A-klasa: Solniki Małe ogrywają Widawę w derbach, Syców i Międzybórz z porażką, Lotnik górą

Kolejne spotkanie rozegrali A-klasowi zawodnicy. Po 20. kolejce komplet punktów zainkasowali tylko LZS Solniki Małe i Lotnik Twardogóra.

Podopieczni Przemysława Kwietnia trzy „oczka” zdobyli po zwycięstwie 3:2 nad Widawą Stradomia, w derbach powiatu oleśnickiego rozgrywanych na boisku w Stradomi. Już po upływie pięciu minut soliczniczanie cieszyli się z prowadzenia po trafieniu Krzysztofa Michalewskiego.

Jedenaście minut później przyszło wyrównanie za sprawą trafienia Bartłomieja Sztaby. Na kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy ponownie goście zdobyli gola. Bramkarza Widawy pokonał Patryk Głód. W doliczonym czasie z boiska został usunięty Krzysztof Łach i całą drugą część Widawa grała w osłabieniu.

Początek drugiej odsłony znów należał do LZS-u i Krzysztofa Michalewskiego. W 49 minucie „Misiu” po raz drugi w tym spotkaniu strzelił tak, że Tomasz Lempert był bezradny. W 64 minucie Łukasza Pustelnika pokonał Mateusz Jendryca, ale było to za mało, aby osiągnąć korzystny rezultat i to zespół z Solnik Małych cieszył się ze zwycięstwa. W tabeli LZS jest trzeci z 36 punktami, a Widawa zajmuje dwunastą pozycję, mając 22 „oczka”.

Widawa: Lempert – Domagała(80 Jasik), Jendryca, Kopka(52 Świątek), Łach, Machnik(70 Olech), Potoniec, M.Strug, P.Strug(67 Jeziorny), Sztaba(78 Caban), Węglarz.

LZS: Pustelnik – Czyż, R.Golimowski, Leszczyszyn, Madej, Janeczek, Kwiecień, Michalewski, Głód, Magiera, Napieraj.

Z delegacji do Oławy nie będą cieszyli się zawodnicy Pogoni Syców, którzy ulegli wiceliderowi rozgrywek 0:3. Wszystkie trafienia padły w drugich czterdziestu pięciu minutach. W 68 minucie wynik otworzył Jakub Kulczycki, a dziesięć minut wcześniej gracz KS-u Mateusz Żygadło wyleciał z boiska.

W 77 minucie stan zawodników na placu gry się wyrównał, bo taki sam los spotkał Grzegorza Tralera. Na osiem minut przed zakończeniem meczu rezultat podwyższył Wojciech Czerniak, a w doliczonym czasie sycowian dobił Maciej Sobota. Pogoń nadal w tabeli jest przedostatnia z 16 punktami na koncie.

Pogoń: Janicki – Andrzejczak(46 Miś), Balcer, Czuliński, Dunajski, Haraziński(Tomczyk), Makowczyński(78 Kociński), Niwa(61 Stanek), Poręba, G.Traler, W.Traler(75 Chowański).

Wyjazd nie udał się także Zenitowi Międzybórz, który w Bystrzycy poległ, przegrywając 1:5. Worek z bramkami w czwartej minucie rozwiązał Mateusz Rolka. Do remisu w 21 minucie doprowadził Adrian Turski. Remis długo się nie utrzymał, bo dwie minuty później Michała Kubota pokonał Patryk Dobrzański i przy takim wyniku oba zespoły schodziły na przerwę.

Po zmianie stron, w 52 minucie czerwony kartonik obejrzał Mateusz Warkocz i Zenit grał w osłabieniu. W późniejszej fazie było jeszcze gorzej dla zespołu z Międzyborza, bo stracili kolejne trzy bramki. Pierwszą z nich zdobył w 69 minucie Michał Gałaszewski.

Kolejne gole padły w 77 i 89 minucie, a zdobyli je kolejno Krzysztof Rydzoń i Mateusz Rolka, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Zenit to ósma ekipa w stawce, a do tej pory zgromadził 26 punktów.

Zenit: Kubot – Bedka, Dzikowski(50 Zapeński), Gąsiorek(83 Pawlak), Kogut, Kupczyk(89 Piętka), Niełacny, Schubert, Sitek(80 Kamzol), Turski, Warkocz.

W innych nastrojach kończyli swoje wyjazdowe starcie piłkarze prowadzeni przez Grzegorza Maligę, którzy zwyciężyli 5:3 z Victorią Zawonia. Po ośmiu minutach gry gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Przemysława Wiatra.

W 29 minucie kontakt złapali twardogórzanie za sprawą Zbigniewa Rusieckiego. W końcówce pierwszej połowy jeszcze raz bramkarze skapitulowali. Najpierw Piotra Bagana pokonał Kewin Makówka, a chwilę później ze swojego drugiego gola cieszył się Rusiecki.

Po regulaminowej przerwie bramki zdobywali już tylko zawodnicy Lotnika. Najpierw hattricka skompletował Rusiecki, a później swoje gole dołożyli Michał Jasek oraz Marcin Bandas. Tak, jak w poprzednich spotkaniach nie obyło się bez czerwonej kartki, a obejrzał ją Marcin Chwalibóg z Victorii w 89 minucie. W tabeli Lotnik znajduje się na 7 miejscu i ma 27 punktów.

Lotnik: Bagan – Domian(68 Bandas), Grzesiak, Jasek, Kocemba, Leszczyński, Rusiecki(82 B.Lotka), Schubert, Skorupa, Starczewski(58 Grabowski), Stępień.