A-klasa: Solniki zebrały baty, zwycięska Pogoń, wygrana Zenitu w derbach z Widawą

solnikizenit_009

W jakich nastrojach po rozegraniu ostatniej kolejki są zespoły z naszego powiatu grającew A-klasie?

Ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Pogoni Syców, którzy ograli 4:2 Polonię Wrocław. Dla sycowian była to dopiero druga wygrana w tym sezonie. Pierwsza bramka padła już w dziewiątej minucie, bramkarza Polonii pokonał Szymon Balcer. W 31. minucie ponownie w roli głównej wystąpił Balcer, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy goście z Wrocławia pomogli Pogoni, bo piłkę do własnej siatki skierował Olgierd Pogorzelec. Kontaktowe trafienie dla wrocławian zdobył Marcin Makowski. W  69 minucie Makowski trafił drugi raz w tym spotkaniu i było 3:2 dla sycowian. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Paweł Jankiewicz.

Pogoń: Janicki- Adamek, Balcer, Gałka(90 Słupianek), Jankiewicz, Kociński(75 Jarczak), Łosiak, Niwa, Tomczyk(85 Kaśkos), Traler, Zawierta(Dryka).

Derby powiatu oleśnickiego w wykonaniu Zenitu Międzybórz i Widawy Stradomi lepiej zakończyły się dla Kamila Sztukowskiego i jego kolegów, którzy zwyciężyli 2:1. Wynik w 28 minucie otworzył Krystian Potoniec, który niefortunnie pokonał własnego bramkarza. Jeszcze przed przerwą na 2:0 trafił Kamil Sztukowski.

Honor Widawy w 65 minucie uratował Jakub Węglarz. Drużyna ze Stradomi kończyła mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Przemysław Strug. Zenit w tabeli zajmuje jedenaste miejsce z jedenastoma punktami na koncie, a Widawa jest piąta i ma osiemnaście „oczek”.

Zenit: Kubot- Kogut, Kupczyk, Kusza, Mak, Płoch, Rusiecki(75 Bedka), Sztukowski, Warkocz, Wlazło, Żukowski(80 Okoń).

Widawa: Lempert- Jendryca, Kopka(49 Kluz), Łach, Machnik, Mularczyk(66 Caban), Olech(70 Zadworny), Potoniec, M.Strug, P.Strug, Węglarz.

Po serii wysokich zwycięstw na początku sezonu LZS Solniki Małe wysoko przegrał z Polonią Miłoszyce. Podopieczni Przemysława nie zdołali strzelić żadnej bramki w tym spotkaniu, a stracili ich aż sześć. Pierwszy raz Łukasz Pustelnik piłkę z siatki wyciągał w 23 minucie po strzale Daniela Kuźmy.

Później do bramki LZS-u dwukrotnie trafiali na zmianę Dawid Kołtowski i Damian Kotlińśki, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Wojciech Jelonek. – Może gdybyśmy nie zmarnowali sytuacji w pierwszych minutach, mecz ułożyłby się inaczej. A tak, my graliśmy, ale to oni strzelali. Nic nie chciało wejść, pomimo dobrej gry chłopaków. A w drugiej połowie, cóż, musieliśmy atakować, co rywal wykorzystał strzelają nam po kontratakach – mówi nam kierownik zespołu Mariusz Karakuła.

LZS: Pustelnik- Czachor, Czyż, Dolińśki, Głód, Golimowski, Leszczyszyn, Magiera, Michalewski, Stęplowski, Wieczorek.

Porażkę zanotował także team pod wodzą Grzegorza Maligi. Lotnik musiał uznać wyższość Baryczy Milicz i uległ 0:2. Goście z Milicza wynik spotkania ustalili jeszcze w pierwszej połowie. Jako pierwszy Piotra Bagana pokonał Dawid Andrzejczuk, a uczynił to w 24 minucie. Bramkarz Lotnika bezradny był także przy strzale z 39 minuty, a jego autorem okazał się Mateusz Lubański. Zespół z Twardogóry to obecnie dziewiąta siła w tabeli. Na swoim koncie ma dwanaście punktów, tyle samo co będący wyżej o jedną pozycję Błysk Kuźniczysko.

Lotnik: Bagan- Bandas(56 Sztochel), Grabowski(70 Surma), Grzesiek, Jasek, Kodyra(51 Domian), Leszczyński, Lotka, Matysiak(88 Kocemba), Schubert, Stępień.