A-klasa: Stradomia znów pokonana, Solniki Małe i Pogoń u siebie, Zenit na wyjeździe

W A-klasie zaczęła się piąta kolejka. W jedynym sobotnim pojedynku Widawa Stradomia uległa Orłowi Pawłowice. Za to jutro przed własną publicznością zagra LZS Solniki Małe oraz Pogoń Syców, jedyne spotkanie wyjazdowe z udziałem naszego zespołu to pojedynek Zenitu Międzybórz z Burzą Chwalibożyce. 


REKLAMA

Czwartą porażkę w sezonie zanotowali piłkarze Mirosława Mularczyka, ulegając 1:3 Orłowi Pawłowice. Po tej przegranej Widawa spadła na przedostatnią pozycję w tabeli, a jeśli w niedzielę Pogoń Syców zwycięży to ostatnie miejsce przypadnie właśnie zawodnikom Stradomii. Bramki dla Orła zdobyli Wojciech Maciński, Chrystian Edelbauer oraz Kamil Kirej.

Między innymi właśnie o opuszczenie ostatniego miejsca będzie walczyła na własnym boisku Pogoń Syców. A nie będzie to łatwe zadanie, bo sycowianie podejmą niepokonanego do tej pory GKS Mirków/Długołęka, który jest drugi w tabeli, tylko gorszym stosunkiem bramek ustępuje KS-owi Oława. Tydzień temu zespół z Sycowa nie wypadł najlepiej i uległ 0:6 Burzy Bystrzyca. Z kolei GKS ograł 4:1 LZS Solniki Małe. Czy stać Pogoń na sprawienie niespodzianki? Odpowiedź poznamy w niedzielę o 15.

O tej samej porze rozpocznie się spotkanie w Solnikach Małych, gdzie miejscowy LZS będzie gościł Huragan Minkowice Oławskie. Zespół Przemysława Kwietnia to obecnie trzecia siła w tabeli. Kolejkę temu solniczanie doznali pierwszą porażkę w tym sezonie, ulegając 1:4 GKS-owi Mirków/Długołęka. Honor LZS-u w tym meczu uratował Kacper Magiera. Faworytem niedzielnej potyczki są gospodarze, bo Huragan zajmuje siódme miejsce, a w poprzedniej kolejce również doznał porażki, takim samy wynikiem co LZS. Lepsi od drużyny z Minkowic Oławskich okazała się Polonia Wrocław. Kto po ostatnim gwizdku sędziego będzie się cieszył z wygranej? Początek pojedynku o 15.

W podróż do Chwalibożyc uda się Zenit Międzybórz. W tabeli wyżej sklasyfikowani są międzyborzanie, którzy są dziewiąci, a Burza to trzecia drużyna od końca. W poprzednią niedzielę Zenit zdobył pierwszy komplet punktów w tym sezonie po zwycięstwie 2:1 nad Skrą Wojnowice. Zwycięstwo w tym meczu zapewnili Sylwester Płoch i Zbigniew Rusiecki. Natomiast przyszły rywal Kamila Sztukowskiego i jego kolegów uległ 0:4 Polonii Miłoszyce. Na papierze lepiej wygląda zespół z Międzyborza, a jak będzie po zakończeniu pojedynku? Przekonamy się o godzinie 15 na boisku w Chwalibożycach.

Przed własną publicznością swoje siły zaprezentuje także Lotnik Twardogóra. Podopieczni Grzegorza Maligi za rywala będą mieli Burzę Godzieszowa. Lotnik zajmuje siódme miejsce, a Burza dwunaste. W ostatniej kolejce twardogórzanie okazali się lepsi, wygrywając 3:2 z Iskrą Pasikurowice, a kilka dni później ten wynik zweryfikowano na walkowera dla Lotnika. Z kolei Burza przegrała 1:4 z Widawą Kiełczów. Kto dopisze do swojego konta komplet punktów? Odpowiedź poznamy w niedzielę na boisku w Twardogórze o godzinie 16.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony