B-klasa: derby powiatu dla Szczodrowa i Zbytowej, zwycięstwa Perły, Dębu i Polonii

W B-klasie także została rozegrana pierwsza kolejka rundy wiosennej.

Ze zwycięstwa 3:1 nad Odrą Uraz cieszyli się zawodnicy Perły Węgrów. już na początku spotkania węgrowianie mogli objąć prowadzenie, ale piłka po główce Daniela Krasinkiewicza zatrzymała się na poprzeczce. Perła prowadzenie objęła dziesięć minut przed przerwą. Podanie Mariusza Kowalskiego na bramkę zamienił Daniel Jarzębiński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu najmniejszych szans na udaną interwencję.

W drugiej połowie nadal Perła przeważała. Druga bramka zdobyta przez zespół z Węgrowa padła po rzucie rożnym. Piłkę w pole karne dośrodkował Dawid Basta, a tam najlepiej odnalazł się Adam Dulnik i pokonał golkipera gospodarzy. Odra swoją bramkę zdobyła po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Przemysława Hajka. Wynik w 70 minucie ustalił Krasinkiewicz, który mocnym strzałem zza pola karnego dał wygraną Perle. W tabeli drużyna Norberta Kowalskiego jest trzecia, mając 34 punkty na koncie, tyle samo co druga Sparta Skarszyn.

Perła: Stanisz – M.Banach, Chmielewski, A.Dulnik, K.Dulnik, Goliński, Jarzębiński(55 Basta), Kowalski, Krasinkiewicz, Łaskawski, Wrona(65 Mszyca).

Wygraną zanotowali również podopieczni Jacka Klata, ogrywając 3:2 Sokoła Sokołowice. Już w pierwszych minuta prawy obrońca gospodarzy zbyt lekko podał do swojego bramkarza, a podanie podanie przechwycił Paweł Jurkiewicz i wpakował piłkę do pustej bramki. Chwilę później było 1:1, bo strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Patryka Grada popisał się Maciej Konpka.

Nie minął kwadrans gry, a Zbytowa ponownie prowadziła. Do piłki wrzuconej przez Przemysława Ciszewskiego z rzutu rożnego dopadł Dawid Zwiernik i mocnym strzałem skierował piłkę do siatki. Tuż po przerwie trzecie trafienie zdobyli zbytowianie. W polu karnym najlepiej odnalazł się Łukasz Ciszewski i zdołał pokonać golkipera. Druga bramka dla Sokoła padła podobnie, a jej autorem był Bartosz Zięba.

Sokół: Kumejko – Bełza(55 Trzópek), Borysław, Joniec, Konpka, Kulka, Paszkowski(70 Fit), Uba(63 Wrzesiak), Weigner, Wiewiór(85 Konopka), Zięba.

Zbytowa: Grad – Ł.Ciszewski, Kowalski(60 Janiak), Koperniak, Lisiak, P.Ciszewski, Hołda(52 Tyczyński), Zbylut, Klat, Zwiernik(80 B.Ciszewski), Jurkiewicz.

Komplet punktów do swojego konta dopisał również Dąb Dobroszyce, który pokonał 4:1 KS Byków. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście z Bykowa, w 6 minucie Marcela Wabika pokonał Grzegorz Wojtowicz. Jak się później okazało była to jedyna bramka KS-u. Do wyrównania doprowadził w 22 minucie Arkadiusz Jachowicz.

Reszta bramek padała w drugiej połowie. Najpierw prowadzenie dobroszyczanom dał Maksymilian Krowicki, a chwilę później Dąb już prowadził za sprawą Mateusza Łacnego. Wynik minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Dawid Konica.

Dąb: Wabik – Bodzioch, Jachowicz, Kasina, Klimkowski(75 Grab), Krowicki(70 Konica), Łacny, Pydymowski(65 Mejta), Raczkowski(82 Karkulowski), Surma(60 Iwaszko), Zięba(78 Ratusznik).

W derbowym starciu między Gromem Szczodrów, a KS-em Poniatowice lepsi okazali się ci pierwsi, zwyciężając 3:0. W pierwszej połowie tylko Jakub Wlazło znalazł drogę do bramki. W drugich czterdziestu pięciu minutach szczodrowianie jeszcze dwukrotnie pokonali Przemysława Dwojaka. Najpierw uczynił to Grzegorz Ligęza, a następnie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Wlazło.

Grom: Larwiński – Siodłowski, Dymarczyk, Ł.Górny, P.Górny, K.Kontek(90 Kaczmarek), P.Konetek, Wlazło, Sobol, Płuciennik(85 Łoń), Ligęza(75 M.Kontek).

Poniatowice: Dwojak – Białas(50 Wojtasiński), Kapka, Kazimierowicz, Kotwa, Kowalski(83 Kaszubkiewicz), Kucharski, Lis(70 S.Warszawski), Pach(45 Morawski), Tabaczuk(78 Kuświk), Ł.Warszawski.

Udane spotkanie zanotowali gracze Polonii Grabowno Wielkie, ogrywając 5:1 LZS Kaszyce Wielkie. Od czwartej minuty na prowadzeniu byli goście, a bramkarza Polonii pokonał Krzysztof Cieśla. Potem, w drugiej połowie strzelali tylko gospodarze. Najpierw na 1:1 trafił Piotr Pieczarka.

Drugą bramkę dla Polonii z rzutu karnego zdobył Adrian Bogusławski. Koleje gole dla zespołu z Grabowna Wielkiego były autorstwa Przemysława Pieczarki, Dariusza Kargi oraz Szymona Kurasia.

Polonia: Wójciak – A.Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Kuraś, Lewoniuk, Piotr Pieczarka, Przemysław Pieczarka(70 M.Bogusławski, J.Skafarek, P.Skafarek(60 Konarzewski), R.Skafarek.