A-klasa: Solniki bronią lidera w Międzyborzu, mecz Lotnika na szczycie tabeli

Przed nami nami druga kolejka zmagań w piłkarskiej klasie A. Z kim zagrają nasze zespoły?


REKLAMA

Ciekawie zapowiadają się derby powiatu w Międzyborzu. Gospodarze podejmowali będą pierwszego w tym sezonie lidera tabeli, czyli LZS Solniki Małe. Podopieczni Przemysława Kwietnia rozpoczęli rozgrywki od rozbicia 7:1 Burzy Chwalibożyce. Zenit przywitał się z ligą wyjazdowym remisem 3:3 z Polonią Wrocław. Miejscowi będą mieli też w głowie, ale i w nogach środowy mecz Pucharu Polski (2:0 z Olimpią Oleśnica). Kto wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji, dowiemy się w niedzielę o godzinie 17.

Z nadzieję na komplet punktów wybiorą się do wspomnianych już Chwalibożyc zawodnicy z Sycowa. Na inaugurację Pogoń przegrała 1:2 ze Skrą Wojnowice, więc z pewnością jest głodna pierwszych punktów w nowym sezonie. Zapewne jednak nie mniej niż gospodarze, którzy na pewno będą chcieli zrehabilitować się kibicom za kompromitujący pogrom na otwarcie sezonu. Pierwszy gwizdek również o godzinie 17.

O tej samej porze drużyna Widawy Stradomia będzie w Oławie, gdzie czekał będzie na nią tamtejszy KS. Beniaminek ze Stradomi udanie wszedł w rozgrywki, pokonując 3:2 Huragan Minkowice Oławskie. Takim samym wynikiem na korzyść oławian zakończyło się ich starcie z Polonią Miłoszyce i obie drużyny ex aequo plasują się na czwartym miejscu w tabeli. Jak będzie po niedzielnym meczu?

Już w drugiej kolejce sezonu dojdzie do meczu na szczycie w grupie II A-klasy. Lider Orzeł Prusice, który rozpoczął rozgrywki od rozgromienia Różanki Wrocław aż 9:2 podejmie przed własną publicznością Lotnika Twardogóra, który równie okazałym 6:0 popsuł inaugurację sezonu piłkarzom Widawy Kiełczów. Czy po niedzielnym meczu nowym liderem zostanie team Grzegorza Maligi? Dowiemy się jutro o godzinie 11.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony