A-klasa: udana kolejka tylko dla Zenitu Międzybórz i Lotnika Twardogóra

W pozostałych spotkaniach 17. kolejki A-klasy ze zwycięstwa cieszyli się tylko piłkarze Zenitu Międzybórz i Lotnika Twardogóra.

Zespół z Międzyborza mierzył się przeciwko Skrze Wojnowice. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyli się międzyborzanie, wygrywając 3:1. Wynik po dwunastu minutach gry otworzył Marcin Kogut. W 31 minucie był remis, bo Michała Kubota pokonał Marek Turos.

Pięć minut po wznowieniu drugiej połowy znów dał o sobie znać Kogut, pakując piłkę do siatki rywali po raz drugi w tym spotkaniu. Wynik na kwadrans przed końcem spotkania ustalił Grzegorz Żukowski. W tabeli Zenit plasuje się na jedenastej pozycji, mając 20 punktów.

Zenit: Kubot – Dzikowski(46 Bedka), Kogut, Kupczyk, Mak, Płoch, Schubert, Sitek(90 Kamzol), Turski), Warkocz, Żukowski(87 Gąsiorek).

Wyższość Burzy Bystrzyca musiała uznać Pogoń Syców. Zespół prowadzony przez Wojciecha Tralera przegrał 1:2. Tuż przed przerwą sycowian na prowadzenie wyprowadził Igor Czuliński, wykorzystując podanie Dominika Andrzejczaka.

W drugiej odsłonie bramki zdobywali tylko goście z Bystrzycy. Trzy minuty po wznowieniu gry do remisu doprowadził Patryk Dobrzański, a zwycięstwo Burzy w 88 minucie dał Michał Gałaszewski. W tabeli Pogoń znajduje się na przedostatnim miejscu z 13 „oczkami” na koncie.

Pogoń: Szczot – Andrzejczak(76 Haraziński), Czuliński(60 Górny), Dryka, Dunajski(85 Słupianek), Kociński, Makowczyński, Niwa(46 Kaśkos), Poręba(80 Chowański), G.Traler(70 Balcer), W.Traler.

Czarne chmury zebrały się nad Widawą Stradomia, która po raz trzeci z rzędu nie zdołała w żaden sposób zapunktować. Tym razem team pod wodzą Grzegorza Grafa przegrał 1:5 z Błękitnymi Siedlce. Dwie bramki dla Błękitnych zdobył Piotr Dymytruszyński.

Po jednym golu dołożyli Adrian Modliborski, Marcin Lasocki oraz Michał Borowski. Honorowe trafienie dla zespołu ze Stradomii zdobył tuż przed zakończeniem meczu Mateusz Jendryca. Widawa spadła na dwunaste miejsce i ma 19 punktów o sześć więcej od przedostatniej Pogoni Syców.

Widawa: Lempert – Jendryca, Kluz, Kopka(82 Spychała), Machnik, Olech(65 Jasik), M.Strug, P.Strug, Świątek, Węglarz, Zadworny(77 Caban).

Wygrana powędrowała na konto Lotnika Twardogóra. Podopieczni Grzegorza Maligi nie dali szans Iskrze Pasikurowice, triumfując 5:1. Pierwsze trafienie w tym meczu zdobył Zbigniew Rusiecki, pewnie egzekwując rzut karny. Dziesięć minut później był remis, bo Piotra Bagana pokonał Mateusz Jasiński.

Chwilę później Łukasz Węglewski z Iskry obejrzał czerwony kartonik. Kolejne gole padły po zmianie stron, a zdobywali je tylko twardogórzanie. Dwukrotnie do siatki rywali trafił Michał Lotka, a po jednym zdobyli Dawid Domian bezpośrednio z rzutu wolnego i Marcin Grabowski. W tabeli Lotnik awansował na dziewiątą lokatę.

Lotnik: Bagan(83 Naborczyk) – Domian, Jasek(62 Leszczyński), Lotka, Matysiak, Rusiecki(75 Grabowski), Schubert(73 Bandas), Skorupa(65 Grzesiak), Starczewski, Stępień, Wieczorek.