A-klasa: twierdza Oleśnica padła, ale Olimpia ma awans?

A-klasa: twierdza Oleśnica padła, ale Olimpia ma awans?

W meczu na szczycie Olimpia uległa Energetykowi 2:3. Mimo, że swój mecz wygrał Zachód Sobótka, oleśniczanie najprawdopodobniej również zagrają w klasie okręgowej!


REKLAMA

Niewątpliwie dla Oskara Olczykowskiego i spółki sobotnie starcie przy Brzozowej z mistrzem A-klasy Energetykiem Siechnice było meczem sezonu. Stawką meczu były cenne punkty, które rozwiewały by wszelkie wątpliwości i gwarantowały oleśniczanom miejsce w klasie okręgowej jako najlepszemu wicemistrzowi „serie A”.

Siechnice nie miały jednak zamiaru stosować taryfy ulgowej. Goście prowadzili już 2:0, dając jasny sygnał, że przyjechali zburzyć twierdzę Olimpii, która u siebie jeszcze nigdy w ligowych rozgrywkach nie przegrała. Dość kuriozalnie przyjezdni niejako osłabili się swoim drugim golem… bo strzelec za ściągnięcie koszulki przy celebracji trafienia obejrzał swoją drugą żółtą kartę i musiał opuścić plac gry.

Gospodarze kontakt złapali za sprawą niezawodnego Grzegorza Sajewicza, który strzelił na 1:2. Mistrzowski Energetyk zdołał jednak odpowiedzieć trzecią bramką i wiadomo było już, że podopiecznym Grzegorza Grafa trudno będzie o choćby jeden punkt. W końcówce faulowany w polu karnym był jeszcze „Saju”, a jedenastkę wykorzystał Maciej Sepetowski, ale Olimpia uległa Energetykowi 2:3.

Goście z Siechnice świętowali zwycięstwo i mistrzowski sezon, a oleśniccy piłkarze schodzili z boiska z opuszczonymi głowami. Swój mecz wygrała Sobótka i to ona wysunęła się na prowadzenie w „małej tabeli” wicemistrzów A-klasy. Okazuje się jednak, że również i Olimpię w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zobaczymy w „okręgówce”.

Jak to możliwe? – Czterech spadkowiczów z okręgówki niżej i trzech awansujących z okręgówki do IV ligi zastąpić powinno czterech mistrzów i trzech wicemistrzów A-klasy. Jedno miejsce zajmie jednak prawdopodobnie Brzeg Dolny, więc mamy jednego wicemistrza z awansem mniej, czyli wchodzi dwóch wicemistrzów. Spadek z IV ligi nie wpływa tak naprawdę na nic, bo Trzebnica baraż gra z Marcinkowicami, czyli nie wpłynie on na liczbę drużyn w okręgówce. Na dziś z tabel wynika, że Olimpia powinna być w klasie okręgowej – wyjaśnia nam Marcin Zwierzyński, redaktor portalu DolPilka.pl.

Olimpia: Idziorek – Graf, Maciejewski (78. Sikora), Mochocki, Koziara, Mularczyk, Olczykowski, Polak (46. Sajewicz), Rzepka, Sepetowski, Sopart.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony