A-klasa: świetna passa Widawy i Solnik, porażki Zenitu i Pogoni, remis Lotnika

solnikiburza46

W najlepszych humorach po 10. kolejce w A-klasie są Widawa Stradomia i LZS Solniki Małe, które ze swoich starć wyszły zwycięsko.

W znakomitej formie jest zespół prowadzony przez Mirosława Mularczyka, który już od pięciu spotkań jest niepokonany. W niedzielę odprawił z kwitkiem zamykającą tabelę Burzę Chwalibożyce, wygrywając 3:0. Wynik po 27 minutach otworzył Mariusz Olech. Reszta bramek padła już po przerwie. Na 2:0 trafienie w 62 minucie zanotował Mateusz Jendryca, a wynik dwie minuty później ustalił Jakub Węglarz. Zespół ze Stradomii w tabeli zajmuje wysokie piąte miejsce z 18 punktami na koncie.

Widawa: Lempert- Jaskuła, Jendryca(80 Mularczyk), Kluz(60 Caban), Kopka, Łach, Machnik, Olech(68 Zadworny), Strug, Świątek, Węglarz.

Kolejne zwycięstwo zanotowała także drużyna Przemysława Kwietnia. LZS skromnie, 1:0 pokonał Polonię Wrocław. Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla solniczan zdobył Łukasz Stęplowski, który wykorzystał wyrzut z autu Marcina Czachora. Swoje okazje do podwyższenia wyniku mieli Kacper Magiera oraz Patryk Głód, ale nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy. Po drugiej stronie boiska dobrze w bramce Solnik Małych spisywał się Patryk Golimowski, a także obrona LZS-u, która neutralizowała ataki Polonii. Zespół z Solnik Małych w tabeli jest trzeci.

LZS: P.Golimowski- Czyż(66 Madej), Doliński, Głód, R.Golimowski, Janeczek, Leszczyszyn, Magiera(86 Drzewiecki), Pstrocki(46 Czachor), Stęplowski, Wieczorek.

Ostatni czas nie jest najlepszy dla piłkarzy Zenitu Międzybórz, którzy w niedzielę ulegli 1:4 wiceliderowi KS Oława. Dla międzyborzan była to piąta porażka z rzędu. Gospodarze już w 16 minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Karola Nikodema. Pozostałe bramki kibice ujrzeli po przerwie. W 61 minucie Wojciecha Jarosika pokonał Maciej Sobótka. Pięć minut później bramkarz Zenitu wyciągał piłkę z siatki po trzeci, bo nie do obrony uderzył Kasper Morawski. Czwarta bramka dla oławian padła w 68 minuce, a jej autorem okazał się Wojciech Czerniak. Honor zespołu prowadzonego przez Wojciecha Jarosika uratował w 73 minucie Maciej Okoń. Zenit w tabeli plasuje się na jedenastej pozycji.

Zenit: Jarosik- Kogut, Kupczyk, Mak(80 Nóżka), Niełacny(87 Zapeński), Okoń, Płoch, Sztukowski, Turski, Warkocz, Żukowski.

Nie najlepiej wiedzie się także Pogoni Syców. W ostatniej kolejce podopieczni Mariusza Tęsiorowskiego przegrali 1:5 z Orłem Pawłowice. Bohaterem zespołu z Pawłowic został Chrystian Edelbauer, który trzykrotnie w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Po jednej bramce dołożyli Michał Kapałczyński i Wojciech Maciński. Jedyne trafienie dla sycowian strzelił Szymon Balcer. Pogoń z czterema „oczkami” jest przedostatnia w tabeli.

Pogoń: Janicki- Adamek, Balcer, Dryka, Górny, Haraziński, Niwa, Potoniec, Traler, Zapolny(46 Jarczak), Zawierta(70 Kaśkos).

Iście hokejowym wynikiem zakończył się mecz Lotnika Twardogóry z Błyskiem Kuźniczysko. Zespół Grzegorza Maligi zremisował 4:4 z Błyskiem. Bramki dla drużyny z Kuźniczyska zdobyli Zbigniew Janik(2), Paweł Reptak oraz Mateusz Furyk. Z kolei w szeregach twardogórzan na listę strzelców wpisali się Marcin Grabowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy oraz Michał Lotka, który także zdobył dwie bramki. Dwadzieścia minut Lotnik musiał grać bez Jacka Kodyry, który został ukarany czerwoną kartką.

Lotnik: Bagan- Bandas(58 Jasek), Grabowski(69 Surma), Kodyra, Leszczyński, M.Lotka, Matysiak(58 Kocemba), Schubert, Stępień, Sztochel(75 Grzesiak), Wieczorek(46 Starczewski).