A-klasa: Solniki Małe ze Stradomią, Syców z wiceliderem, Burza w Międzyborzu, Lotnik przeciwko Zawonii

Siódma kolejka w tę niedzielę zostanie rozegrana na A-klasowych boiskach. LZS Solniki Małe w derbach powiatu zagra z Widawą Stradomia. A co czeka pozostałe nasze zespoły?


REKLAMA

Najtrudniej będzie miała Pogoń Syców, która na własnym boisku podejmie wicelidera, jakim jest KS Oława. Syców nadal jest ostatnią drużyną w tabeli. Przed tygodniem pisaliśmy o pierwszym komplecie punktów (Pogoń wygrała 2:1 z Huraganem Minkowice Oławskie) zdobytym przez Pogonią. Tak było po ostatnim gwizdku sędziego, lecz kilka dni później ten wynik został zweryfikowany na walkower na korzyść Huraganu. Powodem było wystąpienie nieuprawnionego zawodnika w tym meczu. Z kolei KS Oława pewnie, aż 8:2 pokonał LZS Soliniki Małe. Czy Pogoń będzie kolejną drużyną pokonaną przez oławian? A może to zespół Mariusza Tęsiorowskiego zrobi niespodziankę i pokona faworyzowany KS? Przekonamy się w niedzielę na boisku w Sycowie o godzinie 15.

Dwie godziny wcześniej w Solnikach Małych rozpocznie się spotkanie tamtejszego LZS-u z Widawą Stradomia w ramach derbów naszego powiatu. Zdecydowanym faworytem tego starcia są podopieczni Przemysława Kwietnia, którzy w tabeli są na trzeciej pozycji. Najbliższy rywal solniczan jest jedenasty. Przed tygodniem w lepszych nastrojach swoje spotkanie kończyła Widawa, która pokonał 3:2 Polonię Wrocław. Zwycięstwo ekipie ze Stradomii zapewnili Jakub Węglarz, autor dwóch trafień i Mateusz Jendryca. Z kolei LZS uległ w poprzedniej kolejce KS-owi Oława aż 2:8. Bramki dla solniczan zdobyli Mateusz Napieraj oraz Patryk Głód. Kto wyjdzie górą z tego derbowego meczu? Odpowiedź poznamy o godzinie 13 na boisku w Solnikach Małych.

O tej samej porze na boisko w Międzyborzu wybiegną piłkarze miejscowe Zenitu i Burzy Bystrzyca, którzy będą ich rywalami. W tabeli wyżej sklasyfikowany jest Zenit, będąc na siódmym miejscu, a Burza zajmuje dziesiątą lokatę. Kolejkę temu międzyborzanie przegrali 4:9 z Polonią Miłoszyce. Bramki dla Kamila Sztukowskiego i spółki zdobyli Sylwester Płoch, Mikołaj Plichta oraz Grzegorz Żukowski, który trafił dwukrotnie. Kto okaże się zwycięzcą tego starcia? Pierwszy gwizdek o niedzielę o 13 na boisku w Międzyborzu.

Tego dnia zagra, występujący w II grupie Lotnik Twardogóra. Zespół Grzegorza Maligi przed własną publicznością będzie podejmował Victorię Zawonia. Lepsze miejsce w tabeli ma Lotnik, który jest ósmy. Victoria sklasyfikowana jest o cztery pozycje niżej. W ubiegłą niedzielę żadna z wyżej wymienionych drużyn nie dopisała do swojego dorobku choćby punktu. Lotnik wysoko, aż 0;4 przegrał z Borem Oborniki Śląskie, a Victoria uległa 2:3 Widawie Kiełczów. Komu przypadnie zwycięstwo w tym meczu? Dowiemy się na boisku w Twardogórze o godzinie 16.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony