A-klasa: Solniki faworytem, łatwe zadanie Widawy, trudne Zenitu i Pogoni

Przed nami kolejna seria gier w piłkarskiej klasie A. Jak zapowiada się najbliższa niedziela w lokalnej „serie A”?


REKLAMA

Zacznijmy od góry tabeli. Plasujący się na trzecim miejscu LZS Solniki Małe zagra na wyjeździe z Polonią Wrocław. Zdecydowanym faworytem tego starcia są podopieczni Przemysława Kwietnia, którzy mają na koncie 18 „oczek”. Najbliższy rywal solniczan jest siódmy z dorobkiem 13 punktów. Co ciekawe, przed tygodniem obie drużyny zainkasowały komplet punktów, pokonując swoich rywali identycznym wynikiem 5:3. Pierwszy gwizdek o godzinie 14.

O tej porze Widawa Stradomia podejmie Burzę Chwalibożyce. Podopieczni trenera Mirosława Mularczyka również przystąpią do spotkania w roli faworyta. Jak dotąd, Stradomia grała zawsze bezkompromisowo, co po dziewięciu meczach dało jej 5 zwycięstw i 15 punktów, co przekłada się na piąte miejsce w tabeli. Dość dodać, że Widawa jest na fali i wygrała cztery ostatnie mecze. Kolejne, piąte z rzędu zwycięstwo, powinna odnieść w niedzielę, bo goście z Chwalibożyc są czerwoną latarnią ligi i dotychczas wygrali zaledwie raz.

Najtrudniejsze zadanie wydaje się mieć Zenit Międzybórz, który jak na razie zdołał wywalczyć 8 „oczek”, a w niedzielę przyjdzie mu powalczyć o kolejne w Oławie z tamtejszym KS-em, wiceliderem rozgrywek grupy III. Oławianie wygrali 7 z 9 meczów, a na własnym boisku nie stracili w tym sezonie jeszcze choćby punktu. Czy międzyborzanie, którzy przegrali ostatnie cztery ligowe pojedynki, zakończą złą serię i przerwą passę rywali? Dowiemy się w niedzielę o 14.

Nie będzie też łatwo o cenne punkty piłkarzom Pogoni Syców, która na koncie ma ich póki co tylko 4. Ponadto sycowianie zagrają z wyżej notowanym Orłem Pawłowice na wyjeździe, a tam idzie im fatalnie. Dotychczas przegrali każdy mecz na obcym terenie, strzelając tylko jednego gola, a tracąc ich aż 12. Szansa, aby poprawić niechlubny wyjazdowy dorobek w niedzielę o 14.

Podobnie jak nasze drużyny z grupy III, tak i grający w grupie II Lotnik Twardogóra na boisko wyjdzie o godzinie 14. Ekipę pod wodzą Grzegorza Maligi czeka wyjazdowy mecz z Błyskiem Kuźniczysko. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i trudno o wskazanie faworyta. I jedni, i drudzy mają na koncie po 11 „oczek”, a gospodarze są wyżej tylko dzięki lepszemu bilansowi gier z Zorzą Pęgów, która też ma tyle punktów co wspomniane drużyny. Czy atut własnego boiska wystarczy Błyskowi, czy to Lotnik wywiezie pełną pulę? Odpowiedź już w niedzielę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony