A-klasa: Solniki w obronie podium, Pogoń i Lotnik o sześć punktów

W niedzielę po raz dziewiąty w tym sezonie zagra A-klasa.


REKLAMA

Najlepiej wśród zespołów z naszego powiatu radzi sobie LZS Solniki Małe, który zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Zespół Przemysława Kwietnia za przeciwnika będzie miał Orła Pawłowice, plasującego się na piątym miejscu. Poprzednia kolejka była udana dla obu ekip. LZS ograł 2:1 Błękitnych Siedlce, a Orzeł pokonał 3:0 Polonię Wrocław. Kto okaże się lepszy w tym starciu? Odpowiedź poznamy na boisku w Solnikach Małych o godzinie 15.

Również w roli gospodarza wystąpi Pogoń Syców. Sycowianom w tym sezonie nie wiedzie się najlepiej. W swoim dorobku mają cztery punkty i sklasyfikowani są na trzynastym miejscu. O dwie pozycje wyżej uplasowany jest najbliższy rywal Pogoni, czyli Błękitni Siedlce. Obie drużyny po ubiegłotygodniowej kolejce nie są w najlepszych nastrojach. Pogoń przegrała 0:1 z Widawą Stradomia, a Błękitni ulegli 1:2 LZS-owi Solniki Małe. Która drużyna przełamie się w niedzielnym pojedynku? Dowiemy się o godzinie 15 na boisku w Sycowie.

Przed własną publicznością zagra także Zenit Międzybórz, który będzie miał najtrudniejsze zadanie. Międzyborzanie są na dziesiątym miejscu, a zmierzą się z piątym Huraganem Minkowice Oławskie. W minionej kolejce Zenit uległ liderującemu GKS-owi Mirków/Długołęka 4:1. Z kolei Huragan pokonał 3:0 Burzę Bystrzyca. Czy stać Zenit na wygraną z wyżej notowanym Huraganem? Pierwszy gwizdek na boisku w Międzyborzu o godzinie 15.

Do Wojnowic uda się Widawa Stradomia. W tabeli wyżej jest Widawa, która zajmuje siódmą lokatę, a Skra jest dwunasta. W ubiegłą niedzielę Widawa pokonała 1:0 w derbach powiatu Pogoń Syców. Z porażką pogodzić musieli się zawodnicy Skry, ulegając 1:2 KS-owi Oława. Jakim wynikiem zakończy się ten mecz? Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 13 na boisku w Wojnowicach.

Niesmak po walkowerze z pewnością będzie chciał zmazać Lotnik Twardogóra, który podejmie Orlę Korzeńsko. W tabeli Lotnik jest dziewiąty, a drużyna z Korzeńska plasuję się o cztery lokaty wyżej, mając o 3 punkty więcej. Tydzień temu zespół Grzegorza Maligi ograł 4:1 Różankę Wrocław, lecz ten wynik zweryfikowano na walkowera dla Różanki. Z kolei Orla zwyciężyła 5:4 z Widawą Kiełczów. Kto będzie świętował wygraną po końcowym gwizdku? Wszystko zweryfikuje boisko w Twardogórze. Początek o godzinie 15.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony