B-klasa: Dąb i Poniatowice zmiażdżyły rywali, komplet punktów Gromu i Zbytowej, remis Polonii

W „Serie B” niedzielna kolejka obfitowała w wiele bramek. Zespoły z naszego powiatu zdobyły łącznie 41 goli!

Najwięcej z nich padło w starciu KS-u Poniatowice z Gromem Siekierowice. Zespół z Poniatowic zwyciężył aż 11:3. Aż trzech podopiecznych Marcina Machnika zanotowało hattrick. Jako pierwszy trzy bramki na swoim koncie miał Mateusz Kazimierowicz. Chwilę później z takiego samego wyczynu cieszyli się Adrian Pach i Przemysław Kucharski. Ponadto do siatki Gromu trafili Dariusz Tabaczuk oraz Eugeniusz Kaszubkiewicz.

Gości z Siekierowic stać było tylko na trzy trafienia, a zdobyli je Michał Maziar, Paweł Burzyński oraz Mateusz Burzyński. W tabeli KS jest na na trzecim miejscu z 34 punktami, tyle samo ma wicelider ze Szczodrowa, a liderujący KS Dobrószów o dwa więcej.

Poniatowice: Dwojak – Foluszczyk, Kapka. Kazimierowicz, Kowalski(60 Morawski), Kucharski, Lis(46 Kaszubkiewicz), Pach, Stochła, Tabaczuk, Wojtasiński(60 Warszawski).

O jedną mniej zdobyli piłkarze Dębu Dobroszyce i Sokoła Sokołowice. W derbach powiatu oleśnickiego, lepsi okazali się dobroszyczanie zwyciężając 12:1. Do przerwy Dąb prowadził 3:0 po trafieniach Michała Zięby, Arkadiusza Jachowicza oraz Maksymiliana Krowickiego. Na początku drugiej odsłony Krowicki dołożył jeszcze dwa trafienia, tym samym kompletując hattricka.

Ponadto na listę strzelców w zespole prowadzonym przez Dawida Domino wpisali się Jarosław Klimkowski, autor dwóch goli oraz Dawid Konica, który także zdobył dwa trafienia, a także Piotr Chochół, Cezary Grab i Michał Zięba wykorzystując rzut karny. Dla Zięby to był również drugi gol w tym meczu. Honor Sokola uratował Przemysław Trzópek. Dąb plasuje się na czwartej pozycji, a Sokół jest jedenasty.

Dąb: Wabik – Iwaszko, Jachowicz, Kasina, Klimkowski(70 Chochół), Krowicki(60 Konica), Łacny(46 Jakubowski), Pydymowski(55 Grab), Raczkowski(66 Ratusznik), Surma(55 Mejta), Zięba.

Sokół: M.Trzópek – Bełza, Joniec, Konpka, K.Kumejko, Ł.Kumejko, Paszkowski(75 Borysław), P.Trzópek, Uba(70 Fit), Wiewiór, Grzesiak.

Ze zwycięstwa cieszyli się także zawodnicy Dariusza Dymarczyka, którzy ograli 3:1 KS Byków. Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzył Grzegorz Ligęza. W pierwszej połowie więcej bramek nie ujrzeliśmy. Z kolei w drugich czterdziestu pięciu minutach padły trzy trafienia.

W 54 minucie drugą bramkę dla Gromu zdobył Jakub Wlazło, a siedem minut później szczodrowianie prowadzili 3:0, bo drugi raz w tym meczu sposób na pokonanie bramkarza gospodarzy znalazł Ligęza. KS Byków musiał kończyć spotkanie w osłabieniu, bo dwanaście minut przed końcem z boiska wyrzucono Kamila Węgrzynowicza. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Cieślak, tym samym ratując honor KS-u. Grom to drugi zespół w tabeli ze stratą dwóch punktów do KS-u Dobroszów.

Grom: Larwiński – Dymarczyk, Górny, K.Kontek, P.Kontek(65 Bartosik), Ligęza(85 M.Kontek), Płuciennik(80 Łoń), Siodłowski, Sobol(85 Kaczmarek), Wlazło.

Komplet punktów powędrował także na konto KS-u Zbytowa po zwycięstwie 3:2 nad Sami Swoi Nadolice Wielkie. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w szóstej minucie po bezpośrednim trafieniu Pawła Małolepszego z rzutu wolnego. Do wyrównania dziewięć minut przed przerwą doprowadził Paweł Jurkiewicz, który po otrzymaniu piłki, będąc na skraju pola karnego ograł trzech zawodników rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie dał mu szans na udaną interwencję.

W 55 minucie Zbytowa obejmuje prowadzenie. Dośrodkowanie Andrzeja Hołdy z prawej strony boiska wykorzystał Dawid Zwiernik. Chwilę później ponownie był remis. Zawodnicy z Nadolic Wielkich wykonywali rzut rożny, po którym Patryk Duszeńko pokonał Patryka Grada. Zwycięstwo zbytowianiom zapewnił nie kto inny, jak „Jurek”, który po raz drugi tego dnia ograł w sytuacji jeden na jeden golkipera rywala. Oba zespoły do końca pojedynku nie dotrwały w pełnym składzie. W 74 minucie czerwony kartonik obejrzał Jakub Węglarz z Nadolic Wielkich, a w doliczonym czasie gry taki sam los spotkał Marcina Klata. Zbytowa zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli.

Zbytowa: Grad – Ł.Ciszewski, P.Ciszewski, Hołda, Koperniak, Klat, Jurkiewicz, Tyczyński, Zbylut, Zwiernik, Lisiak(82 Pończocha).

Pozostałe wyniki grupy VIII:

Piast Dobrzeń 1-3 KS Dobroszów
WKS Wilczyce 2-7 Długołęka 2000
KP 99 Śliwice 0-3 Borowianka Borowa (wo)
na boisku 2-0

Występująca w grupie IX Polonia Grabowno Wielkie tym razem musiała podzielić się punktami z Sokołem Ujeździec Wielki. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 1:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej odsłonie. W 31 minucie prowadzenie Polonii dała bramka Piotra Pieczarki. Wyrównanie ze strony Sokoła padło siedem minut potem, gdy bramkarza gospodarzy pokonał Sebastian Gajda. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry obejrzał czerwoną kartką. Zespół Waldemara Lizaka to nadal trzecia drużyna w tabeli.

Polonia: Wójciak – A.Bogusławski, M.Bogusławski(46 Konarzewski), D.Karga, M.Karga, Krzywański, Lewoniuk, Piotr Pieczarka, Przemysław Pieczarka(85 Surma), J.Skafarek, R.Skafarek.

1. zjawa

Jak Perła jest taka dobra to dlaczego pałuje się w B Klasie i nawet nie jest liderem w swojej grupie.

(1)
  2. Real

Poniatowice grają tak jak potrafią ale grają w 11 i jeszcze mogą zrobić 6 zmian a że Siekiery mają tylko 9 ludzi do grania to chyba nie jest wina Poniatowic…,

(0)
  3. Taaaa

Moze 100 goli mogli strzelic? Mi sie wydaje ze Poniatowice by przegraly mecz gdyby Siekierowice graly w 11. Byloby 5:0 dla Siekierowic.

(0)
  4. kibic

Grm Sikierowice grał cały mecz w 9. bo nie zebrali skladu a i tak wbili poniatowica 3 bramki ;)