A-klasa: wicelider ograł Solniki, komplet punktów Pogoni, Zenitu i Lotnika

19. kolejka A-klasy udana dla Pogoni Syców, Zenitu Międzybórz i Lotnika Twardogóra. Z kolei LZS Solniki Małe i Widawa Stradomia tym razem bez zdobyczy punktowej.

Do ostatnich minut ważyły się losy spotkania w Międzyborzu, gdzie miejscowy Zenit rywalizował z Polonią Miłoszyce. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 2:1. Podopieczni Wojciecha Rusieckiego prowadzili już od siódmej minuty po trafieniu Marcina Koguta. Oba zespoły na przerwę udały się przy takim wyniku.

Po zmianie stron, w 57 minucie do remisu doprowadził Jacek Zdun. Międzyborzanie nie powiedzieli ostatniego słowa i na sześć minut przed zakończeniem spotkania wyprowadzili jeszcze jeden zabójczy cios, po którym Przemysław Sitek cieszył się z bramki dającej trzy punkty. W tabeli Zenit zajmuje szóste miejsce z 26 punktami na koncie.

Zenit: Kubot – Bedka(87 Kusza), Gąsiorek(70 Okoń), Kogut, Kupczyk, Niełacny, Płoch(89 Zapeński), Schubert, Sitek, Turski, Warkocz.

Drugie czterdzieści pięć minut piłkarze Pogoni Syców rozegrali znacznie lepiej i dzięki trzem bramkom w tej odsłonie pokonali 3:0 Huragan Minkowice Oławskie. Jako pierwszy bramkarza gości pokonał Karol Makowczyński, a zrobił to w 51 minucie.

Niecały kwadrans później prowadzenie podwyższył Witold Poręba, a sto dwadzieścia sekund po tym trafieniu sycowianie ponownie cieszyli się z gola. Tym razem do protokołu powędrował Szymon Balcer. Pogoń w tabeli znajduje się wciąż na trzynastym miejscu. Do miejsca wyżej traci sześć punktów.

Pogoń: Szczot – G.Traler(70 Kucharczyk), Czuliński, Dunajski, Niwa(66 Kaśkos), Andrzejczak(80 Chowański), W.Traler, Poręba, Stanek(46 Makowczyński), Dryka(60 Haraziński), Balcer.

Nie po myśli zawodników Przemysława Kwietnia przebiegło spotkanie przed własną publicznością z KS-em Oława. Wicelider rozgrywek zwyciężył 2:1. W 18 minucie było 1:0 dla gości z Oławy, a bramkę sprezentował im Rafał Golimowski, niefortunnie strzelając do własnej bramki.

Jeszcze przed przerwą Patryk Golimowski po raz drugi skapitulował. Tym razem nie do obrony strzelił Maciej Sobota. Honor solniczan w 64 minucie uratował Sebastian Leszczyszyn. Na więcej piłkarzy LZS-u nie było stać i trzy „oczka” pojechały do Oławy. Maciej Czyż i spółka dalej są na trzecim miejscu w tabeli. Nad czwartą Burzą Bystrzyca mają punkt przewagi, a do oławian tracą jedenaście „kroków”.

LZS: P.Golimowski – Czyż(70 Matiaszewski), Głód(82 Wruszczak), R.Golimowski, Janeczek, Kwiecień, Leszczyszyn, Madej, Wieczorek, Michalewski, Napieraj.

W pokonanym polu swój mecz kończyła także Widawa Stradomia. Zespół prowadzony przez Grzegorza Grafa nie zdołał zatrzymać Polonii Wrocław, przegrywając 0:2. Tomasza Lemperta pokonali Bartłomiej Jamkowy oraz Maciej Piórkowski. Ta porażka spowodowała, że wrocławianie w tabeli wyprzedzili zespół ze Stradomii.

Widawa: Lempert – Domagała, Jendryca, Kopka(78 Kluz), Łach, Machnik, Olech(75 Jasik), Strug, Świątek, Sztaba, Zadworny(65 Caban).

W dobrych nastrojach z boiska w Twardogórze schodzili gospodarze. Tamtejszy Lotnik pod wodzą Grzegorza Maligi zwyciężył 2:1 z Borem Oborniki Śląskie. Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowie prowadzenie Lotnikowi dała bramka strzelona przez Patryka Wieczorka.

Na kolejne gole w tym pojedynku kibice musieli czekać aż do 87 minucie. Wówczas nie do obrony kopnął Marcin Bandas i sekundy dzieliły twardogórzan od triumfu, który chwilę później okazał się faktem, ale nie obyło się bez zachowania czystego konta. W doliczonym czasie gry honor gości uratował Szymon Delczyk. Lotnik w tabeli jest sklasyfikowany na ósmej lokacie z 24 punktami w dorobku.

Lotnik: Bagan – Domian, Grzesiak(84 B.Lotka), Leszczyński, M.Lotka, Rusiecki(75 Bandas), Schubert, Skorupa, Stępień(60 Grabowski), Urban, Wieczorek.