla Poniatowic zdobył Przemysław Kucharski. W drugiej połowie nadal strzelali gospodarze. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Kotwa, a po jednym golu zdobyli Mateusz Kazimierowicz oraz Dariusz Tabaczuk. Zespół z Poniatowic zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Trzy punkty do swojego konta dopisali także zawodnicy Dębu Dobroszyce po ograniu 2:1 KS-u Dobroszów. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej odsłonie. Najpierw w 63 minucie bramkarza KS-u pokonał Łukasz Iwaszko. Niespełna dziesięć minut później drugą bramkę dla Dębu zdobył Grzegorz Kołodziej. Honorowe trafienie dla ekipy z Dobroszowa strzelił Damian Lis. Dobroszyczanie plasują się na piątej pozycji.

Z porażką pogodzić się musieli zbytowianie, którzy ulegli 0:3 Piastowi Dobrzeń. Strzelanie w tym spotkaniu w 57 minucie rozpoczął Piotr Gajda. W jego ślady w 73 minucie poszedł Jakub Jureczko, a wynik na cztery minuty przed końcem ustalił Wojciech Iwańczyk. Chwilę wcześniej z boiska wyleciał Łukasz Mazgaj, którzy obejrzał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartę. Zespół Jacka Klata jest jedenasty w tabeli.

Z wysokiej porażki na pewno nie będą zadowoleni piłkarze Sokoła Sokołowice, przegrywając 4:11 z drużyną ze Śliwic. Czterokrotnie do protokołu powędrował Mateusz Paczka, bo tyle razy pokonał bramkarza Sokoła. Hattricka zanotował Patryk Majka, a dwie bramki zdobył Marek Hałas. Ponadto po jednym golu strzelili Paweł Białobrzeski oraz Piotr Lech. Honor drużyny z Sokołowic uratowało dwóch panów. Mowa tutaj o Kamilu Weignerze oraz Przemysławie Trzópku, którzy zdobyli po dwa gole. Podopieczni Andrzeja Lachowicza w tabeli znajdują się na dwunastej lokacie.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

WKS Wilczyce 1-8 Sami Swoi Nadolice Wielkie
KS Byków 4-3 Długołęka 2000

REKLAMA
 1. bestia

  „marność nad marnościami i wszystko marność” – tyle Wam powiem o tej naszej ekstraklasie i w ogóle o polskiej tak zwanej piłce kopanej i tyle w temacie.

  (0)
 2. zjawa

  antydab gdzie Ty widzisz mocne drużyny w tej B klasie, no chyba, że Dąb, hej Dąb !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (-3)
 3. antydab

  Bestio i falo jak Dobroszyce zagrają jak w sokolowicach to powrót do a klasy maja pewny. Oczywiście dąb jest kandydatem do awansu ale nie raz się jeszcze potknięcie jak przyjdzie wam grac na takim kartoflisku jak w sokolowicach a i z mocnymi drużynami będziecie tracić punkty

  (2)
 4. Legia

  Kwestia awansu rozstrzygnie sie pomiedzy poniatowicami, szczodrowem i debem. Reszta wyraznie odstaje. Dobroszow po meczach z outsiderami zagral z powazniejszymi rywalami i zdobyl ledwie dwa pkt w trzech meczach. Czekam na szlagiery tej grupy.

  (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony