A-klasa: zwycięski Syców i Stradomia, pozostali w pokonanym polu

Niezbyt udana była 6. kolejka dla naszych piłkarzy w A-klasie. Wygraną zanotowali tylko Pogoń Syców i Widawa Stradomia.

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku KS-u Oława z LZS-em Solniki Małe, czyli drugą i trzecią drużyną w tabeli padło aż dziesięć bramek. Więcej powodów do radości po końcowym gwizdku mieli gospodarze, którzy zwyciężyli aż 8:2. Pierwsza odsłona nie zapowiadała takiego pogromu. Wynik otworzył w 10 minucie Karol Nikodem. Osiem minut później do remisu doprowadził Mateusz Napieraj. Dwie minuty później to zespół Przemysława Kwietnia był na prowadzeniu po trafieniu Patryka Głoda. Minutę przed przerwą do remisu doprowadził Wojciech Czerniak.

Druga połowa zdecydowanie należała do zawodników KS-u Oława, którzy zdobyli sześć bramek. Dwie z nich były autorstwa Michała Łuczaka. Ponadto drugie trafienie w tym meczu zanotował Czerniak, a po jednym golu dołożyli Jakub Kulczycki, Mateusz Dobkowski oraz Andrzej Gancarczyk. Po tym meczu LZS stracił pozycję wicelidera na rzecz drużyny z Oławy.

LZS: Pustelnik- Czyż, Doliński, Głód, R.Golimowski, Janeczek, Wieczorek, Połap(66 P.Golimowski), Michalewski, Napieraj, Magiera.

W drugim meczu kolejki również emocji i bramek nie zabrakło, bo padło ich aż trzynaście. Wyższość Polonii Miłoszyce musiał uznać Zenit Międzybórz, a wynik tego meczu to 9:4 dla Polonii.  Już w czwartej minucie pierwszą ze swoich trzech bramek w tym meczu zdobył Jacek Zdun. Z kolei Dawid Kotłowski nie chciał być gorszy od swojego klubowego kolegi i na listę strzelców wpisał się czterokrotnie. Dodatkowo jedno trafienie dorzucił Rafał Szklarz. Dla drużyny z Międzyborza bramki zdobyli Grzegorz Żukowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza Polonii, a także Mikołaj Plichta oraz Sylwester Płoch. Zenit w tabeli zajmuje szóstą pozycję z ośmioma punktami zdobytymi.

Zenit: Jarosik(46 Kubot)-Kogut, Kupczyk, Kusza(46 Plichta), Płoch, Rusiecki(63 M.Niełacny), Szeliga(73 Jasiuk), Sztukowski, Warkocz(46 Mak), Wlazło(85 K.Niełacny), Żukowski.

Drugą w sezonie wygraną odnieśli zawodnicy Widawy Stradomia, pokonując 3:2 faworyzowaną Polonię Wrocław. Nie najlepiej w to spotkanie weszła Widawa, bo już w szóstej minucie Grzegorz Korecki pokonał Tomasza Lemperta. Do remisu dziesięć minut potem doprowadził Jakub Węglarz. Na przerwę piłkarze obu drużyn schodzili przy wyniku 2:1 dla Polonii, bo bramkę strzelił Patryk Pasek. Po przerwie drugą bramkę dla Widawy zdobył Mateusz Jendryca, a chwilę później wynik ustalił Węglarz, autor drugiego gola w tym meczu. Zespół Mirosława Mularczyka jest w tabeli na dziesiątej pozycji.

Widawa: Lempert- Jendryca, Kluz, Kopka, Olech, Potoniec, M.Strug, P.Strug, Świątek, Węglarz, Wojtasik.

Pierwszy komplet punktów w tym sezonie zanotowali piłkarze Pogoni Syców, pokonując 2:1 Huragan Minkowice Oławskie. Po kwadransie gry prowadzenie gospodarzom dał Damian Grzech, jednak Huragan długo z prowadzenia nie cieszył się, ponieważ minutę później do remisu doprowadził Łukasz Kociński. Zwycięską bramkę, dającą trzy punkty zdobył w doliczonym czasie gry Maciej Adamek, wykorzystując podanie Adama Harazińskiego. Podopieczni Mariusza Tęsiorowskiego opuścili ostatnie miejsce w tabeli i awansowali o lokatę wyżej.

Pogoń: Skulina- Adamek, Balcer(85 Jarczak), Gałka, Górny, Haraziński, Karpiński(60 G.Traler), Kociński(70 Dryka), Potoniec, W.Traler, Zawierta.

Z porażką w tej kolejce musiał pogodzić się również zespół pod wodzą Grzegorza Maligi, który uległ 0:4 Borowi Oborniki Śląskie. Wszystkie cztery bramki padły w drugich czterdziestu pięciu minutach. Pierwszą z nich w 52 minucie zdobył Mirosław Bełkowski. Pięć minut później po strzale Tomasza Wasiaka bramkarz Lotnika musiał po raz drugi wyciągać piłkę z bramki. W 61 minucie Piotr Bagan skapitulował po raz trzeci, a trafienie zaliczył Igor Zdeb. Wynik na pięć minut przed zakończeniem spotkania ustalił Piotr Stadnik. Twardogórzanie w tabeli plasują się na ósmym miejscu.

Lotnik: Bagan- Bandas(80 Kocemba), Jasek, Kodyra, Leszczyński(73 Starczewski), M.Lotka(80 B.Lotka), Matysiak, Schubert, Stępień, Urban, Wieczorek(67 Surma).

1. Bk

Polonia – zenit. Nie było żadnej czerwonej kartki w 1 minucie i w całym meczu… co za bzdury wypisujecie.