A-klasa: zwycieska Zbytowa, porazka Gromu, remis Zenitu i Solnik Malych

Dla pozostałych naszych drużyn grających w A-klasie nie był to dobry weekend. Komplet punktów zdobyli tylko KS Zbytowa, za mecz z wycofanym Dębem Dobroszyce.

Bramek nie ujrzeli kibice, którzy wybrali się do Wrocławia na starcie miejscowej Polonii z Zenitem Międzybórz. Mimo klarownych sytuacji obu ekip żaden z bramkarzy nie wyciągał piłki z siatki. Po tym podziale punktów Polonia w tabeli jest czwarta, a Zenit dziesiąty.

Zenit Międzybórz:  Jarosik- Bedka, Kozioł(68 Plichta), Kupczyk,M.Niełacny, Ploch(85 Mazur), Sztukowski, Turski, Warkocz, Widomski, Zukowski(83 K.Niełacny).

Remis padł także w spotkaniu rozgrywanym w Solnikach Małych, gdzie zespól Przemysława Kwietnia zremisował 3:3 ze Skra Wojnowice. Wynik dla gospodarzy otworzył już w 8 minucie Paweł Bezak. W jego ślady w 24 minucie poszedł Kacper Magiera i Solniki prowadziły 2:0. Minute przed przerwa solniczanie mieli już trzy bramkowa przewagę, bo Paweł Bezak po raz drugi w tym spotkaniu znalazł sposób na pokonanie golkipera gości.

Po zmianie stron bramki strzelali tylko goście. Odrabiane strat Skra zaczęła w 51 minucie, kiedy Fabian Antas pokonał bramkarza LZS-u. Cztery minuty później ekipa z Wojnowic zdobyła druga bramkę. a jej autorem został Adam Fialka. Na domiar złego chwile po bramce Fialki na listę strzelców wpisał się Adrian Krukowiak, a jak się później okazało ustalił wynik tego spotkania. W tabeli Skra zajmuje dziewiątą pozycje, a Solniki Male są dwie pozycje niżej.

LZS Solniki Male: Lubojański- Polap, R.Golimowski, W.Steplowski, Doliński, Czyż, Głód(79 Pstrocki), Leszczyszyn, Janeczek, Magiera(90 Wysmyk).

Z porażka musieli pogodzić się piłkarze Gromu Szczodrów, którzy na własnym boisku ulegli 3:6 Orłowi Pawłowice. Pierwsze pierwsza polowe  minut przyniosło aż sześć trafię. W niecałe dwadzieścia minut trzy bramki zdobyli goście z Pawłowic. Najpierw w 7 minucie Dominika Larwinskiego pokonał Piotr Chodkiewicz. Trzy minuty później dokonał tego także Kamil Kirej, a w 18 minucie Larwinski wyciągał piłkę z siatki po raz trzeci, po strzale Chodkiewicza.

Chwile później obudzili się gospodarze i w dwanaście minut doprowadzili do remisu. Pierwsza bramkę dla Gromu zdobył w 24 minucie Jakub Wlazło, dwie minuty później z bramki cieszył się grający trener szczodrowian Dariusz Dymarczyk, a dziesięć minut po zdobyciu swojej pierwszej bramki w tym meczu dołożył drugie trafienie. W drugiej połowie ponownie trzy gole zdobył Orzeł, lecz na nie Grom nie odpowiedział. W 60 minucie Chodkiewicz skompletował hattrick. Bramkarz Gromu nie miał szans również w 63 minucie przy strzale Dawida Antczaka oraz w 88 minucie, kiedy nie do obrony uderzył Aleks Liniewicz. Orzeł to piaty zespól w tabeli, a Grom jest dwunasty.

Grom Szczodrów: Larwinski- Bartosik, Dymarczyk, Kogut, M.Kontek, P.Kontek, Krzak, Płuciennik, Siodlowski, Wasalski, Wlazło.