A-klasa: Pogoń wygrywa w derbach, Solniki Małe, Widawa i Lotnik w pokonanym polu

Tylko Pogoń Syców ma powody do zadowolenia po zakończeniu 16. kolejki A-klasy.

Sycowianie zgarnęli komplet punktów po wygranej w derbach naszego powiatu 2:1 z Zenitem Międzybórz na ich boisku. Na prowadzenie Pogoń wyszła w 31 minucie, gdy podanie Pawła Jankiewicza wykorzystał Łukasz Kociński. Przy takim wyniki obie drużyny schodziły na przerwę.

W drugiej odsłonie do remisu doprowadził w 59 minucie Maciej Okoń. Taki rezultat długo się nie utrzymał. Niespełna dziesięć minut później drugą bramkę dla Pogoni, która dała zwycięstwo w tym meczu zdobył Kacper Dunajski, po asyście Wojtka Dryka. W tabeli Zenit zajmuje dwunastą pozycję z 17 punktami na koncie. Z kolei zespół z Sycowa jest sklasyfikowana pozycję niżej i ma cztery „oczka” mniej.

Zenit: Kubot – Bedka, Gąsiorek(65 Dzikowski), Kogut, Mak(80 Pawlak), Okoń(70 Kusza), Płoch, Schubert, Sitek, Warkocz, Żukowski.

Pogoń: Szczot – Czuliński, Dryka(90 Chowański), Jankiewicz, Kaśkos(57 Dunajski), Kociński(40 Balcer), Makowczyński(85 Zawierta), Niwa, Poręba(70 Haraziński), G.Traler(55 Kucharczyk), W.Traler.

Nie udał się wyjazd podopiecznym Przemysława Kwietnia do Bystrzycy. Tam solniczanie ulegli 1:5 i kończyli mecz w dziewiątkę. Wszystkie sześć bramek padło po zmianie stron. Najpierw w 50 minucie Burza objęła prowadzenie za sprawą Mateusza Rolki. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Mateusz Napieraj.

W kolejnych minutach strzelali tylko gospodarze. Dwukrotnie bramkarza z Solnik Małych pokonał Patryk Dobrzański, a po jednym golu strzelili Michał Gałaszewski i w doliczonym czasie gry Marcin Bojakowski. Ponad dwadzieścia minut LZS musiał sobie radzić bez Łukasza Madeja, który obejrzał czerwoną kartkę.

Ponadto Aleksander Doliński doznał kontuzji, a ławka rezerwowych soliczan składała się tylko z jednego zawodnika, który już wcześniej zameldował się na placu gry. W tabeli zespół z Solnik Małych nadal zajmuje trzecią pozycję, ale ma już tylko trzy punkty przewagi nad Polonią Miłoszyce.

LZS: Golimowski – Czyż, Doliński, Głód, Janeczek, Kwiecień, Madej, Pustelnik, Matiaszewski(70 Wruszczak), Michalewski, Napieraj.

Tęgie lanie zebrali piłkarze Widawy Stradomia, którzy w Miłoszycach przegrali aż 0:10. Czterokrotnie Tomasza Lemperta pokonał Dawid Kołtowski. Hattricka zanotował Rafał Serwa, a dwie bramki zdobył Rafał Serwa. Dodatkowo jednego gola dorzucił Piotr Wyrzykowski. Zespół ze Stradomii ma na swoim koncie 19 punktów i jest na dziewiątym miejscu w tabeli.

Widawa: Lempert – Jendryca, Jeziorny, Łach(46 Caban), Machnik, Olech, M.Strug(87 Spychała), P.Strug(43 Kluz), Świątek, Węglarz, Zadworny(50 Mularczyk).

Przegrana powędrowała także na konto zespołu prowadzonego przez Grzegorza Maligę. Lotnik musiał uznać wyższość KS-u Łozina, ulegając 0:2. Już w trzeciej minucie meczu gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Autorem bramki był Patryk Raczkowski. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Mariusz Kazimierowicz. Tuż przed zakończeniem meczu z boiska został wyproszony Damian Kocemba, który został ukarany czerwoną kartką.

Lotnik: Bagan – Grabowski(63 Bandas), Grzesiak, Kocemba, Lotka, Matysiak, Rusiecki(63 Gałka), Skorupa, Starczewski(69 Leszczyński), Stępień, Wieczorek.