A-klasa: wygrane Solnik i Szczodrowa, Zbytowa oddała walkowera

W 24. kolejce A-klasy poza Olimpią Oleśnica zwycięstwa zanotowali też piłkarze LZS-u Solniki Male oraz Gromu Szczodrów. Z kolei zawodnicy KS-u Zbytowa nie dojechali na starcie z Burza Bystrzyca.

Zespół Przemysława Kwietnia mierzył się na boisku w Międzyborzu z tamtejszym Zenitem w derbach powiatu oleśnickiego. Kacper Magiera i jego koledzy skromnie 1:0 wygrali to spotkanie. LZS do tego spotkania przystąpił bez żadnego zawodnika rezerwowego. Jedyna bramkę, dającą zwycięstwo LZS-owi zdobył w 78 minucie Mateusz Napieraj. Zawodnicy z Solnik Małych w tabeli są na dziesiątym miejscu, ze stratą jednego punktu do dziewiątego Zenitu Międzybórz. Do końca sezonu zostały jeszcze tylko dwie kolejki.

Zenit Międzybórz: Jarosik- Bedka, Kupczyk, Mak, K.Nielacny(62 Kusza), Plichta, Sztukowski, Turski, Warkocz, Widomski(36 M.Nielacny), Zukowski.

LZS Solniki Male: Pustelnik- Doliński, R.Golimowski, Janeczek, Leszczyszyn, Lubojański, Pstrocki, L.Steplowski, W.Steplowski, Magiera, Napieraj.

Ze zwycięstwa cieszyli się także piłkarze Gromu Szczodrów, którzy pokonali 3:0 Skrę Wojnowice na ich terenie. Pierwsza bramka dla drużyny Dariusza Dymarczyka padła w 21 minucie, gdy bramkarza Skry mocnym strzałem pokonał Grzegorz Ligęza. Ten sam piłkarz kwadrans później po raz drugi w tym spotkaniu znalazł sposób na golkipera gospodarzy. Wynik w 67 minucie ustalił Mariusz Bartosik, który dwie minuty wcześniej zameldował się na placu gry. Ostatnie piętnaście minut Grom grał w przewadze, bo czerwona kartka został ukarany Adrian Krukowiak. Szczodrowianie w tabeli plasują się na jedenastej pozycji z trzema punktami przewagi nad Burza Bystrzyca, lecz Burza ma jeden mecz mniej rozegrany(ponieważ w tej kolejce miała zagrać z KS-em Zbytowa, lecz zbytowianie nie stawili się na to spotkanie i najprawdopodobniej zespół z Bystrzycy otrzyma trzy punkty za to spotkanie).

Grom Szczodrów: Brzana- Dymarczyk, Kogut, M.Kontek, Ligęza, Płuciennik, Siodlowski(80 K.Kontek), Stajszczyk(67 P.Kontek), Wasalski(46 Ziemiański), Wlazło, Zalewski(65 Bartosik).

Z porażką pogodzić musie się zawodnicy Pogoni Syców, ulegając 3:5 Polonii Wrocław. Już w 6 minucie podopieczni Mariusza Tęsiorowskiego stracili bramkę po tym, jak Dominik Litwa pokonał Arkadiusza Zawierte. Piec minut później było 2:0 dla Polonii, a na listę strzelców wpisał się Maciej Piórkowski. W 20 minucie kontaktowa bramkę zdobył Patryk Stanek. Dwie minuty potem kolejna bramkę zdobyła Polonia, tym razem do siatki Pogoni trafił Grzegorz Korecki. Jeszcze przed przerwa czwartego gola dla wrocławian zdobył Stefan Longher. Tuz po wznowieniu drugiej polowy strzelali sycowianie, a dokładnie Wiktor Czuliński i to dwukrotnie, uczynił to w 49 i 78 minucie. W międzyczasie, w 68 minucie po raz piaty Zawierta musiał wyciągać piłkę z siatki, drugi raz po strzale Koreckiego. Sycowianie są na szóstym miejscu w tabeli.

Pogoń Syców: Zawierta- Balcer, Czulinski, Dryka, Górny, Losiak, Niwa, Potoniec, Stanek, Swiątek, Traler.

Także w pokonanym polu kończyli spotkanie podopieczni Grzegorza Maligi, jego Lotnik Twardogóra przegrał 1:2 na własnym boisku z wiceliderem Iskra Pasikurowice. Pierwsza bramka padła na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony, a jej autorem został Jacek Jasiński z Iskry. Do wyrównania w 58 minucie doprowadził Julian Grzesiak. Trafienie rozstrzygające to spotkanie padło dopiero w doliczonym czasie gry. Piotra Bagana w jednej z ostatnich akcji tego pojedynku pokonał Ryszard Kasperek. Lotnik zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Lotnik Twardogóra: Bagan- Babirzecki, Domian, Grzesiak, Jasek, Kodyra, Leszczyński, Schubert(75 Miziniak), Skorupa(79 Michalewski), Sztochel(63 Surma), Wieczorek(87 Kocemba).