A-klasa: Solniki Małe przeciwko wiceliderowi, Zenit, Pogoń i Lotnik z wyżej notowanymi rywalami

Z kim przyjdzie mierzyć się naszym A-klasowym zespołom w 19. kolejce?


REKLAMA

Do Solnik Małych w gości przyjedzie KS Oława, który w tabeli zajmuje drugą pozycję i zgromadził 41 punktów. Z koeli podopieczni Przemysława Kwietnia to trzeci zespół, a do oławian traci osiem „oczek”. W ubiegłej kolejce oba zespoły zanotowały zwycięstwo.

Solniczanie pokonali 2:0 Huragan Minkowice Oławskie, a KS Oława ograł 1:0 Polonię Wrocław. W pierwszym meczu między tymi zespołami padło aż dziesięć bramek, a zespół z Oławy pokonał 8:2 LZS. Faworytem wydaje się być wicelider z Oławy, a jak będzie po ostatnim gwizdku? Przekonamy się o godzinie 17.

Również w sobotę we szranki stanie sycowska Pogoń, która na własnym boisku będzie podejmowała Huragan Minkowice Oławskie. Sycowianie są na przedostatniej pozycji w tabeli, a Huragan znajduje się na siódmym miejscu.

Obie te drużyny w minionej kolejce doznały porażki. Pogoń przegrała 0:5 z liderem GKS-em Mirków/Długołęka. Natomiast Huragan przegrał 0:2 z LZS-em Solniki Małe. Pierwsze starcie tych drużyn wygrał zespół z Sycowa 2:1, ale ten wynik został zweryfikowany jako walkower dla ekipy z Minkowic Oławskich.

Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Odpowiedź poznamy w sobotę na boisku w Sycowie o godzinie 16.

Trudne zadanie czeka piłkarzy Zenitu Międzybórz, którzy za przeciwnika będą mieli Polonię Miłoszyce. W tabeli pięć pozycji wyżej jest Polonia, która ma 30 punktów i jest czwarta. Międzyborzanie do tej pory zgromadzili siedem „oczek” mniej.

Tydzień temu Zenit zwyciężył 4:1 z Burzą Chwalibożyce, a drużyna z Miłoszyc niespodziewanie uległa 0:1 Błękitnym Siedlce. Czy team z Międzyborza także zdoła pokonać Polonię i zrewanżować się za jesienną porażkę 4:9. Pierwszy gwizdek zabrzmi w niedzielę o godzinie 14 na boisku w Międzyborzu.

Do Wrocławia na pojedynek z miejscową Polonią udadzą się piłkarze Grzegorza Grafa. Zespół ze Stradomi w tabeli jest jedenasty i ma dwa „kroki” więcej od dwunastej Polonii Wrocław, która zgromadziła 20 punktów.

Do niedzielnego starcia Widawa przystąpi po pokonaniu tydzień temu 3:2 Orła Pawłowice. W odmiennych nastrojach jest Polonia, która w poprzedniej kolejce przegrała 0:1 z KS-em Oława. Pierwszy pojedynek wygrała Widawa 3:2, a jak będzie w niedzielę? Dowiemy się o 15.

W Twardogórze tamtejszy Lotnik, będący dziewiątą siłą będzie gospodarzem w meczu z z trzecim Borem Oborniki Śląskie. Zarówno podopieczni Grzegorza Maligi, jak i Bór przystąpią do niedzielnego meczu po porażkach. Lotnik uległ 0:3 Burzy Godzieszowa, a zespół z Obornik Śląskich 0:1 Widawie Kiełczów.

Jesienny pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze z Obornik Śląskich, wygrywając 4:0. Czy twardogórzanie wezmą rewanż za tamtą porażkę? Start tego meczu zaplanowano na godzinę 16.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony