A-klasa: szczęśliwa „13” Olimpii, twierdza przetrwała Huragan

Mimo, że trener Grzegorz Graf dysponował jedynie 13-osobową kadrą, Olimpia Oleśnica pokonała u siebie Huragan Minkowice Oławskie 3:1.

Już na samym początku zawodów Olimpia zdobyła bramkę po zamieszaniu w polu karnym, ale arbiter boczny zasygnalizował pozycję spaloną. Później po kwadransie gry z rzutu wolnego z dość bliskiej odległości bił Maciej Sepetowski, ale piłka jednak przeleciała nad bramką. Przedstawiciele Huraganu także zaakcentowali swoją obecność strzałem z dystansu w poprzeczkę w 19. minucie zawodów.

W kolejnych minutach sytuacje sam na sam marnowali Patryk Sopart i Sławomir Polak. Wreszcie w 34. minucie w pole karne dorzucił piłkę Graf, a na raty wpakował ją do siatki Przemysław Rzepka. Odpowiedź gości przyszła jednak niemal natychmiast. Błąd w obronie duetu Rzepka – Mrowicki kosztował Olimpię utratę prowadzenia.

Dziesięć minut po zmianie stron oleśniczanie je odzyskali. Graf obsłużył podaniem Polaka, ten będąc oko w oko z bramkarzem został sfaulowany, a z jedenastego metra nie pomylił się „Ciacho” i było 2:1 dla wciąż walczącej o awans do klasy okręgowej Olimpii. Wynik w 67. minucie ustalił Sopart, który po znakomitej akcji Grzegorz Sajewicza wykończył ją strzałem do pustej bramki.

Do zakończenia sezonu pozostały oleśnickiej ekipie dwa starcia – w najbliższy weekend z Gromem Szczodrów, a później już prestiżowa potyczka z prowadzącym w tabeli Energetykiem Siechnice.

Olimpia: Idziorek – Mogiełka, Kłoczko, Graf, Mrowicki, Rzepka, Sepetowski, Olczykowski (46.Sajewicz) Mochocki, Sopart, Polak (82.Rybka)