B-klasa: dwa walkowery, pauza i wygrana Perły Węgrów

perlawegrow002

W B-klasie prawie wszystkim naszym drużynom udało się zdobyć komplet punktów.

Bez największego trudu komplet punktów zainkasowali grający w grupie VIII piłkarze LZS-u Bystre oraz KS-u Poniatowice, ponieważ rywal Bystrego czyli WKS Milowice wycofał się z rozgrywek po 14. kolejce, a przeciwnik Poniatowic również to zrobił, ale po rundzie jesiennej. Tym samym oba zespoły wygrały dzięki walkowerom. LZS w tabeli jest trzeci, a zespół z Poniatowic zajmuje szóste miejsce.

Pozostałe wyniki w grupie VIII:

Pauza – Długołęka 2000.
KS Dobroszów 1-2 Borowianka Borowa
Grom Siekierowice 2-3 WKS Wilczyce
KS Byków 2-4 Widawa Stradomia
Piast Dobrzeń 5-0 Sokół Sokołowice

W grupie IX do swojego dorobku punktowego nic nie dorzucili, ani nic nie stracili podopieczni Anetty Adamczuk, a powodem tego była pauza odbywana przez Polonie Grabowno Wielkie. Drużyna z Grabowna Wielkiego w tabeli plasuje się na trzecim miejscu ze strata sześciu punktów do liderującego Błysku Kuźniczysko.

Orzeł Biedaszków Wielki 2-5 Płomień Krośnice

Najwięcej pracy z naszych drużyn występujących w B-klasie miała Perla Węgrów, lecz po zakończeniu spotkania cieszyła się ze zwycięstwa 4:2 nad SKS-em Głuchów Górny. Pierwsza bramka padła już w 11. minucie, gdy Adrian Wrona dograł piłkę w pole karne, a tam powracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzja Michał Mszyca z woleja pokonał bramkarza SKS-u. Kwadrans później do remisu doprowadził Mateusz Wojcikowski. Trzy minuty później to goście z Głuchowa Górnego byli na prowadzeniu, bo Damiana Stanisza pokonał Krzysztof Lisowski. W 66 minucie do remisu mocnym strzałem zza pola karnego doprowadził Mszyca. Minute potem znów Perla była na prowadzeniu. Tym razem do siatki SKS-u trafił Adrian Wrona. Wynik w doliczonym czasie gry, po podaniu Dawida Basty ustalił Mszyca, który tym samym skompletował hattrick. Perla w tabeli zajmuje dziesiątą pozycje.

Perla Węgrów: Stanisz – D.Basta, Batog, Kowalski, Krasinkiewicz, Malski, Mszyca, Olszewski, Piątkowski(55 P.Basta), Staroń, Wrona.