A-klasa: zwycięstwa Solnik i Widawy, walkower wygranego Lotnika

widawa-lotnik20

Sporo nerwów kosztował trenera Przemysława Kwietnia wyjazdowy pojedynek jego LZS-u z Błękitnymi Siedlce, którzy o zwycięstwie przesądzili dopiero w końcówce meczu.

Mimo wielu okazji, do przerwy na tablicy wciąż widniał bezbramkowy remis. – To chyba najsłabsza drużyna z jaką graliśmy w tym sezonie. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale celownik zawodził. Już w 1. minucie Łukasz Pstrocki miał przed sobą pustą bramkę, lecz posłał piłkę nad poprzeczką. Potem kilka kolejnych „setek”, które też nie chciały wpaść. Gdyby wpadła chociaż połowa to mieliśmy spokój, bo byłoby po meczu – relacjonuje prezes Mariusz Karakuła.

– W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił . Rywale postawili autobus przed bramką i ograniczeni byliśmy do wrzutek. Nam nic nie chciało wejść, a przeciwnicy w 70. minucie zrobili kontrę i było 0:1 – słyszymy. Strzelecki impas LZSprzełamał dopiero Łukasz Stęmplowski, który w 80. minucie strzałem z 20 metrów doprowadził do remisu. Bohaterem został znów Kacper Magiera, trafiając na 2:1 w 93. minucie. – Po wrzutce Dawida Janeczka dołożył nogę praktycznie do pustej bramki. Rzutem na taśmę, wytargaliśmy to zwycięstwo. Zaraz po wznowieniu sędzia zakończyl mecz – puentuje M.Karakuła.

Solniki Małe: Pustelnik – Czachor (81. Połap), Goli-mowski, Wieczorek, Janeczek, Leszczyszyn (65. Stęplowski), Głód (75. Czyż), Pstrocki, Michalewski, Napieraj, Magiera.

Z kompletu punktów cieszyła się też Widawa Stradomia, która grała w derbowym pojedynku z Pogonią Syców. O zwycięstwie zadecydowała jedna bramka. Już w 4. minucie spotkania bramkarza rywali pokonała Mateusz Jendryca, jak się później okazało, zostają bohaterem swojej drużyny i autorem gola na wagę trzech „oczek”.

Widawa: Lempert – Jaskuła, Jendryca (90. Caban), Kopka (70. Zadworny), Łach, Machnik, K.Potoniec, M.Strug, P.Strug (62. Wojtasik), Świątek, Węglarz.

Pogoń: Janicki – Adam, Balcer, Gałka, Górny (46. Niwa), Haraziński (60. Jarczak), Kociński (70. Dryka), Łosiak, A.Potoniec, W.Traler, Zawietra (46. G.Traler).

Gorycz porażki z liderem musieli przełknąć piłkarze Zenitu Międzybórz. To właśnie goście z Międzyborza objęli tuż przed przerwą prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Wlazło. W drugiej odsłonie strzelali już jednak tylko gospodarze z Mirkowa. Do remisu doprowadził Kamil Kazurkiewicz, prowadzenie dał Marcin Kisiel, a wygraną GKS-u Mirków/Długołęka 4:1 przypieczętowały w końcóce dwie bramki Marcina Siwka.

Zenit: Jarosik – Bedka (88. Nóżka), Dzikowski (74.Gaicki ), Jasiuk (67. Kusza), Kupczyk, Mak, Niełacny, Żukowski, Okoń (82. Warkocz), Rusiecki, Wlazło.

Złe wieści dla Lotnika Twardogóra. Podopieczni Grzegorza Maligi na boisku wygrali z Różanką Wrocław 4:1. Pierwsi trafili gospodarze, ale jeszcze zmianą stron wyrównał Patryk Wieczorek. W drugiej połowie dwa gole dorzucił Michał Lotka, a już w doliczonym czasie rywali dobił Mateusz Surma. Trzy punkty na konto twardogórzan jednak nie powędrują, bo mecz zweryfikowano jako walkower dla Różanki. Jak się dowiedzieliśmy, powodem takiej decyzji związku jest nieopłacenie przez klub kartki jednego z zawodników.

Lotnik: Bagan – Grzesiak (84. B. Lotka), Jasek (56. Starczewski), Kodyra, Leszczyński (87. Kocemba), M.Lotka, Matysiak, Stępień, Surma, Sztochel, Wieczorek.

1. Ja

Rekreacyjny klub, wiec co wy sie pizgacie z zawodnikow, prezesow, kierownikow, itp.?
    Tutaj jest zabawa, bo sportowo poki co slabo i potrzeba czasu. Jezeli chodzicie na mecze i je ogladacie, to oznacza, ze wam sie podoba to co sie dzieje,w iec nie wiem po co ta krytyka.

(-1)
  2. wic

„Chłopacy wypruwają flaki na boisku a tu taki burdel” – mozesz to przetlumaczyc na normalny jezyk?

(0)
  3. picek

Masakra jakaś !!! Tak frajersko tracić punkty. Siany ogarnij się trochę. Chłopacy wypruwają flaki na boisku a tu taki burdel. Pewnie jeszcze karę trzeba będzie zapłacić za walkower.

(0)
  4. Kibic4

Ogarnijcie sie! Za ilosc kartek odpowiada kierownik i trener. Ich obowiazkiem jest kontrolowac kto i ile dostal kartek. Tak wiec brakuje wam troche wiedzy. Pozdrawiam

(0)
  5. Kibic3

Prezes ma ważniejsze sprawy na głowie. Lepiej napić się z julkiem w koko zamiast zapłacić za jego głupotę. Brawo Wy!

(0)
  6. kibic

Brawo prezes Lotnika. Tak to jest, gdy zamiast spraw klubowych pilnuje się tego aby swoją kabzę z pieniędzy klubowych napchać. Z tego co pamiętam to już nie pierwszy raz, że Lotnik dostaje walkowera za grę nieuprawnionego zawodnika.