A-klasa: walkower Dębu, zwycięstwo Gromu, porażki Olimpii, Zenitu i Lotnika

Na pozostałych boiskach A-klasy było równie ciekawie. Jakie wyniki osiągnęły nasze zespoły?


REKLAMA

W Sycowie miały zostać rozegrane derby powiatu oleśnickiego między miejscową Pogonią, a Dębem Dobroszyce. Spotkanie to nie odbyło się, ponieważ dobroszyczanie nie stawili się na nie. Zbyt mała ilość zawodników w zespole Krzysztofa Michalewskiego nie pozwoliła na przyjazd do Sycowa.

Z kolei drugi z derbowych pojedynków odbył się w Zbytowej i obfitował w bramki. Podopieczni Jacka Klata ulegli 1:4 Gromowi Szczodrów. Trzy z pięciu bramek padły w pierwszej połowie. Strzelanie w 17 minucie rozpoczął Marcin Kogut. W 35 minucie dołączył do niego Grzegorz Ligęza i było 2:0 dla Szczodrowa. Trzy minuty później swoje drugie trafienie zanotował Kogut. Na początku drugiej połowy bramkę zdobyli gospodarze, jak się później okazało honorowe trafienie dla zbytowian zanotował Paweł Jurkiewicz. Wynik ustalił w 57 minucie Kogut, tym samym kompletując hattrick. Po tej porażce i zwycięstwie Burzy Bystrzyca zespół ze Zbytowej spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

KS Zbytowa: Skuza- Kowalski, Koperniak, Chodorowski(75 Sus), P.Ciszewski, Ł.Ciszewski, B.Ciszewski, Lisiak, Miarka, Mazgaj, Jurkiewicz.

Grom Szczodrów: Larwiński- Bartosik(65 K.Kontek), Górny, Kogut, P.Kontek, Krzak, Ligęza, Matla(71 Kaczmarek), Siodłowski, Stajszczyk, Urbaniak(75 Suchecki).

Pierwszą porażkę w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Olimpii Oleśnica, którzy nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Polonii Wrocław i przegrali 0:2. Pierwszą bramkę oleśniczanie stracili w 20 minucie. Wówczas Mirosław Mularczyk wybijał piłkę z pola karnego, ale zrobił to tak, że pomagał sobie ręką i sędzia wskazał na wapno. Intencje strzelającego jednego z graczy Polonii wyczuł Tomasz Idziorek, lecz nie zdołał obronić strzału. Do remisu przed przerwą mógł doprowadzić Przemysław Rzepka, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Tuż po wznowieniu gry gracze z Wrocławia wykonali rzut rożny, po którym zawodnik gospodarzy zmusił Tomasza Idziorka do kapitulacji po raz drugi. Ta strata punktów spowodowała, że Olimpia do liderującego Energetyka traci już siedem punktów.

Olimpia Oleśnica: Idziorek- Mogiełka, Graf, Mrowicki, Mularczyk, Rzepka, Sopart, Mochocki, Zadka, Sepetowski, Sikora.

W pokonanym polu kończyli swoje spotkanie zawodnicy Zenitu Międzybórz. Zenit niespodziewanie uległ 1:4 Burzy Bystrzycy. Faworytem tego starcia byli Kamil Sztukowski, który w dniu meczu obchodził urodziny i jego Zenit. Solenizant tego meczu nie zaliczy do udanych, ponieważ dla niego to spotkanie zakończyło się w 37 minucie, bo obejrzał czerwoną kartkę. Zespół z Bystrzycy do tego meczu podchodził jako ostatni zespół w tabeli, lecz na boisku nie było tego widać. Już w 11 minucie Patryk Dobrzański dał Burzy prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Mikołaj Plichta. W 54 minucie po raz drugi bramkarza Zenitu pokonał Dobrzański. W 81 minucie trzecią bramkę dla gości zdobył Mariusz Melc, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Dobrzański, tym samym kompletując hattrick.

Zenit Międzybórz: Płoch- Bedka, Kupczyk, Niełacny(70 Kusza), Pleciak, Plichta, Sztukowski, Turski, Warkocz, Widomski(70 Mazur), Żukowski.

Z porażką pogodzić musieli się również podopieczni Grzegorza Maligi, którzy przegrali 1:2 z Zorzą Pęgów. Obie bramki ekipa z Pęgowa zdobyła w pierwsze połowie, a dokładniej Zbigniew Wolański autor obu trafień dla Zorzy. Pierwsze trafienie Wolański zanotował w 10 minucie. Drugi raz Piotra Bagana zawodnik Zorzy pokonał w 36 minucie. Kontaktowe i honorowe trafienie dla zespołu z Twardogóry zdobył w 66 minucie Kamil Leszczyński. Lotnik nadal jest w tabeli na jedenastym miejscu.

Lotnik Twardogóra: Bagan- Domian, Jasek, Kocemba, Kodyra, Leszczyński, B.Lotka, M.Lotka(63 Szeliga), Miziniak(79 Surma), Schubert(46 Sztochel), Urban.

REKLAMA
 1. :]

  wyjebaliscie gralaka, a na jego licencji mial trenowac michalewski przez ktorego zresztą gralaka sie pozbyto. dalej sluchajcie klamstw swojego kierowniczka… zawsze wszyscy winni tylko nie wy.

  (2)
 2. Kibicu

  Hahaha, zal.pl, walkower na Aklasie? Do gminnej sie nadaja, albo jak nie maja skladu, do na lige szostek niech sie zapisza.

  (1)
 3. pol

  teraz maja w debie „wielkiego trenera” wiec nic tylko czekac az posklada druzyne :) chociaz najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki ze sie rozpadna

  (6)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony