A-klasa: Syców kontra Międzybórz i Burza w Solnikach

Kolejne derby powiatu oleśnickiego czekają nas w 3. kolejce A-klasy. A z kim zmierzą się pozostałe nasze drużyny?


REKLAMA

Zapewne najciekawiej będzie w sobotę w Sycowie, gdzie miejscowa Pogoń w derbowej potyczce podejmie Zenit Międzybórz. W troszkę lepszej sytuacji są międzyborzanie, którzy po dwóch kolejkach mają jeden punkt na koncie, a Pogoń jeszcze nie zdobyła jakiegokolwiek „oczka”. Tydzień temu zespół z Międzyborza uległ w derbach LZS-owi Solniki Małe 1:3, a sycowianie przegrali 1:2 z Burzą Chwalibożyce. Bramkę dla ekipy Mariusza Tęsiorowskiego zdobył Paweł Karpiński. Kto wyjdzie górą z derbowego pojedynku? Odpowiedź poznamy o 17.

O tej samej godzinie na własnym boiska zagra Widawa Stradomia, a zmierzy się z Polonią Miłoszyce. Faworytem okazuje się zespół z Miłoszyc, który ma doświadczenie na A-klasowych boiskach w przeciwieństwie do beniaminka ze Stradomii. Tydzień temu podopieczni Mirosława Mularczyka ulegli aż 1:8 KS-owi Oława, a Polonia podzieliła się punktami ze Skrą Wojnowice, remisując 2:2. Jak wypadnie Widawa w tym pojedynku? Przekonamy się o 17 na boisku w Stradomii.

W roli gospodarza zagrają także piłkarze Przemysława Kwietnia, którzy będą gościli Burzę Bystrzyca. Zespół z Solnik Małych to obecnie druga drużyna w tabeli, chociaż ma tyle samo punktów co lider z Oławy, lecz gorszy bilans bramkowy. Przed tygodniem LZS zwyciężył 3:1 z Zenitem Międzybórz. Dwie bramki dla solniczan zdobył Mateusz Napieraj, a jednego gola dołożył Kacper Magiera. Najbliższy rywal LZS-u w tamtej kolejce przegrał 2:3 z Polonią Wrocław. Czy Maciej Czyż i spółka podtrzymają świetną passę i nadal zostaną niepokonaną drużyną? Pierwszy gwizdek o 17. na boisku w Solnikach Małych?

Zmazać plamę po wysokiej porażce 1:6 w ubiegłej kolejce z Orłem Prusice będą chcieli na pewno podopieczni Grzegorza Maligi, którzy u siebie zagrają z KS-em II Łozina. Drugi zespół Łoziny w ubiegłą niedzielę wygrał 4:1 z Widawą Kiełczów. W tabeli Lotnik zajmuje siódmą pozycję, z kolei KS plasuje się o dwie pozycje wyżej. Czy zespół z Twardogóry odniesie zwycięstwo w tym spotkaniu? Początek spotkania zaplanowany jest na 17.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony