A-klasa: Solniki zatrzymane, wygrana Zenitu i Lotnika, porażka Widawy

solnikizenit_006

Pierwszą porażkę w tym sezonie zanotował LZS Solniki Małe. Komplet punktów do swojego konta mogą dopisać piłkarze Zenitu Międzybórz i Lotnika Twardogóry. Bez jakiegokolwiek punktu zakończyła mecz Widawa Stradomia. Tak przedstawia się reszta spotkań z udziałem naszych drużyn w A-klasie.

Nie udał się wyjazd do Mirkowa/Długołęki piłkarzom Przemysława Kwietnia. LZS poniósł porażkę 1:4. Po dwudziestu minutach nikt nie myślał, że solniczanie przegrają to spotkanie, bo niezawodny Kacper Magiera w kolejnym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie było już tylko gorzej dla zawodników z Solnik Małych. W 52 minucie Łukasza Pustelnika pokonał Jarosław Gołda. Jak się później okazało Gołda okazał się katem LZS-u, bo w 57 i 72 minucie znów znalazł sposób na zdobycie bramki. Wcześniej czerwony kartonik obejrzał Rafał Golimowski, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Edwin Kuszyk.

LZS: Pustelnik- Doliński, Golimowski,Janeczek, Leszczyszyn, Lucer(36 Czyż), Osiewała, Wieczorek, Michalewski, Napieraj, Magiera.

W odmiennych nastrojach po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z boiska zawodnicy Zenitu Międzybórz, którzy okazali się lepsi od Skry Wojnowice i po zwycięstwie 2:1 dopisali pierwszy komplet punktów do swojego dorobku. Kamil Sztukowski i jego koledzy w tym spotkaniu musieli gonić wynik po samobójczej bramce Damiana Szeligi. Do wyrównania doprowadził Sylwester Płoch, który skierował piłkę strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Trzy punktów międzyborzanom zapewnił Zbigniew Rusiecki, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonując Jarosława Musiałka.

Zenit: Kubot- Bedka(65 Okoń). Jasiuk, Kogut, Kupczyk, Kusza, Płoch, Rusiecki, Szeliga, Sztukowski, Żukowski(70 Mak).

Trzeci raz w tej kampanii piłkarze Mirosława Mularczyka musieli pogodzić się z porażką. Lepsi od Widawy Stradomi okazali się Błękitni Siedlce, którzy wygrali 1:0. Jedyną bramkę, dającą zwycięstwo w tym spotkaniu zdobył Adrian Romaniak. W tabeli zespół ze Stradomi jest jedenasty.

Z kolei zwycięstwo odnieśli podopieczni Grzegorza Maligi, zwyciężając 3:2 z Iskrą Pasikurowice. Pierwsza z bramek padła pięć minut przed przerwą, a jej zdobywcą okazał się Michał Lotka. Po przerwie, dokładniej w 51 minucie było 1:1, bo piłkę do własnej bramki skierował Kamil Leszczyński. Dwie minuty później prowadzili gospodarze, a Bartosza Naborczyka pokonał Dariusz Wojtasik. Końcówka należała do twardogórzan. Dziewięć minut przed końcem znów był remis, bo do siatki Iskry trafił Mateusz Surma, a szalę na korzyść Lotnika w 84 minucie przechylił Michał Lotka. W doliczonym czasie gry sędzia tego spotkania pokazał dwie czerwone kartki. Jedną z nich otrzymał Damian Kocemba z Lotnika, a druga została pokazana Łukaszowi Węglewskiemu z Iskry.

Lotnik: Naborczyk- Domian, Grabowski(77 Surma), Jasek(62 Matysiak), Kocemba, Leszczyński, M.Lotka(83 B.Lotka), Schubert, Skorupa, Stępień, Sztochel.