B-klasa: derby Gromu z Dębem na remis, wysoka wygrana Zbytowej, zły dzień dla Sokoła i Polonii

Pełna emocji i zawrotnych spotkań była niedzielna, 16. kolejka w „Bundeslidze”.

Podziałem punktów zakończył się derbowy pojedynek między Gromem Szczodrów, a Dębem Dobroszyce. Po końcowym gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 1:1, a obie bramki padły jeszcze w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Pierwszą z nich zdobył w 26 minucie Paweł Kasina. Do remisu tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony doprowadził Daniel Płuciennik. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. W tabeli oba zespoły plasują się wysoko. Grom jest trzeci z 35 punktami, a Dąb zajmuje pozycję niżej mając o dwa punkty mniej.

Grom: Larwiński – Ł.Górny, P.Górny(87 Łoń), K.Konet, P.Kontek(80 Kaczmarek), Ligęza(75 Bartosik), Płuciennik, Siodłowski, Sobol(65 M.Kontek), Wlazło, Ziemiański.

Dąb: Wabik – Łacny(58 Iwaszko), Bodzioch, Kasina, Raczkowski, Klimkowski(58 Surma), Jachowicz, Zięba, Pydymowski, Koksztys, Krowicki(77 Konica).

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu w tej rundzie zanotowali piłkarze KS-u Zbytowa, którzy pokonali 8:2 KP Śliwice. Pierwszą bramkę dla zbytowian w trzeciej minucie zdobył Andrzej Hołda, który wykorzystał podanie Marcina Klata. Chwilę później było już 4:0, bo dwukrotnie bramkarza gości pokonał Paweł Jurkiewicz, a jedno trafienie dołożył Przemysław Ciszewski.

Następnie przyszła bramka dla gospodarzy. Z rzutu karnego, którego sprokurował Paweł Zbylut nie pomylił się Marcin Szczęścniak. Ten sam zawodnik sześć minut później trafił ponownie. Jeszcze przed przerwą drugą bramkę w tym meczu zdobył Przemysław Ciszewski.

Po zmianie stron podopieczni Jacka Klata strzelili jeszcze trzy gole. Dwa z nich były autorstwa „Jurka”, a pięć minut przed zakończeniem spotkania Grzegorz Kowalski ustalił wynik spotkania. To zwycięstwo zbytowianom dało dziewiąte miejsce w tabeli.

Zbytowa: Grad – B.Ciszewski(46 Chodorowski), Ł.Ciszewski, P.Ciszewski, Hołda(46 Mazgaj), Jurkiewicz(75 Pończocha), Klat, Koperniak(46 Tyczyński), Lisiak(60 Kowalski), Zbylut(70 Mazur), Zwiernik.

Komplet punktów i pozycja lidera w grupie VIII to dorobek KS-u Poniatowice po wygranym 3:2 spotkaniu z KS-em Dobroszów. Pierwszy kwadrans nie ułożył się po myśli zawodników z Poniatowic, bo przegrywali 0:2. Przemysława Dwojaka pokonali Artur Śliwka i Mateusz Kosiński.

W drugiej połowie zawodnicy Marcina Machnika zaczęli odrabiać straty. Najpierw bramkę zdobył Mateusz Kazimierowicz. Chwilę później był remis, bo bramkarza gospodarzy pokonał Przemysław Kucharski. Gola na wagę trzech „oczek” zdobył w 87 minucie Paweł Kotwa. Poniatowice nad drugim w tabeli właśnie KS-em Dobroszów mają punkt przewagi.

Poniatowice: Dwojak – Białas, Foluszczyk(46 Wojtasiński), Kapka, Kazimierowicz, Kotwa(88 Warszawski), Kowalski(80 Makulski), Kucharski, Lis(46 Pach), Tabaczuk(60 Morawski), Warszawski(85 Kuświk).

Nie pomyśli piłkarzy Sokoła Sokołowice przebiegło spotkanie z Sami Swoi Nadolice Wielkie. Podopieczni Moniki Biedy ulegli 1:4. Katem Sokoła okazał się Damian Piszczałka, który zdobył wszystkie cztery gole dla zespołu z Nadolic Wielkich. Z kolei jedyne trafienie wśród drużyny z Sokołowic zanotował Przemysław Trzópek. Sokół w tabeli zajmuje dwunastą pozycję z 15 punktami na koncie.

Sokół: Trzópek, Bełza, Borysław, Joniec(46 Fit), Konpka, Kulka, Paszkowski, Trzópek, Uba(21 Kumejko), Wiewiór, Grzesiak(86 Konopka).

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Borowianka Borowa 3-1 WKS Wilczyce
Długołęka 2000 4-0 Piast Dobrzeń
Grom Siekierowice 2-2 KS Byków

Grająca w grupie IX Polonia Grabowno Wielkie także nie miała powodów radości po zakończeniu swojego meczu w 16. kolejce. Polonia przegrała 0:5 z Baryczą Sułów. Dwie bramki dla ekipy z Sułowa strzelił Michał Musioł, a po jednym trafieniu dorzucili Mateusz Wybierała, Maciej Bachta oraz Robert Bieńkowski. W tabeli zespół z Grabowna Wielkiego sklasyfikowany jest na trzecim miejscu, mając 26 punktów.

Polonia: Wójciak – Bogusławski, D.Karga, M.Karga, Krzywański, Lewoniuk, Piotr Pieczarka, Przemysław Pieczarka(85 P.Skafarek), J.Skafarek, R.Skafarek, Surma(80 Kajda).

1. kibic

Poniatowice za mecze z siekierowicami oraz dobroszowem ukarane walkowerami. Takze minus 6 pkt i zamiast lidera 5 miejsce. Praktycznie bez szans na awans.