B-klasa: drugi pogrom Perły, wygrane Gromu, Poniatowic i Polonii

Druga kolejka została rozegrana także na B-klasowych boiskach. Jak zaprezentowały się w niej nasze drużyny?

Do derbowego starcia doszło w Sokołowicach, gdzie Sokół zmierzył się z Dębem Dobroszyce. Lepsi 4:2 okazali się gospodarze. Na gola Macieja Konopki odpowiedział błyskawicznie Jarosław Klimkowski, ale potem dwie bramki Przemysława Trzópka i jedna Arkadiusza Jońca sprawiły, że Łukasz Iwaszko swoim trafieniem jedynie zmniejszył rozmiary porażki dobroszyczan.

W pokonanym polu kończył też KS Zbytowa, ulegając Samym Swoim Nadolice Wielkie 0:2, a także Piast Dobrzeń, którego 5:0 rozbił KS Dobroszów. Widmo przegranej długo wisiało też nad Poniatowicami, które w Siekierowicach od 65. minuty przegrywały z Gromem 0:1 po golu Tomasza Szymanowicza. Losy spotkania odwróciły się w ostatnich trzech minutach. W 87. minucie wyrównał Tomasz Lis, a bohaterem gości został chwilę później Dariusz Tabaczuk, autor gola na wagę trzech punktów.

Drugą z rzędu wygraną zaliczył Grom Szczodrów, który na własnym boisku ograł 3:2 KS Byków. Pierwsza połowa przyniosła cztery bramki. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mariusz Bartosik, lecz chwilę później do remisu doprowadził Marcin Urbański. Po upływie czterech minut goście z Bykowa prowadzili po bramce Grzegorza Habera. Piłkarze obu drużyn na przerwę schodzili przy stanie 2:2, bo drugą bramkę dla Gromu zdobył Grzegorz Ligęza. Wygraną szczodrowianom zapewnił grający trener Dariusz Dymarczyk.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Długołęka 2000 10-2 WKS Wilczyce
Borowianka Borowa 6-2 KP 99 Śliwice

W grupie II kolejną wysoką wygraną popisała się Perła Węgrów, gromiąc 7:0 Malinkę Malin. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Adrian Lipka. W drugiej połowie Lipka dołożył drugie trafienie, a ponadto do bramki Malinki piłkę skierowali Michał Banach i Wiesław Kozioł, a także Jakub Banach, który bramkarza gospodarzy pokonał dwukrotnie oraz Brajan Batog, pewnie wykorzystując jedenastkę.

Błyskawica Szewce 3-0 Start Strzeszów

W roli zwycięzców z boiska w Ujeźdźcu Wielkim schodzili piłkarze Polonii Grabowno Wielkie po wygranej 4:0. Prowadzenie Polonii na pięć minut przed przerwą dał Daniel Bojanowski. Po zmianie stron bramki dla zespołu Sebastiana Skafarka zdobywali Adrian Bogusławski oraz Piotr i Przemysław Pieczarka. Drużyna z Grabowna Wielkiego w tabeli jest na trzeciej pozycji.

1. kibic

jaki Dąb grał w Sokołowicach, skoro w składzie było tylko dwóch zawodników Dębu a propos strzelcy bramek Klimkowski i Iwaszko, pozostali to Bystre.