A-klasa: wygrana Zenitu i Lotnika, porażki Pogoni, Widawy i Solnik Małych na zakończenie jesieni

gromzenit_008

Zwycięsko rundę jesienną w A-klasie zakończyli tylko piłkarze Zenitu Międzybórz i Lotnika Twardogóra. Pozostałe nasze zespoły musiał przełknąć gorycz porażki.

Dobry okres notują zawodnicy Zenitu Międzybórz, dla których niedzielna wygrana była trzecią z rzędu. Międzyborzanie pokonali 3:2 Orła Pawłowice i przerwę zimową spędzą na dziewiątej pozycji w tabeli z siedemnastoma punktami. Mecz na boisku w Międzyborzu ledwie się zaczął, a już goście z Pawłowic prowadzili 1:0 po bramce Chrystiana Edelbauera.

W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy padły jeszcze trzy bramki. Najpierw swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Edelbauer, a minutę przed przerwą kontakt złapał Zenit za sprawą Kamila Gaickie. Doliczony czas gry przed przerwą wykorzystał Zbigniew Rusiecki pokonując golkipera gości. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 81 minucie.

Zenit: Jarosik(20 Bedka), Gaicki(75 Zapeński), Kupczyk, Kusza, Okoń, Płoch(85 W.Rusiecki), Z.Rusiecki, Sztukowski, Warkocz, Wlazło, Żukowski.

Takiej radości i zwycięstwa nie doświadczyli zawodnicy Widawy Stradomia, którzy zostali rozgromienie przez mistrza jesieni, czyli GKS Mirków/Długołęka. Podopieczni Mirosława Mularczyka ulegli 0:7. Pierwsze dwie bramki dla zespołu prowadzonego przez Ryszarda Pietraszewskiego zdobył Marcin Kisiel i przy takim wyniku oba zespoły schodziły na przerwę.

W drugiej połowie strzelanie kontynuowali gospodarze. Tomasza Lemperta pokonali kolejno Sylwester Jaskułowski, Damian Żminkowski, Wojciech Hawrylak, Paweł Wójcik oraz Edwin Kuszyk, a uczynili to w niecałe pół godziny gry. Widawa w tabeli zajmuje siódme miejsce, mając dziewiętnaście zdobytych „oczek”.

Widawa: Lempert- Jendryca, Jeziorny, Kopka(32 Zadworny), Łach, Machnik, Mularczyk, Olech(55 Caban), Potoniec, Świątek, Węglarz.

Z porażką na zakończenie rundy jesiennej i najniższym stopniem podium muszą pogodzić się piłkarze LZS-u Solniki Małe, które w niedzielę przegrali 0:2 ze Skrą Wojnowice. O wygranej gospodarzy przesądziło ostatnie siedemnaście minut.

Właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Mateusz Morks, tym samym otwierając wynik spotkania. Jarosław Musiałek i jego koledzy poszli za ciosem i po raz drugi w tym meczu Łukasz Pustelnik musiał wyciągać piłkę z siatki, bo nie zdołał zaliczyć skutecznej interwencji po strzale z 85 minuty Marcina Chorzępy.

LZS: Pustelnik- Czyż, Głód, P.Golimowski, R.Golimowski, Janeczek, Madej, Wieczorek, Pstrocki, Magiera, Napieraj.

W zdecydowanie gorszym położeniu jest Pogoń Syców, która po porażce 1:4 z Polonią Miłoszyce mimo takiej samej ilości punktów co Burza Chwalibożyce spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Po dwóch kwadransach w meczu z Polonią to właśnie sycowianie prowadzili za sprawą Szymona Balcera, jednak to były miłe złego początki, bo cztery minuty później do wyrównania doprowadził Andrzej Witkowski.

Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Jacek Zdun. Trzecie trafienie dla zespołu z Miłoszyc było autorstwa Pawła Łodygi. Obie drużyny kończyły ten mecz w osłabieniu. Najpierw z boiska został wyrzucony Grzegorz Łosiak z Pogoni, a chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Wiktor Czuliński. Wynik meczu ustalił Zdun, dla którego była to druga bramka w tym meczu.

Pogoń: Dunajski- Adamek(65 Zapolny), Balcer, Czuliński, Gałka, Górny, Haraziński(60 Dryka), Jarczak(80 Słupianek), Kaśkos, Łosiak, Zawierta.

Na zakończenie rundy komplet punktów powędrował na konto grającego w II grupie Lotnika Twardogóra, co pozwoli ekipie Grzegorza Maligi zająć siódmą lokatę i osiemnastoma punktami. Twardogórzanie w niedzielę okazali się lepsi od Zorzy Pęgów, zwyciężając 6:2.

Bohaterem zespołu z Twardogóry niewątpliwie został Julian Grzesiak, który czterokrotnie pokonał bramkarza Zorzy. Po jednej bramce dołożyli Mateusz Matysiak i Maciej Sztochel. Z kolei w zespole z Pęgowa na listę strzelców wpisali się Marek Mrozińśki oraz Sylwester Bednarski.

Lotnik: Bagan- Domian(62 Sztochel), Grzesiak(87 B.Lotka), Leszczyński, M.Lotka(76 Grabowski), Matysiak, Schubert, Starczewski(65 Kocemba), Stępień, Surma, Wieczorek.