A-klasa: Pogoń zagra z liderem, Solniki spróbują zatrzymać Huragan, Zenit przeciwko outsiderowi

Po świątecznej przerwie do gry wraca A-klasa. Z kim zmierzą się nasze zespoły? 


REKLAMA

Niebywale trudne zadanie czeka Pogoń Syców, która zagra z GKS-em Mirków/Długołęka. Będzie to starcie lidera z przedostatnią drużyną w tabeli, jaką jest Pogoń. W ostatniej kolejce zajmujący pierwsze miejsce GKS pokonał 4:1 LZS Solniki Małe. W tej samej kolejce sycowianie ulegli 1:2 Burzy Bystrzyca.

W pierwszym meczu tych zespołów lepsi okazali się zawodnicy Ryszarda Pietraszewskiego, zwyciężając 3:0. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę o godzinie 15 na boisku w Mirkowie.

Godzinę później rozpocznie się spotkanie Widawy Stradomia z Orłem Pawłowice. Po ostatnim meczu w ciut lepszym nastroju są zawodnicy Orła, którzy zremisowali 2:2 z wiceliderem, KS-em Oława. Z kolei Widawa przegrała 1:5 z Błękitnymi Siedlce.

Jesienią, lepsi okazali się gracze Błękitnych, skromnie zwyciężając 1:0. Czy tym razem będzie podobnie? W tabeli Orzeł jest na ósmej pozycji, a Widawa na dwunastym. Kto wyjdzie górą z tego pojedynku zweryfikuje boisko w Stradomii w sobotę o godzinie 16.

Także w roli gospodarza wystąpi zajmujący jedenastą lokatę Zenit Międzybórz, który podejmie ostatnią w tabeli Burzę Chwalibożyce. W ubiegłej kolejce międzyborzanie ograli 3:1 Skrę Wojnowice. Natomiast Burza przegrała 0:2 z Polonią MIiłoszyce.

Pierwszy pojedynek tych ekip na swoją korzyść rozstrzygnęli Marcin Kogut i spółka, zwyciężając 5:0. Pierwszy gwizdek niedzielnego starcia zabrzmi o godzinie 14.

W niedzielny poranek do Minkowic Oławskich udadzą się piłkarze Przemysława Kwietnia. Zawodnicy z Solnik Małych w tabeli są na czwartej pozycji, a ich przyszły rywal plasuje się dwie pozycje niżej. Poprzedni mecz w wykonaniu LZS-u to porażka 1:4 z liderem GKS-em Mirków Długołęka.

Huragan przed świętami także nie zdobył kompletu punktów, ulegając 2:4 Polonii Wrocław. W pierwszym pojedynku między tymi zespołami rozgrywanym wówczas na boisku w Solnikach Małych lepsi okazali się solniczanie, którzy zanotowali wygraną 3:1.

Kto dopisze komplet punktów po końcowym gwizdu tego meczu? Czy LZS Solniki Małe po raz drugi w tym sezonie zdoła zatrzymać Huragan? Przekonamy się w niedzielę o 11.

Grający w grupie II Lotnik Twardogóra zagra z Burzą Godzieszowa. Twardogórzanie w tabeli są na dziewiątej pozycji, a Burza znajduje się na przedostatniej lokacie. W ostatniej kolejce Lotnik zwyciężył 5:1, a zespół z Godzieszowa przegrał 2:3 z Widawą Kiełczów.

W pierwszej rundzie między tymi zespołami padł remis 2:2. Okazja do rewanżu dla obu ekip w niedzielę o godzinie 11.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony