A-klasa: Solniki w starciu wiceliderów, Zenit i Lotnik też z sąsiadami

Niezwykle ciekawie zapowiadają się spotkania z udziałem naszych drużyn w 6. kolejce A-klasy.


REKLAMA

Najciekawiej zapewne będzie w Oławie, gdzie miejscowy KS podejmie LZS Solniki Małe. Oba zespoły do tej pory zgromadziły po dwanaście punktów. Zespół Przemysława Kwietnia sklasyfikowany jest na pozycji wicelidera, wyżej niż ekipa z Oławy, dzięki lepszemu bilansowi bramek. Poprzednia kolejka udana była tylko dla LZS-u, który wygrał 3:1 z Huraganem Minkowice Oławskie. Na listę strzelców w zespole z Solnik Małych wpisali się Mateusz Napieraj oraz Kacper Magiera, autor dwóch bramek. Natomiast drużyna z Oławy przegrała 1:5 z Polonią Wrocław. Kto zgarnie komplet punktów w pojedynku na szczycie? Odpowiedź poznamy w niedzielę o 15.

Niemniej emocjonujące spotkanie rozegra się w Miłoszycach. Tam, tamtejsza Polonia gościć będzie Zenit Międzybórz. Czyli będzie to pojedynek czwartej z piątą drużyną w tabeli. Wyżej uplasowali się międzyborzanie, dzięki lepszemu stosunkowi bramek.  Do tego meczu w świetnych humorach przystąpi Zenit, po wysokim zwycięstwie. Kamil Sztukowski i jego koledzy wysoko 5:0 ograli Burzę Chwalibożyce. Z koeli Polonia Miłoszyce bezbramkowo zremisowała z Błękitnymi Siedlce. Kto wyjdzie górą ze starcia w czubie tabeli? Dowiemy się w niedzielę o 11.

Kolejny mecz z udziałem zespołu z powiatu oleśnickiego to potyczka Pogoni Syców z Huraganem Minkowice Oławskie. Sycowianie z jednym punktem w dorobku to ostatnia drużyna w tabeli, a Huragan jest ósmy. W ubiegłą niedzielę oba teamy kończyły w pokonanym polu. Huragan wrócił na tarczy z Solnik Małych, ulegając 1:3, a Pogoń musiała uznać wyższość lidera z Mirkowa/Długołęki. Czy stać sycowian na odbicie się od dna i zdobycie pierwszego w sezonie kompletu punktów? Początek tego spotkania zaplanowany jest o godzinie 11 na boisku w Minkowicach Oławskich.

Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Mirosława Mularczyka, którzy za rywala będą mieli Polonię Wrocław. W tabeli te zespoły dzieli siedem lokat. W ostatniej kolejce Polonia wysoko, bo aż 5:1 pokonała KS Oława. Natomiast Widawa Stradomia przegrała 1:3 z Orłem Pawłowice. Faworytem jest Polonia, ale czy stać Widawę na sprawienie niespodzianki i wygranie tego meczu? Przekonamy się w niedzielę o 15. W związku z zamknięciem boiska Stradomi przez wydział dyscypliny DZPN mecz zostanie rozegrany na Oławce na sztucznym boisku.

Spotkanie w górnej części tabeli zostanie rozegrane także w grupie II, gdzie występuje jedyny nasz przedstawiciel czyli Lotnik Twardogóra. Podopieczni Grzegorza Maligi to szósta drużyna w tabeli, a przyszły rywal czyli Bór Oborniki Śląskie zajmuje pozycje wyżej z „oczkiem” przewagi. Tydzień temu oba zespoły zanotowały remisy. Bór zremisował 3:3 z Widawą Kiełczów, a Lotnik 2:2 z Burzą Godzieszowa. Jaki wynik padnie w tym meczu? Pierwszy gwizdek na boisku w Obornikach Śląskich zabrzmi o 11.

REKLAMA
  1. kolo

    stradomia gra z polonia Wrocław a nie miloszyce i nie grają w stradomii tylko w Sycowie bo dzpn zamknal boisko widawy

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony