A-klasa: sobotnie derby Solnik Małych z Zenitem, Pogoń o sześć punktów, Widawa z wiceliderem

W 15. kolejce A-klasy dojdzie do derbowego starcia LZS-u Solniki Małe z Zenitem Międzybórz. Ponadto pozostałe nasze zespoły zagrają przed własną publicznością. 


REKLAMA

Z pewnością emocji nie zabraknie w Solnikach Małych, gdzie podopieczni Przemysława Kwietnia podejmą Zenit Międzybórz w derbach powiatu oleśnickiego. Faworytem są solniczanie, którzy w tabeli są na najniższym stopniu podium z 27 punktami. Zenit zajmuje jedenastą lokatę, mając 10 „oczek” mniej.

Na inaugurację rundy wiosennej LZS ograł 3:1 Burzę Chwalibożyce, a międzyborzanie ulegli 2:4 Polonii Wrocław. W rundzie jesiennej zwycięstwo zanotowali gracze z Solnik Małych, którzy zwyciężyli 3:1, ale wynik zweryfikowano, jako walkower na korzyść LZS-u. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę o godzinie 16 na boisku w Solnikach Małych.

Także w sobotę i również na własnym boisku zagra Pogoń Syców, która w spotkaniu drużyn z dolnej części tabeli zmierzy się z Burzą Chwalibożyce. Obie ekipy na swoim koncie mają po siedem punktów i zajmują dwie ostatnie pozycje.

Przed tygodniem oba zespoły doznały porażek. Pogoń wysoko, aż 3:7 uległa Skrze Wojnowice, a zawodnicy z Chwalibożyc przegrali 1:3 z LZS-em Solniki Małe. Na początku sezonu, w drugiej kolejce sycowianie ulegli 1:2 Burzy. Kto wyjdzie górą z tego spotkania i odskoczy ostatniemu zespołowi na trzy punkty? Odpowiedź poznamy o godzinie 16.

Dzień później rozpocznie się spotkanie z udziałem Widawy Stradomia i KS-u Oława. Przed zawodnikami ze Stradomii bardzo trudne zadanie, bo na ich teren zawita wicelider tabeli. Widawa plasuje się na dziewiątym miejscu z 19 punktami w dorobku.

W poprzedniej kolejce komplet punktów powędrował tylko na konto oławian, którzy wygrali 3:1 z Polonią Miłoszyce. Z kolei piłkarze Stanisława Joskowiaka musieli uznać wyższość Huraganu Minkowice Oławskie, ulegając 2:3. Jesienią w Oławie padł wynik 8:1 na korzyść KS-u. Czy stać Widawę na rewanż za dotkliwą porażkę? Przekonamy się w niedzielę o godzinie 14.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony