A-klasa: remis i spadek Szczodrowa i Zbytowej, przegrane Zenitu, Pogoni i Solnik Małych

gromzbytowa_033

W A-klasie sezon 2015/2016 dobiegł końca. Mistrzostwo zdobył Energetyk Siechnice, a na jakich pozycjach zakończyły rozgrywki pozostałe nasze zespoły?

Najwyżej z ekip reprezentujących nasz powiat po Olimpii Oleśnica, która wywalczyła awans do klasy okręgowej uplasowała się Pogoń Syców. Sycowianie ten sezon zakończyli na siódmym miejscu z 37 punktami na koncie. Jedenaście wygranych, tyle samo porażek i cztery remisy to wynik podopiecznych Mariusza Tęsiorowskiego. W ostatniej kolejce Pogoń uległa 0:2 Orłowi Pawłowice, który ma tyle samo punktów, ale lepszy bilans bramkowy. W spotkaniu z Orłem Sebastian Janicki musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki, w 32 minucie po strzale Dawida Antczaka oraz w ostatniej minucie pierwszej połowie, bo nie do obrony uderzył Michał Kapałczyński.

Pogoń Syców: Janicki- Balcer, Czuliński, Dryka, Górny, Kociński(46 Słupianek), Łosiak, Niwa, Stanek, Traler, Zawierta.

Dwie pozycje dalej z 30 zdobytymi punktami zajął Zenit Międzybórz. Kamil Sztukowski i jego koledzy zdołali zgarnąć dziewięć razy komplet punktów, trzy razy zremisować i czternastokrotnie schodzić z boiska w roli przegranych. Bilans bramkowy Zenitu to 42:56. W ostatnim meczu tego sezonu międzyborzanie doznali porażki 1:6 z Huraganem Minkowice Oławskie. Po pierwszej połowie na tablicy widniało 1:1. Dla Zenitu trafił Sylwester Płoch, a w szeregach ekipy z Minkowic Oławskich z trafienia cieszył się Przemysław Krzesiński. Po zmianie stron bramki zdobywali tylko gracze Huraganu. Z hattricka cieszył się Stanisław Zakliński, a po jednym trafieniu dołożyli Rafał Cielek oraz Przemysław Zygmunt.

Zenit Międzybórz: Jarosik- Bedka(85 Szczepanik), Kiecka(65 Warkocz), Kozioł, Kupczyk, Mak, Pleciak, Płoch, Sztukowski, Turski, Żukowski.

Tuż za Zenitem o punkt mniej znalazł się zespół Przemysława Kwietnia, który także przegrał na zakończenie obecnych rozgrywek. Lepsi od LZS-u okazali się gracze Polonii Miłoszyce, którzy wygrali 4:2. W całym sezonie solniczanie osiem razy wygrywali, pięć razy dzielili się punktami z rywalem, a dwanaście razy ulegali przeciwnikom. Strzelili 68 bramek, a dziesięć więcej stracili. W starciu z Polonią bramki dla LZS-u Solniki Małe w drugiej połowie zdobyli Dawid Janeczek i Mateusz Napieraj. W pierwszej połowie strzelali tylko zawodnicy z Miłoszyc, dwukrotnie Łukasza Pustelnika pokonał Piotr Wyrzykowski, a raz Mateusz Hoja, ten pierwszy w doliczonym czasie gry ustalił rezultat spotkania, kompletując hattricka.

LZS Solniki Małe: Pustelnik- Czachor, Doliński, Drzewiecki, Głód, Janeczek, Lubojański, Lucer, Matiaszewski(73 Cybulski), Napieraj, Stęplowski.

Remis 1:1 Gromu Szczodrów z Burzą Bystrzyca w ostatnim starciu to zbyt za mało, aby pozostać w „Serie A” na kolejny sezon. Prowadzenie dla Gromu w 21 minucie zdobył Marcin Kogut, a jeszcze do 90 minuty wszyscy myśleli, że nic złego stać się już nie może, a jednak. W doliczonym czasie gry Dominika Larwińskiego pokonał Maciej Białek i to zespół z Bystrzycy utrzymał się w lidze. Zespół Dariusza Dymarczyka w całym sezonie zdobył 25 punktów. Na ten wynik złożyły się siedem wygranych, cztery remisy i piętnaście porażek, a także 49 bramek zdobytych i 76 straconych.

Grom Szczodrów: Larwiński- Bartosik, Dymarczyk, Górny(46 Ziemiański), Kogut, M.Kontek(86 K.Kontek), Krzak, Ligęza(90 Wąsalski), Płuciennik(65 P.Kontek), Siodłowski, Wlazło.

Taki sam wynik i taki sam los spotkał graczy KS-u Zbytowa. W ostatniej kolejce podopieczni Jacka Klata zremisowali 1:1 z Polonią Wrocław na ich terenie. Jedynego gola dla zbytowian zdobył Jacek Chodorowski. Dorobek 14 punktów okazał się zbyt za mały, żeby wystarczył na utrzymanie w A-klasie. Najmniej wygranych, bo zaledwie cztery osiągnął KS Zbytowa, pięć remisów i aż siedemnaście porażek- co jest najgorszym wynikiem w tej kampanii. Najmniej strzelonych bramek- 34 oraz najwięcej straconych- 85 to główne z przyczyn spadnięcia Zbytowej do B-klasy.

KS Zbytowa: Balicki – Koperniak, Chodorowski, Kowalski, Mastalerz, Lisiak, Mazgaj, Grad (Skuza), Zbylut (Walas), Klat, Jurkiewicz.

Pewny utrzymania w A-klasie przed ostatnią kolejką był Lotnik Twardogóra, który na koniec sezonu zwyciężył 3:2 z Burzą Godzieszowa. Od 38 minuty zespół Grzegorza Maligi przegrywał, bo Piotra Bagana pokonał Łukasz Pop. Na kwadrans przed końcem drugą bramkę dla Burzy zdobył Mateusz Słomski. Trzy minuty później kontaktowego gola zdobył Jacek Kodyra. W 82 minucie do remisu doprowadził Maciej Sztochel, a pięć minut przed końcem zwycięstwo Lotnikowi zapewnił Mateusz Surma. W całym sezonie Lotnik uzyskał 29 punktów, co dało jedenaste miejsce. Złożyło się dziewięć wygranych, dwa remisy i piętnaście porażek. Bilans bramkowy 39:51.

Lotnik Twardogóra: Bagan- Babirzecki, Domian, Grzesiak, Kodyra, Leszczyński, M.Lotka(75 B.Lotka), Schubert, Surma, Urban(54 Sztochel), Wieczorek(40 Jasek).

1. kibic

A czy poniatowice będą w przyszłym sezonie w ogole grac ? Bo przeciez macie problemy z boiskiem

(0)
  2. Poniatowice

Szczodrów pokazał klase na sciągali byle kogo i będą grac tam gdzie ich miejsce brawo burza za walke do samego końca. Brawo Siechnice i Olimpia !