A-klasa: Zenit, Widawa, Solniki Małe zwycięzcy, Pogoń i Lotnik w pokonanym polu

W 18. kolejce A-klasy z porażką pogodzić musieli się tylko piłkarze Pogoni Syców i Lotnika Twardogóra.

Przed własną publicznością zawodnicy Zenitu Międzybórz pokonali 4:1 Burzę Chwalibożyce. Pierwsze trafienie w spotkaniu było autorstwa Grzegorza Żukowskiego, który uczynił to w 14 minucie. Chwilę później na tablicy widniał remis, bo bramkarza Zenitu pokonał Mateusz Kuś.

Do przerwy padła jeszcze jedna bramka, na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy zdobył ją Żukowski, dla którego był to drugi gol w tym meczu. Po zmianie stron strzelali już tylko międzyborzanie. W 82 minucie wynik podwyższył Sylwester Płoch, a rezultat w ostatniej minucie podstawowego czasu gry ustalił Adrian Turski.

Oba zespoły kończyły ten mecz w dziesiątkę. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem z boiska został usunięty Żukowski, a chwilę później taki sam los spotkał Tomasza Stachowicza, którzy zostali ukarani drugimi żółtymi, a w konsekwencji czerwonymi kartkami. Zenit awansował na dziewiątą pozycję. Do tej pory zgromadził 23 punkty.

Zenit: Kubot – Bedka(80 Okoń), Dzikowski(55 Niełacny), Kogut(90 Pawlak), Kupczyk, Płoch(87 Zapeński), Schubert(90 Kamzol), Sitek(85 Gąsiorek), Turski, Warkocz, Żukowski.

Także na własnym boisku i również ze zwycięstwa cieszyła się Widawa Stradomia po ograniu 3:2 Orła Pawłowice. Zawodnicy Grzegorza Grafa idealnie weszli w to spotkanie i już po trzech minutach prowadzili 2:0. Najpierw golkipera Orła pokonał Mateusz Jendryca, a w następnej akcji w sukurs przyszedł mu Bartłomiej Sztaba.

W 10 minucie kontaktowe trafienie zdobyli piłkarze z Pawłowic za sprawą Cezarego Wyglądacza. Kwadrans później Widawa trafiła po raz trzecia. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Strug. W drugiej połowie padła jeszcze jedna bramka, którą strzelił Wyglądacz, lecz trzy punkty powędrowało na konto zespołu ze Stradomii. W tabeli Widawa zajmuje jedenaste miejsce, mając 22 punkty.

Widawa: Lempert – Jendryca(90 Spychała), Kopka(80 Kluz), Łach, Machnik, Olech(70 Domagała), Potoniec, M.Strug, P.Strug(89 Jasik), Sztaba, Węglarz(75 Zadworny).

Komplet punktów zainkasowali też podopieczni Przemysława Kwietnia, którzy zwyciężyli 2:0 z Huraganem Minkowice Oławskie na ich terenie. Solniczanie idealnie zakończyli pierwszą i rozpoczęli drugą odsłonę. W ostatniej minucie podstawowego czasu pierwszej połowy Mateusz Napieraj dał prowadzenie zespołowi z Solnik Małych.

Trzy minuty po zmianie stron wynik podwyższył Krzysztof Michalewski. Chwilę później nie było tak kolorowo dla LZS-u bo czerwoną kartką został ukarany Marcin Drzewiecki. Pomimo gry w osłabieniu Maciej Czyż i spółka dowieźli korzystny rezultat do końca meczu. Po tej wygranej LZS Solniki Małe awansował na trzecią lokatę i obecnie ma 33 punkty, do drugiego KS-u Oława traci osiem „kroków”.

LZS: Pustelnik – Czyż, Drzewiecki, R.Golimowski, Janeczek, Kwiecień(70 P.Golimowski), Leszczyszyn(87 Wruszczak), Madej, Wieczorek, Michalewski, Napieraj.

Lider, jakim jest GKS Mirków/Długołęka okazał się za mocny dla Pogoni Syców. Sycowianie ulegli 0:5. Łupem bramkowym w szeregach zespołu prowadzonego przez Ryszarda Pietraszewskiego podzielili się Paweł Wójcik i Radosław Tryba. Ten pierwszy Sebastiana Janickiego pokonał dwukrotnie, a Tryba skompletował hattricka.

W tabeli piłkarze pod wodzą Kacpra Dunajskiego wciąż są na przedostatnim miejscu, w swoim dorobku zgromadzili 13 punktów.

Pogoń: Janicki – G.Traler(65 Balcer), W.Traler, Niwa(80 Kazimierczak), Czuliński, Ciemny(46 Kaśkos), Dryka, Górny, Kociński, Poręba(80 Słupianek), Stanek(60 Kucharczyk).

Nie po myśli zawodników Grzegorza Maligi przebiegło spotkanie z przedostatnią Burza Godzieszowa. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa 3:0 cieszyła się Burza. Wszystkie trzy trafienia padły w drugich czterdziestu pięciu minutach. Na 1:0 gola strzelił Maciej Fitowski. Kolejne dwie bramki w ostatnich minutach zdobył Jarosław Kotwicki. Lotnik w tabeli zajmuje dziewiątą pozycję z 21 punktami.

Lotnik: Bagan(65 Naborczyk), Grzesiak, Jasek, Kocemba, Leszczyński, Lotka(75 Bandas), Matysiak, Rusiecki(69 Grabowski), Schubert, Skorupa(75 Starczewski), Stępień.