B-klasa: derby Zbytowa – Dąb na remis, zwycięska passa Węgrowa

dabzbytowa_018

W „Bundeslidze” tylko Sokół Sokołowice poniósł porażkę. Zbytowa z Dobroszycami na remis. Pozostałe zespoły zanotowały wygrane.

Siódma wygrana powędrowała na konto Perły Węgrów, która pokonała 4:1 Start Strzeszów. Węgrowianie na koncie mają 21 punktów, tyle samo co liderująca Kometa Kryniczno. W spotkaniu ze Startem w zespole z Węgrowa na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Michał Banach, a jedno trafienie dołożył Adrian Lipka. Honor ekipy ze Strzeszowa uratował Witold Krzysztofczyk.

Sparta Będkowo 0-5 SKS Głuchów Górny

Ze zwycięstwa cieszyli się także piłkarze KS-u Poniatowice, podopieczni Marcina Machnika pokonali 4:2 KP Śliwice i awansowali na pozycję lidera, a stało się tak, bo Dąb Dobroszyce zanotował remis. Bohaterem drużyny z Poniatowic został Tomasz Kapka, który w tym spotkaniu zanotował dwa trafienia. Jedną bramkę zdobył Adrian Pach, a czwartym strzelcem okazał się Michał Wojtasiński. Ponadto Przemysława Dwojaka pokonali Daniel Pelczarski oraz Bartosz Kołakowski.

Powody do radości mieli także piłkarze Gromu Szczodrów po zwycięstwie 2:1 nad Borowianką Borowa. Bramki padły dopiero po przerwie. Pierwszą z nich w 50 minucie zdobył grający trener Gromu, czyli Dariusz Dymarczyk bezpośrednio z rzutu wolnego. Do remisu dwadzieścia minut później doprowadził Adrian Załachowski. Zwycięskiego gola dla szczodrowian na sześć minut przed końcem spotkania zdobył Grzegorz Ligęza. Grom w tabeli zajmuje czwartą pozycję, do liderującego zespołu z Poniatowic traci trzy punkty.

Podziałem punktów zakończył się derbowy pojedynek KS-u Zbytowa z Dębem Dobroszyce. Po ostatnim gwizdku sędziego widniał wynik 3:3. Pierwsza bramka padła po kwadransie gry, gdy Wojciech Koksztys wykonywał rzut rożny, dogrywając idealną piłkę na głowę Łukasza Iwaszko. Trzy minuty po wznowieniu drugiej odsłony było 2:0 dla gości. Kolejny raz dośrodkowywał „Fernando”, a po nim bramkę zdobył Arkadiusz Jachowicz. W 53 minucie kontaktowe trafienie zaliczył Paweł Jurkiewicz, a siedem minut później „Jurek” cieszył się z drugiej bramki, gdy pewnie wykonał rzut karny. W 72 minucie trzecią bramkę zdobyli dobroszyczanie. Podanie Łukasza Iwaszko wykorzystał Dawid Konica. Tuż przed końcem meczu trzecią bramkę, tym samym kompletując hattricka zdobył Jurkiewicz i oba zespoły dopisały po jednym punkcie do swojego konta. Dąb jest wiceliderem, a podopieczni Jacka Klata zajmują dwunastą pozycję.

Z porażką pogodzić musieli się piłkarze Sokoła Sokołowice, którzy ulegli 1:4 KS-owi Dobroszów. Idealnie to spotkanie rozpoczęło się dla zawodników Andrzeja Lachowicza, bo już w 8 minucie Maciej Konpka dał Sokołowi prowadzenie. Z czasem było tylko gorzej dla ekipy z Sokołowic. Do wyrównania w 32 minucie doprowadził Damian Lis. Po przerwie strzelali tylko goście. Bramki dla KS-u zdobyli ponownie Lis oraz Mateusz Kosiński i Daniel Świerad. Sokół to obecnie dziesiąty zespół w tabeli.

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Długołęka 2000 2-3 Grom Siekierowice 9 października
Sami Swoi Nadolice Wielkie 2-8 KS Byków
WKS Wilczyce 2-4 Piast Dobrzeń

Komplet punktów dopisali do swojego dorobku piłkarze Polonii Grabowno Wielkie, pokonując 4:0 Sokół Kaszowo. Pierwsze dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Adrian Bogusławski. Tuż przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik LZS-u Damian Smok. Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy wynik podwyższył Rafał Skafarek, a wynik w 76 minucie ustalił Michał Bogusławski. Zespół Sebastiana Skafarka sklasyfikowany w tabeli jest na piątej pozycji.

1. kibic

Sympatyczny kolego dąb, tak naprawdę to dębu nie ma bo na własne życzenie sie rozpadl. Dla mnie to zawsze będą Bystre….

(1)
  2. Obserwator

Dabroszyce beda mialy ciężko zeby awansować, prosze nie mowic ze w b klasie sa łąki a nie boiska. Moze kazde nie jest idealne ale tragedii nie ma. Według mnie jest trzech faworytow i to.wlasnie oni zajmują pierwsze trzy miejsca